P0

Politika, Svarbu

Idėjai išsiprašyti uosto akcijų – pirmas palaikymas (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-11-11


Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetas su pastaba pritarė liberalo Saulius Budino pasiūlytam kreipimosi į Vyriausybę projektui, kuriuo prašoma suteikti į akcinę bendrovę pavirsiančios Klaipėdos uosto direkcijos akcijų. 

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pristatydamas savo siūlymą, kad Klaipėda turėtų prašyti 30 proc. tokios bendrovės akcijų, S. Budinas teigė, jog įstatymu jau įtvirtina šiuo metu valstybine įmone esančios direkcijos pertvarka yra „puikus, istorinis šansas savivaldybei tapti vienos iš pelningiausių valstybinių bendrovių akcininke”.

Tokią idėją pavadinusi „sveikintina ir gera ambicija” miesto Tarybos narė Elida Mantulova atkreipė dėmesį, kad įstatyme dabar yra nurodyta, jog visos tokios bendrovės akcijos nuo 2023 m. priklausys tik valstybei.

Kad toks prašymas prasilenktų su dabartine įstatymo redakcija ir į jį galima gauti tik formalų atsakymą, teigė ir Savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vedėjas Andrius Kačalinas. Jo nuomone, Tarybai reikėtų arba prašyti, kad Vyriausybė inicijuotų atitinkamą įstatymo pakeitimą, arba pačiai tokį siūlyti. Pastarasis variantas esą būtų gerokai sudėtingesnis, bet svarbiausia žingsnis, nes pagal reglamentą jis jau turėtų būti svarstomas bent jau Vyriausybėje ir formalaus atsakymo nebeužtektų.

S. Budinas tikino, kad formalaus atsakymo esą tikrai nebus, nes apie tai jau kalbėjosi su bendrapartiečiu aplinkos ministru Simonu Gentvilu. 

„Yra politinis bendradarbiavimas, šiokie tokie veiksmai į priekį padaryti”, – teigė S. Budinas. 

Sulaukęs klausimo, kodėl pasirinko būtent 30 proc. akcijų skaičių, jis teigė, jog remiantis Akcinių bendrovių įstatymu, yra keletas proporcijų, kurios suteikia vienokias ar kitokias teises, o svarbiausias tikslas esą yra dalyvauti uosto valdyme ir gauti dividendus.

E. Mantulova frakcijos „Už Klaipėdos ateitį” vardu pasiūlė kitokį sprendimo projektą – nurodantį Savivaldybės administracijai bendradarbiaujant su Seimo nariais inicijuoti įstatymo pakeitimą. Tačiau visgi po diskusijų komitetas pritarė S. Budino projektui, tik su pastaba, jog jame būtų įrašytas prašymas Vyriausybei inicijuoti atitinkamas įstatymo pataisas. 

Ar kreiptis į Vyriausybę su tokiu prašymu, galutinai turės apsispręsti visa miesto Taryba. 


  2021-11-11

  Vienas komentaras apie “Idėjai išsiprašyti uosto akcijų – pirmas palaikymas”

  1. AvatarAnonimas (IP: 78.63.37.48)

   Svauko dramblionės. Ims ir atiduos veltui akcijas, esant skylėtam valstybės biudžetui. Šiame straipsnis yra kita įdomi informacija sąryšyje su naujo administracinio pastato statyba. Prieš privatizavimą chebrytė lengvai pasišlaistys milijonais, kurie turėtų eiti į valstybės biudžetą.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt