P0

Uostas ir jūra

Uosto direkcija daugiausiai lėšų skyrė krantinių statybai ir rekonstrukcijai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-03-22


Nepaisant geopolitinės situacijos bei vis dar nesitraukiančios pandemijos, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pajamos pernai išliko stabilios, o į uosto vystymą 2021 metais investavo panašiai kaip ir užpernai, skelbia Uosto direkcija.

Audituotais įmonės finansinių rezultatų duomenimis, 2021 m. Uosto direkcijos pajamos buvo kaip ir 2020 m. – jos siekė 66,1 mln. Eur. Įmonė pernai uždirbo 36,3 mln. Eur pelno prieš apmokestinimą – tai yra 2,67 proc. daugiau nei 2020 m., kai pelnas prieš apmokestinimą siekė 35,4 mln. Eur.

Siekdama didinti uosto konkurencingumą, sukurti prielaidas pridėtinę vertę kuriančių uosto įmonių plėtrai, Uosto direkcija įgyvendina investicinius projektus. Į infrastruktūros vystymą, kitus projektus  pernai įmonė investavo 47,5 mln. Eur, 2,2 proc. mažiau nei 2020 m., kai investicijos siekė 48,5 mln. Eur.

2021 m. daugiausiai lėšų skirta krantinių statybai ir rekonstrukcijai, akvatorijos gilinimo darbams bei geležinkelio kelių statybai ir rekonstrukcijai. Pernai iš viso pastatyta naujų ir rekonstruota 975 m krantinių ir 1307 metrų privažiuojamųjų geležinkelio kelių. Didžioji dalis investicijų finansuota Uosto direkcijos nuosavomis ir ES lėšomis, nedidelę dalį sudarė paskolos lėšos.

Pranešama, jog įmonės strateginiame veiklos plane numatyta per ketverių metų laikotarpį į uosto vystymą investuoti 350 mln. eurų. Daugiau nei pusę suplanuotų investicinių lėšų numatoma skirti bendro naudojimo uosto prieigos infrastruktūrai plėtoti, apie trečdalį – krantinių rekonstrukcijai bei geležinkelio kelių plėtrai.

Didžiausias dėmesys ir finansiniai resursai yra skiriami uosto infrastruktūros parametrams tobulinti, atsižvelgiant į rinkos tendencijas tiek dėl laivų dydžio kaitos, tiek dėl krovinių regione perskirstymo.

Trečiadienį žadama visuomenei pristatyti uosto 1-os krantinės I rekonstrukcijos etapo pabaigą.


  2022-03-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt