P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Uoste toliau ieškos vietos vėjo jėgainių pramonei (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-11-26


Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtojimo taryba penktadienį nusprendė, kad iki kitų metų pirmo ketvirčio turi būti parengtas pramonės plėtros verslo pasiūlymas, kaip uoste galėtų atsirasti jūrinių vėjo jėgainių pramonė.

Pasak tarybai pirmininkavusio susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio, svarbiausia, kad Lietuva turėtų ne tik vėjo jėgainės parkus Baltijos jūroje, bet ir jų gamybą bei surinkimą ir darbo vietas.

Uosto direkcijos generalinio direktoriaus Algio Latako teigimu, tokiai pramonei turi būti labai stiprios uosto krantinės, jas reikia parengti iš anksto, kalba eitų apie 15 ha ploto teritoriją. A. Latako teigimu, krovos bendrovės, su kuriomis kalbėta apie tokią veiklą, neišsakė neigiamų dalykų, tik klausimus, į kuriuos reikėtų atsakyti.

Preliminariai suskaičiuota, kad Vakarų Baltijos laivų statyklos atveju be suprastruktūros reikėtų investuoti 18 mln. eurų, Vakarų laivų gamykloje – apie 11 mln. eurų. Trečias galimas variantas – pietinės uosto dalies išvystymas.

A. Latako teigimu, Energetikos ministerija turėtų paskelbti konkursą operatoriui išrinkti, tada jau jis turėtų rašyti paraišką investicijai, o kol kas neaišku, kaip Uosto direkcija galėtų investuoti nematydama, kaip gaus grąžą.

Jis taip pat akcentavo, kad nesant techninių sąlygų, neįmanoma žinoti, kokios reikia suprastruktūros ir infrastruktūros, o jūrinės jėgainės esą yra speficiškos, išgabenamos specifiniais laivais.

Tuo metu Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos vadovas Vaidotas Šileika akcentavo, kad esminė aplinkybė yra tai, kad vis dar nežinoma, ar kalba eitų tik apie gamyba, ar tik apie surinkimą. Jo nuomone, jei būtų tik surinkimas, uoste tikrai užtektų pajėgumų ir infrastruktūros, juos galima išsiskirstyti po įvairias kompanijas. Esą galimas toks variantas ir gamybos atveju.

Taryba nesvarstė Uosto direkcijos pasiūlymo, kad tam tikrą riziką įsipareigotų prisiimti Energetikos ministerija. Buvo pritarta susisiekimo ministro pasiūlymui, kad iki pirmo kitų metų ketvirčio pabaigos jo vadovaujama ministerija, Energetikos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, „Investuok Lietuva” ir Uosto direkcija parengtų pramonės plėtros verslo pasiūlymą, kurį būtų galima pristatyti konkrečioms kompanijoms.

Pirmą kartą šį klausimą Uosto plėtojimo taryba svarstė dar pernai liepą. 


  2021-11-26

  2 komentarai “Uoste toliau ieškos vietos vėjo jėgainių pramonei”

  1. AvatarR.S. (IP: 88.119.39.225)

   Ir kokia iš to parko bus nauda Klaipėdai ir man eiliniam Lietuvos piliečiui? Kad kažkokia savininkų grupė ar susitraukus pusiau juoda korporacija varys sau pelną į kišenes mokėdama lengvatinius mokesčius ir plukdydama pinigus į užsienio saskaitas? Visai nesidžiaugiu tokiomis ,,puikiomis naujienomis” – jeigu visos tos jėgainės būtų valstybinės, arba bent jau garantuotų Klaipėdai pigesnę el.energiją tai dar nieko nesakyčiau, o dabar panašiai išeina kaip Fortumas ar kitos sudinos lezo įmonės kurios prižadėjo vartotojams aukso kalnus o dabar rodo špygą – nieko nėra pigiau, energiją parduoda į Rinką iš kurios mes visi perkame europinėmis kainomis. Fa’kinu tokius projektus

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt