P0

Regionas, Svarbu

„Grigeo Klaipėda” nori įteisinti senąjį nuotekų tinklą (atnaujinta)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-12-08


Su plačiai šalyje ne iš geriausios pusės pagarsėjusia bendrove „Grigeo Klaipėda“ susijusios dvi bylos – ir baudžiamoji, ir civilinė – kol kas teismuose nepajuda iš vietos.

Baudžiamoji byla, kurioje dėl gamtai padarytos žalos bei kitų nusikaltimų turėtų būti teisiami 14 fizinių ir vienas juridinis asmuo tirti baigta dar vasaros pabaigoje, tačiau, pasak prokurorės Ginos Skersinskytės, iki šiol teismo nepasiekė, nes kaltinamieji vis dar teikia įvairius prašymus. Prokurorė viliasi, jog byla, kurioje aplinkosaugininkai bendrovei yra pateikę daugiau nei 48 mln. eurų ieškinį už gamtai padarytą žalą, teismą visgi šiais metais pasieks.

Tuo metu trečiadienį Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose turėjo būti pradėta nagrinėti civilinė byla pagal bendrovių „Grigeo Klaipėda“ ir „Klaipėdos vanduo“ ieškinį Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTSPI). Pastaroji minėtoms bendrovėms buvo nurodžiusi pašalinti senąjį nuotekų tinklą. Nesutikdamos su šiuo reikalavimu, abi bendrovės kreipėsi į teismą.

Tačiau ir šios bylos nagrinėjimas trečiadienį teisme užtruko vos kelias minutes.

Paaiškėjo, jog „Grigeo Klaipėda” yra teismui pateikusi prašymą atidėti bylos nagrinėjimą, mat norėtų įteisinti dar 1989-1991 m. pagal tuo metu galiojusius reikalavimus suformuotą nuotekų tinklą, o kol bus aiškinamasi tokio veiksmo galimybė, prašo bylos nagrinėjimą atidėti.

Kadangi tam neprieštaravo nei „Klaipėdos vandens”, nei VTSPI atstovės, galiausiai nuspręsta visgi teismo prašyti bylos nagrinėjimą ne atidėti, o stabdyti, kol išsispręs su minėto tinklo įteisinimo galimybe susijusios aplinkybės.

Be to, VTSPI atstovė Jurgita Kurtinaitienė pasiūlė bendrovėms atsiimti ieškinį ir patarė „dėti visas pastangas”, siekiant įteisinti senąjį nuotekų vamzdį.

Tačiau su tuo nesutiko „Grigeo Klaipėda” advokatas, nes, jo teigimu, kol kas neaišku, ar toks įteisinimas realiai bus galimas.

„Bylos stabdymas šioje situacijoje būtų racionaliausias sprendimas, kuris nepakenktų jokiam interesui”, – sakė bendrovei atstovaujantis teisininkas.

Išklausęs trumpus šalių pasisakymus, teisėjas Mantas Ūsas pranešė savo sprendimą, ar civilinė byla bus stabdoma, rašytine tvarka paskelbsiantis gruodžio 17 d.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2021-12-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt