P0

Verslas

Fermentuotus produktus gaminančių įmonių konfliktas baigėsi taikos sutartimi (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-12-16


Fermentuotus avižų ir kitų kultūrų gėrimus gaminančios įmonės „Probioduktai“ susikirtimas su panašia veikla užsiimančia uostamiestyje veikiančia mažąją bendriją „Mėmelio prekyba“ baigėsi teisminiu procesu.

Anot pranešimo spaudai, „Probioduktų“ vadovai iš savo bei gaminio paskyros „ZOE produktai“ socialiniame tinkle „Facebook“ apkaltino „Mėmelio prekybą“ gamybos technologijos vagyste ir produktų plagiatu. Jie teigė, kad tai buvo padaryta su Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) darbuotojų pagalba.

„Mėmelio prekybos“ direktorei Rūtai Gudaitytei kreipusis į advokatą, pastarasis parengė perspėjimą dėl galimų teisinių pasekmių, bet veiksmai nesiliovė ir buvo kreiptasi į Vilniaus miesto apylinkės teismą.

„Mėmelio prekybos“ direktorė Rūta Gudaitytė

„Sunku paaiškinti, kas lėmė tokį aršų, nors niekuo nepagrįstą, puolimą. Matyt, jie išties patikėjo, kad yra šio produkto išradėjai ir visos teisės priklauso tik jiems. Nepaisant to, kad tokie gėrimai yra žinomi jau šimtus metų ir nėra niekaip patentuoti. Situaciją būtų galima palyginti su cepelinais: tai tas pats, jei vienas restoranas užsipultų kitą, kaltindamas cepelinų plagijavimu“, – pranešime spaudai cituojama R. Gudaitytė.

Prasidėjus teismo procesui į jį kaip tretieji asmenys buvo įtrauktos ir ŽŪM bei VMVT.

„Vykstant procesui atsakovas bandė įrodyti, kad, nurodžius tam tikriems ŽŪM darbuotojams, slapta buvo nukopijuota informacija nuo technologinių kortelių, saugomų VMVT, ir perduota ieškovei – MB „Mėmelio prekyba“. Tačiau paaiškėjo netikėtas dalykas – pasirodo bendrovė „Probioduktai“ VMVT net nebuvo pateikusi savo produkto gamybos technologinių kortelių. Todėl ir jų kaltinimai savaime neteko prasmės“, – cituojamas Mėmelio prekybos“ advokatas Gediminas Žlioba.

Anot pranešimo, galiausiai „Probioduktai“ inicijavo taikos sutarties pasirašymą ir sutiko sumokėti 700 Eur neturtinei žalai bei 2296 Eur ieškovės patirtoms bylinėjimosi išlaidoms atlyginti.

Verslo straipsnių visus kompas


  2021-12-16

  2 komentarai “Fermentuotus produktus gaminančių įmonių konfliktas baigėsi taikos sutartimi”

  1. AvatarAnonimas (IP: 90.131.37.180)

   Sveikinu Rūta Gudaitytė. Melas išaiškėjo. Visi drasus internete rašydami beleka,jaučiasi nebaudžiami. Kaltino,šmeiže,žemino,o paaiškejo,kad patys tokie. Lai gyvuoja Mėmėlis.

  2. AvatarAnonimas (IP: 77.79.44.42)

   Kai tave metus laiko mėto purvais, o tu negali pasiteisinti…
   Sunku, net įsivaizduoti kaip jautėsi įmonės vadovė…
   Sėkmės Mėmelio fermentuotas. Pagarba Jums!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt