Siūlo dalyvaujamajam biudžetui skirti 1 proc. savivaldybės lėšų

Politikų tribūna

Seimo liberalų frakcijos nariai klaipėdietis Simonas Gentvilas ir Neringoje išrinktas Andrius Bagdonas įregistravo teisės aktų projektus, skirtus dalyvaujamojo biudžeto plėtrai savivaldybėse.

Pažymima, jog tai išskirtinė iniciatyva, nes ją inicijuoja Seimo nariai, o ne nevyriausybinis (NVO) sektorius: įprastai NVO sektoriui priskiriami teisės aktų projektai yra inicijuojami šio sektoriaus, o ne valdžios atstovų.

„Dalyvaujamieji biudžetai pasiteisino visose savivaldybėse, kurios šią naujovę įgyvendino, todėl prasminga juos teisiškai sureguliuoti ir numatyti jų finansavimo šaltinius. Šiuo tikslu ir buvo parengti Vietos savivaldos, Gyventojų pajamų mokesčio, Pelno mokesčio ir Savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos projektai“, – pažymi Seimo Ekonomikos komiteto narys A. Bagdonas.

Nors siūlymas įteisinti dalyvaujamąjį biudžetą visose savivaldybėse yra drąsus žingsnis, liberalų atstovai Seime tikisi, kad tai paskatins vietos gyventojus aktyviau įsitraukti į savivaldos procesus ir siūlyti savo iniciatyvas šį biudžetą įgyvendinant.

Siūloma keisti Vietos savivaldos įstatymą numatant, kad ne mažiau kaip 1 proc. savivaldybės biudžeto asignavimų būtų skirta dalyvaujamojo biudžeto programai. Šiuos asignavimus sudarytų gyventojų ir juridinių asmenų skirtos lėšos iš sumokėtų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) ir pelno mokesčio.

Liberalai taip pat teikia pakeitimą GPM ir Pelno mokesčio įstatymams: nuolatinio Lietuvos gyventojo prašymu, mokestiniam laikotarpiui pasibaigus, Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka privaloma pervesti 3 proc. pajamų mokesčio sumos į savivaldybės, kurioje deklaruota nuolatinė gyvenamoji vieta, patvirtintą dalyvaujamojo biudžeto programą.

„Esame įsitikinę, jog dalyvaujamasis biudžetas – tai demokratinis įrankis gyventojams kuo paprastesniu būdu įsitraukti į vietos problemų sprendimą ar idėjų įgyvendinimą. Šis įrankis ne tik įgalins vietos gyventojus efektyviau spręsti vietos bendruomenių opiausias problemas, bet ir leis savivaldybėms, vykdant savo funkcijas, geriau įsiklausyti į gyventojų poreikius“, – teigia Liberalų sąjūdžio frakcijos narys ir aplinkos ministras S. Gentvilas.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Aplinkosauga

Atnaujintas Botanikos sodas laukia lankytojų

Penktadienį po beveik trejus metus trukusių rekonstrukcijų duris visuomenei atveria atsinaujinęs Klaipėdos universiteto Botanikos sodas. Lankytojus Botanikos sode džiugins pažintiniai ...
2024-04-05
Skaityti daugiau

Regionas

Žadama keisti potvynių rizikos valdymo tvarką

Apie kompleksinį požiūrį į potvynių rizikos valdymą kalbantys Klaipėdos, Kretingos ir Šilutės rajonų bei Klaipėdos miesto savivaldybių vadovai sulaukė Aplinkos ...
2024-04-03
Skaityti daugiau

Aplinkosauga, Svarbu

Klaipėda pagaliau pradeda rūšiuoti maisto atliekas

Vėluodama keturis mėnesius Klaipėda pradeda maisto atliekų rūšiavimą – antradienį surengta oficiali tam skirta šalia Dumpių sąvartyno pastatytos linijos atidarymo ...
2024-04-02
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This