P0

Politika, Svarbu

Savivaldybės pagalba ukrainiečiams gali siekti ir 3 mln. eurų: jau registruota 1700 pabėgėlių (papildyta)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2022-03-15


Prieš savaitę vykusiame Klaipėdos miesto tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje negalėjęs dalyvauti savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis, tąsyk dėl to kritikuotas dviejų komiteto narių, šį antradienį atsiskaitė, kaip miestas padeda karo pabėgėliams iš Ukrainos.

Jis pakartojo ryte vykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje išsakytą informaciją apie savivaldybės pagalbą ukrainiečiams.

Klaipėdoje įrengtame pabėgėlių registravimo centre antradienį buvo šimtai žmonių. Martyno Vainoriaus nuotr.

Papildomai administracijos direktorius informavo, jog artimiausiu metu miesto Tarybai bus siūloma pritarti sprendimui, kad ukrainiečiai galėtų nemokamai lankyti miesto kultūros įstaigas bei naudotis sporto bazėmis. Jis priminė, jog savivaldybėje yra sudaryta darbo grupė ukrainiečių problemoms spręsti.

Vaida Raugelė teiravosi, kodėl Klaipėdos savivaldybė nepasinaudojo Palangos ir kitų savivaldybių pavyzdžiu pasitelkti miesto biudžetinių įstaigų, paramos gavėjų, finansinę pagalbą.

Pasak G. Neniškio, klaipėdiečiai laikosi Vyriausybės rekomendacijų savivaldybėms naudotis kelių konkrečių visuomeninių sertifikuotų organizacijų pagalba.

Kalbėdamas apie miesto Tarybos sprendimą teikti savivaldybės finansinę pagalbą ukrainiečiams, G. Neniškis teigė, jog ji gali siekti ir iki 3 mln. eurų.

„Dabartiniu metu vyksta kalba, kad vienkartinė parama būtų 267 eurai vienam asmeniui. Mes preliminariai jau turime apie 1700 pabėgėlių, kurie užsiregistravę mūsų Migracijos departamente, negalima labai tiksliai pasakyti, ar jie visi yra Klaipėdoje. Jeigu tokių asmenų būtų apie 5000, biudžetui tai kainuotų 1,3 mln. Iš tikrųjų tos išlaidos bus pakankamai nemažos, plius savivaldybė finansuos registracijos centro išlaikymą (…). Per artimiausius pora mėnesių mes tikriausiai išeisime į 2-3 mln. eurų, bet patikslinsim, kai bus tikslesni skaičiai”, – atsakydamas į komiteto narių klausimus kalbėjo G. Neniškis.

Kartu jis vylėsi, jog vėliau dalį lėšų kompensuos Vyriausybė. Ji esą jau pažadėjo padengti pas žmones individualiai apgyvendintų ukrainiečių nuomos ir komunalines paslaugas.

„Mes daug ką darom avansu, teisiškai rizikuodami, neturėdami galutinių sutarčių, tikėkimės, kad tas lėšas kompensuos”, – sakė savivaldybės administracijos direktorius.

PAPILDYTA. Po pietų savivaldybė pranešė, jog šios problemos aptartos ir savivaldybės tarybos frakcijų pirmininkų bei frakcijoms nepriklausančių tarybos narių ir savivaldybės atstovų pasitarime.

Dalintasi mintimis, kaip pabėgėlių apgyvendinimo klausimą būtų galima spręsti viso regiono mastu, taip palengvinant naštą miestui.

„Dabar ukrainiečių apgyvendinimą iš esmės užtikrina privatus sektorius, atsiliepęs į organizacijos „Stiprūs kartu“ kvietimą. Miesto tarybos nariai teikė pasiūlymus, kokiais būdais spręsti su pabėgėliais susijusius klausimus Klaipėdoje”, – rašoma pranešime.

Jame cituojamo mero Vytauto Grubliausko teigimu, minėtas „susitikimas parodė, kad kalbantis tokiame formate tikrai galima rasti gerą, konstruktyvų bendravimą ir bendradarbiavimą”.

Sutarta tokius susitikimus ateityje rengti nuolat.


  2022-03-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt