P0

Politika, Svarbu

Klaipėda jau oficialiai prašo uosto akcijų (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-11-25


Klaipėdos miesto taryba ketvirtadienį pritarė liberalo Saulius Budino pasiūlytam kreipimosi į Vyriausybę projektui, kuriuo prašoma pakeisti teisės aktus ir suteikti uostamiesčio savivaldai 30 proc. į akcinę bendrovę pavirsiančios Klaipėdos uosto direkcijos akcijų.

„Turim istorinį šansą tapti uosto akcininkais”, – Tarybos posėdžio metu teigė S. Budinas.

Jis tvirtino, kad aplinkos ministras Simonas Gentvilas pažadėjo pagalbą teikiant šią iniciatyvą Vyriausybei bei telkiant parlamentarus Seime, susisiekimo ministro pozicija esą irgi palanki.

Buvęs Uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus agitavo palaikyti šį siūlymą.

„Šis klausimas, bent jau kiek aš pamenu, apie 14 metų diskutuojama. <…> Yra galimybė gauti papildomų lėšų miesto biudžetui. Labai svarbu, kad tos lėšos būtų labai aiškiai sukonfigūruotos teikiant sprendimus ir siūlymus parlamentui, jog tai bus lėšos, išleistos ne šventėms arba pasilinksminimams, o bus išleistos gerinti ekologiją mieste, miesto infrastruktūrą ir panašiai. <…> Tai yra galimybė savivaldai nors kažkiek suprasti, kaip veikia uosto struktūra ir, aišku, įtakoti sprendimus, kurie yra naudingi uostamiesčiui”, – sakė A. Vaitkus.

Judita Simonavičiūtė tikino, kad svarbu yra ne tik pinigai, bet ir stebėsena, galimybė prisiliesti prie valdymo ir ateityje dėl to galbūt kiltų mažiau konfliktų.

Meras Vytautas Grubliauskas teigė nesąs šimtu procentu įsitikinęs, kad Susisiekimo ministerijoje visi žavisi tokia idėja ir esą laukia dar daug diskusijų.

„Tai graži, logiška ir racionali indikacija, kuri neleis Vyriausybei išvengti diskusijų. <…> Neišreiškiant pozicijos tikriausiai niekas ant lėkštutės neatneš, kad ir kokie būtų geri santykiai”, – teigė meras.

Už tokį kreipimąsi į Vyriausybę pasisakė visi 30 posėdyje dalyvavusių miesto Tarybos narių.


  2021-11-25

  2 komentarai “Klaipėda jau oficialiai prašo uosto akcijų”

  1. AvatarLiudvika (IP: 90.131.47.33)

   Nieko naujo, jau buvau rašiusi, kad Ventspilyje taip yra ir pas mus galėtų taip teisės aktus koreguoti, bet pradeda bruzdėti tuomet kaui politikai siūlo.

  2. AvatarKeista (IP: 88.118.160.21)

   nes iš straipsnio teksto galima suprasti, kad tik meras nesižavi tokia iniciatyva. Kita vertus, gal ir suprantama, daug geriau kai tik Jazz festivalis pašeriamas uosto parama ir su niekuo nieko nereikia tartis. Tik aišku, kad jei už gautus dividentus lipdysime uostui estakadas ir tiesime geležinkelius ar prauliavosime per šventes tai tiek ir tos naudos miestui. Pinigai tvirkina politikus. Ir ne tik. Uosto plėtrai, plėtros sprendimams miestui reikalingas min. 51% uosto akcijų paketo valdymas, o realybėje 30 % paketo gali pavirsti tik į to imitaciją. Ką čia ir kieno inicijuotas kuria Budinas neaišku, bet dar didelis klausimas, ar 30 geriau nei nieko. Keista dar ir tai, kad Valstybei, jos biudžetui (vyriausybei) turėtų būti geriau kai geriau miestui ir mažiau jai pačiai Vilniuje galvos skausmo. Juolab, kad ir nelabai susigaudo apie tą uostą, ir Klaipėdą. Faktas tik, kad miestui blogiau nei dabar nebus.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt