P0

Uostas ir jūra

Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija keičia vizualinį identitetą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-15


Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija (LJKKA) atnaujino logotipą ir vizualinį identitetą. Pokytis ir pasirinkta pagrindinė spalva – mėlyna – simbolizuoja tvarumu paremtą naująjį Klaipėdos uosto etapą, o raudona spalva primena daugiau nei du dešimtmečius veikiančios asociacijos istoriją.

LJKKA prezidentas Vaidotas Šileika teigia, kad logotipo atnaujinimui jau buvo laikas – senasis nesikeitė daugiau nei 20 metų. Per tą laiką pasikeitė asociacijos vertybės, pagrindiniai tikslai, atsivėrė tarptautinės veiklos, asociacija tapo šiuolaikiškesnė.  

„Įžengę į brandos etapą ir supratę, kad ankstesnis asociacijos logotipas šiandien jau neatitinka šiuolaikinių vizualinio identiteto standartų, priėmėme sprendimą keistis. Pokyčių poreikį diktavo ir aktyvus asociacijos narių bendradarbiavimas su užsienio partneriais – tarptautinėje arenoje privalome atrodyti moderniau“, – pranešime spaudai pažymi V. Šileika.  

LJKKA savo buvusią vizualinę kalbą siekė transformuoti į labiau šiuolaikišką, tačiau išlaikyti solidumą, patikimumą.  

Nekeičiant asociacijos pavadinimo atnaujintas logotipas simbolizuoja didesnį susitelkimą į tvarumo ir darnumo kryptį, įsipareigojimus miestui ir klaipėdiečiams.  

Naujasis logotipas pasižymi stilizuotais elementais. Kvadratas simbolizuoja uosto veiklos visumą – valstybę, verslą, visuomenę, gamtinę aplinką. Tai tvirtumo, pastovumo ženklas. Naujajame logotipe jis asocijuojasi su uosto krantinėmis, konteinerių blokais, sandėliais, jūros plotu. Apibrėžta, „griežta“ figūros forma pabrėžia vienintelio šalies uosto svarbą, profesionalumą, veiklos ilgaamžiškumą.  

Rodyklė – dinamiškumą, kaitą, progresą vaizduojantis elementas, kuris simbolizuoja augimą ir proveržį pirmyn. 

Raudonas apskritimas, kuris buvo naudojamas senajame logotipe kaip krovinio ženklas, naujajame yra stilizuotas ir taip pat atvaizduoja krovinius. Tai padeda atspindėti nenutrūkstamą uosto darbą, nuosekliai, vienas paskui kitą vykstančius vystymosi etapus, nuolatinę kaitą ir nesustojantį tobulėjimo procesą.  

LJKKA logotipą bei vizualinį identitetą sukūrė reklamos agentūra „StandUp“. 


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2021-10-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt