P0

Nuomonės

Alexey Razorenov: „Kada nors atsakyti vis tiek teks” (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-06


Žinomas Sankt Peterburgo žurnalistas Alexey Razorenov, kuris po Sausio 13-sios įvykių Lietuvoje buvo apdovanojimas už pilietinę poziciją, savo socialinio tinklo puslapyje pasidalino mintims apie tai, kas šiuo metu vyksta Rusijoje. Jis sutiko, kad šis tekstas būtų platinamas ir Lietuvoje.

„Pas mus kas dieną – naujos gairės. Šįkart – ne apie melagingos informacijos įstatymų paketą. Ne apie informacijos sklaidos apribojimą. Kur kas kiečiau. Tai oficialiai įstatymu įteisintas draudimas abejoti valdžios priimamų sprendimų protingumu ir skelbiamų kalbų teisingumu. Tautai, kuri toliau yra laikoma valdžios Rusijos Federacijoje šaltiniu, tipo tautos valdžios atstovai uždraudė mąstyti, turėti ir reikšti nuomonę, nesutampančią su generaline linija.

Kokiu būdu vargšas-šaltinis gali toliau vykdyti savo, kaip šaltinio, misiją ir kaip tokiu būdu jis gali paveikti valstybės politiką – neaišku. Tauta pagal teises galutinai sulyginta su gyvūnais ir augalais. Rusams įstatymu uždrausta abejoti tuo, kad tarptautinė izoliacija, ekonomikos griuvimas, dėsningas kaimynų įtarumo augimas (atsargiai renku žodžius), neišvengiamas antirusiškų nuotaikų plitimas, ginkluotės augimo eskalacija ir jos koncentracija ties kaimynų, staiga tapusių priešais, karinių resursų sienomis, stiprina saugumą. O dar labiau jį, matyt, stiprina RF pasirengimas panaudoti „strategines atgrasymo priemones” kartu su kankinių pasiuntimu į rojų.

Jiems uždrausta galvoti, jog skraidančios raketos, patrankų šūviai, iš lėktuvų krentančios bombos, laukose žlegsintys tankai ir į tėvynę grįžtantys karstai yra karas. Galvoti negalima apskritai. Reikia tikėti. Ypač tokia, logikai prieštaraujančia nesąmone. Credo quia absurdum.

Prisimenu 2015 metų siužetą, rodytą per 5-tą kanalą apie Putiną ir batiskafą: „Leidžiamės į viduramžius kartu su prezidentu”. Pagaliau nusileido. Federalinis susirinkimas patvirtino šventąją dogmą apie valdžios neklystamumą. Liko sulaukti tik inkvizicijos laužų.

Aš asmeniškai pažįstų keletą žmonių, kuriems teko dalyvauti šiame balsavime (prieš, regis, niekas nebalsavo?). Įdomu, kaip jie jaučiasi? Ko gero, paklausiu. Abejoju, ar atsakys. Dabar. Bet kada nors atsakyti vis tiek teks”.


  2022-03-06

  Vienas komentaras apie “Alexey Razorenov: „Kada nors atsakyti vis tiek teks””

  1. AvatarNa va (IP: 85.232.138.203)

   Pasirodo, protingų žmonių dar esama, ir ne visi išnyko kaip mamutai.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt