Uostamiesčio advokatų byla nejuda iš vietos

Kriminalai ir nelaimės

Praėjus lygiai pusmečiui nuo tada, kai Panevėžio apygardos teismą pasiekė viena iš daugelio vadinamosios teisėsaugos korupcijos bylų, kurioje kaltinimai pareikšti ir dviems uostamiesčio advokatams, paaiškėjo, jog bylos nagrinėjimas iki šiol nepasistūmėjo iš mirties taško. Ar rytoj, lapkričio 17 d., byla pagaliau bus pradėta nagrinėti iš esmės, teismo atstovė garantuoti negalėjo.

2018 metų gegužę A. Surbliui buvo pareikšti įtarimai organizavus sunkiai sužaloti prokurorą ir policijos specializuoto padalinio vadovą. Šie įtariami jam vėliau buvo panaikinti, bet liko kiti. Palmiros Mart nuotr.

Šioje byloje kaltinimai veikiant organizuotoje grupėje dėl prekybos žmonėmis, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, trukdymo teisėjui, prokurorui, ikiteisminio tyrimo pareigūnui vykdyti pareigas, organizavimo sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą, kitų nusikalstamų veikų iš viso pareikšti 8 asmenims, tarp kurių yra ir du Klaipėdos regione dirbantys advokatai Aivaras Surblys bei Marius Navickas.

Dar gegužės mėnesį prokuratūros pranešime buvo teigiama, jog 2017 m. pavasarį vieno iš kaltinamojo namuose buvo rastos 6 sandariai uždarytos konservų dėžutės su labai dideliu kiekiu – 1033,28 g kokaino. Jam buvo pareikštas įtarimas dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinės medžiagos kiekiu.

Įtariamasis, siekdamas išvengti baudžiamosios atsakomybės už padarytą nusikaltimą, su jį gynusiu advokatu A. Surbliu ir kitu asmeniu surado ir įkalbėjo nekaltą socialiai pažeidžiamą asmenį už 30 tūkst. eurų prisiimti baudžiamąją atsakomybę vietoj sulaikyto asmens. Kaltinamųjų surastas asmuo prisipažino dėl neva padaryto nusikaltimo ir 14 mėnesių buvo suimtas.

Pagal parengtą planą A. Surblys ir Virgilijus Valius šiam asmeniui turėjo surasti advokatus, kurie turėjo ginti ne jo, bet V. Valiaus interesus. Pastarasis turėjo sumokėti piniginį atlygį kaltę prisiėmusiam asmeniui ir apmokėti jo gynybos išlaidas.

„Atviros Klaipėdos” žurnalistei pasiteiravus, gal jau šios bylos nagrinėjimas eina į pabaigą, Panevėžio apygardos teismo pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Jolita Gudelienė teigė, jog byla net nepradėta nagrinėti iš esmės.

„Kaltinamieji nuolat teikia teismui prašymus ir dėl tų prašymų priimtas nutartis skundžia aukštesniajam teismui. Kitas posėdis byloje numatytas lapkričio 17 d.”, – sakė ji.

INFORMACIJA

Iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl galimos plataus masto korupcijos teisinėje sistemoje atskirta ir teisminiam nagrinėjimui perduota jau 12 baudžiamųjų bylų. Teismams perduotose nagrinėti baudžiamosiose bylose 6 asmenys yra pripažinti kaltais, jiems skirtos įvairaus dydžio baudos. Du asmenys, aktyviai padėję atskleisti organizuotų grupių narių padarytas nusikalstamas veikas, atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, dar vienas asmuo, bendradarbiavęs su teisėsaugos pareigūnais, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Artimiausiu metu teismą turėtų pasiekti buvusio Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Aido Giniočio byla, kurioje jis kaltinamas piktnaudžiavęs tarnyba. Šiuo metu teisiami advokatai savo laiku irgi dirbo prokuratūroje.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Temos

Garsios žmogžudystės atgarsių byloje – ir tyrėjo savižudybė, ir nužudyto policininko sūnaus pėdsakai

Klaipėdos apygardos teisme toliau nagrinėjama byla, kurioje aiškinamasi, ar iš tiesų prieš beveik 16 metų už uostamiesčio medikės nužudymą buvo ...
2024-02-13
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Nuteisė dar vieną klaipėdietį advokatą: antrasis išgirdo jau antrą nuosprendį

Panevėžio apygardos teisme apkaltinamąjį nuosprendį išgirdo du buvę advokatai klaipėdiečiai ir dar 6 asmenys, kurie buvo kaltinami organizavę ir įvykdę prekybą žmonėmis, ...
2023-11-29
Skaityti daugiau

ELTA

Buvusį prokurorą išteisino, advokatą - nuteisė

Panevėžio apygardos teismas pirmadienį buvusį klaipėdietį advokatą Aivarą Surblį pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu, o buvusį Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų ...
2023-11-27
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This