P0

Kriminalai ir nelaimės

Profesinės dienos proga – apdovanojimas uostamiesčio kriminalistams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-10-27


Spalio 27 d. minima kriminalinės policijos diena.

Tradiciškai ta proga renkamos geriausios metų bylos ir apdovanojami metų sekliai.

Policijos nuotr.

Šiemet nugalėtojais tapo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorais, demaskavę vieną didžiausių nevaisingumo problemas sprendžiančių gydymo įstaigų, kuri įtariama finansinėmis machinacijomis.

Šių metų vasarį, dalyvaujant 95 įvairių institucijų pareigūnams, buvo atliktos 24 kratos Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestuose, kurių metu paimta apie 500 000 eurų grynųjų pinigų, sulaikyta 13 asmenų, kuriems įteikti pranešimai apie įtarimus bei atliktos jų apklausos.

Ikiteisminio tyrimo metu apribota įtariamiesiems priklausančio turto ne mažiau kaip už milijoną eurų.

Pasak policijos pranešimo, ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia įtarti, kad klinikos direktorius, veikdamas su finansų direktoriumi, pavaldiems darbuotojams, atsakingiems už kasos operacijų taisyklių laikymąsi, nurodė dalies iš klinikos pacientų gautų grynųjų pinigų neapskaityti kasos aparatu ir dalies už atliktas medicinines paslaugas gaunamų pajamų neatvaizdavo įmonės apskaitoje, nedeklaravo gautų pajamų bei neapskaičiavo ir nesumokėjo nuo jų priklausančių mokesčių.

„Tyrimo metu gauti duomenys leidžia įtarti, kad vadovo nurodymu kiekvieną mėnesį darbuotojams buvo mokamas neoficialus darbo užmokestis, kuris būdavo paskaičiuojamas iš anksto, pateikiamas „vokeliuose“ ir neatvaizduojamas įmonės buhalterinėje apskaitoje. Taip pat įtariama, kad klastojama darbuotojų darbo bei atostogų apskaita žiniaraščiuose”, – teigiama policijos pranešime.


  2021-10-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt