P0

Politikų tribūna

Siūlo dalyvaujamajam biudžetui skirti 1 proc. savivaldybės lėšų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-12-21


Seimo liberalų frakcijos nariai klaipėdietis Simonas Gentvilas ir Neringoje išrinktas Andrius Bagdonas įregistravo teisės aktų projektus, skirtus dalyvaujamojo biudžeto plėtrai savivaldybėse.

Pažymima, jog tai išskirtinė iniciatyva, nes ją inicijuoja Seimo nariai, o ne nevyriausybinis (NVO) sektorius: įprastai NVO sektoriui priskiriami teisės aktų projektai yra inicijuojami šio sektoriaus, o ne valdžios atstovų.

„Dalyvaujamieji biudžetai pasiteisino visose savivaldybėse, kurios šią naujovę įgyvendino, todėl prasminga juos teisiškai sureguliuoti ir numatyti jų finansavimo šaltinius. Šiuo tikslu ir buvo parengti Vietos savivaldos, Gyventojų pajamų mokesčio, Pelno mokesčio ir Savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos projektai“, – pažymi Seimo Ekonomikos komiteto narys A. Bagdonas.

Nors siūlymas įteisinti dalyvaujamąjį biudžetą visose savivaldybėse yra drąsus žingsnis, liberalų atstovai Seime tikisi, kad tai paskatins vietos gyventojus aktyviau įsitraukti į savivaldos procesus ir siūlyti savo iniciatyvas šį biudžetą įgyvendinant.

Siūloma keisti Vietos savivaldos įstatymą numatant, kad ne mažiau kaip 1 proc. savivaldybės biudžeto asignavimų būtų skirta dalyvaujamojo biudžeto programai. Šiuos asignavimus sudarytų gyventojų ir juridinių asmenų skirtos lėšos iš sumokėtų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) ir pelno mokesčio.

Liberalai taip pat teikia pakeitimą GPM ir Pelno mokesčio įstatymams: nuolatinio Lietuvos gyventojo prašymu, mokestiniam laikotarpiui pasibaigus, Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka privaloma pervesti 3 proc. pajamų mokesčio sumos į savivaldybės, kurioje deklaruota nuolatinė gyvenamoji vieta, patvirtintą dalyvaujamojo biudžeto programą.

„Esame įsitikinę, jog dalyvaujamasis biudžetas – tai demokratinis įrankis gyventojams kuo paprastesniu būdu įsitraukti į vietos problemų sprendimą ar idėjų įgyvendinimą. Šis įrankis ne tik įgalins vietos gyventojus efektyviau spręsti vietos bendruomenių opiausias problemas, bet ir leis savivaldybėms, vykdant savo funkcijas, geriau įsiklausyti į gyventojų poreikius“, – teigia Liberalų sąjūdžio frakcijos narys ir aplinkos ministras S. Gentvilas.


  2021-12-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt