P0

Svarbu, Transportas

Aikštelės vilkikams prie „Klasco” vartų nebeliks? (4)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-02-18


Šalia pagrindinių Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos („Klasco”) vartų yra automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje nuolat statomi į šią bendrovę atvažiuojantys sunkvežimiai. Parkavimas čia yra apmokestintas vietine rinkliava, tačiau„Klasco” yra sudariusi sutartį su savivaldybe, pagal kurią už neva 14 vietų aikštelę per metus sumoka 4,8 tūkstančius eurų.

Dėl įtemptos situacijos sunkvežimių vairuotojai nepaiso taisyklių. Artūro Šulco nuotr.

Viena parkavimo vieta šiuo metu čia per dieną įvertinta 29 eurais. Tačiau nuo šių metų birželio 1 d. tokia paslauga kainuos jau 45 eurus per dieną. Ar „Klasco” tuomet norės pratęsti tą sutartį, Andrius Samuilovas, laikinai einantis VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas” direktoriaus pareigas, nesiima prognozuoti.

Jis sako, kad iki šios sutarties pasirašymo čia stovėjęs parkomatas vietinės rinkliavos surinkdavo gerokai mažiau. Nors aikštelėje šalia „Klasco” telpa daugiau automobilių, nei 14, kaip įrašyta sutartyje.

Aplinkiniuose namuose gyvenantys žmonės nuolat skundžiasi tarša iš už „Klasco” tvoros, tačiau sako, kad teršia bei triukšmą kelia ir „furos”: jos nuolat manevruoja (kartais – ir pavojingai), stovi įjungtais galingais varikliais. Vairuotojams čia pastatytas kilnojamas tualetas, šaltomis žiemos naktimis jie kartais užsikuria ir nedidelį lauželį.

Šių krovininių transporto eilės nuo „Klasco” vartų kartais nusitęsia iki Sportininkų gatvės, o kartais – ir dar toliau. Nepaisydami kelio ženklų sunkvežimiai išsirikiuoja čia ir dviem eilėmis. Tiesa, pastaruoju metu tokių atvejų pasitaiko vis rečiau, nes Klaipėdos miesto vadovai, gyventojų spaudžiami, grūmoja, jog gali visiškai uždrausti krovininio transporto stovėjimą prie uosto vartų, jeigu kompanija nesiims reikiamų priemonių situacijai suvaldyti.

Andrius Dobranskis, Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, „Atvirai Klaipėdai” sakė, kad toks klausimas yra svarstytinas, jis yra darbotvarkėje.


  2022-02-18

  4 komentarai “Aikštelės vilkikams prie „Klasco” vartų nebeliks?”

  1. AvatarGyventojai (IP: 78.62.145.19)

   Nuo kada Sportininkai patapo miesto centrų ? :DDD Ai, kai parduoda kokia lušną Sportininkų g. ir rašo kad pačiame miesto centre ? :DDD

  2. AvatarGyventoja (IP: 86.100.169.240)

   Iš viso KLASCO su savo kroviniais ir furom lauk iš miesto centro reikia iš grūsti ir kuo greičiau.

  3. AvatarRamass (IP: 78.57.146.158)

   Klausimas. O kodėl Klasco nepasidaro aikštelės uosto teritorijoje? Kodėl krovininis transportas turi teršti miesto teritorija? Pripažinkim , kad užvestų fūrų tarša , tai tik gėlytės. Kiek dar privarvinama tepalo , kiek vairuotojai šiukšlių primėto.

  4. AvatarArkliukas (IP: 88.119.136.56)

   Šita aikštelė ir į uostą laukiančios furos yra Artūro arkliukas !

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt