Arvydo Daugėlos likimą lems ir Konstitucinis Teismas

Veidai
Avatar photoAtvira Klaipėda
2022-04-12

Lietuvos apeliacinis teismas antradienį sustabdė bylos nagrinėjimą, kurioje iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pareigų atleistas klaipėdietis Arvydas Daugėla siekia tokį atleidimą pripažinti neteisėtu ir gauti kompensaciją už priverstinės pravaikštos laiką.

Arvydas Daugėla

Anot teismo pranešimo, byla stabdoma kol Konstitucinis Teismas išnagrinės kelių teismų pateiktus ir į vieną bylą sujungtus prašymus dėl aukščiausiųjų teismų teisėjų atleidimų procedūroje priimtų aktų atitikties Konstitucijos normoms bei konstituciniams principams ir priims sprendimą.

Konstitucinis Teismas jau yra priėmęs Lietuvos apeliacinio teismo prašymą ištirti, ar prezidento dekretas, kuriuo buvo kreiptasi į Teisėjų tarybą patarti dėl teikimo Seimui atleisti kitą Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėją iš pareigų, savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą, neprieštarauja Konstitucijai, konstituciniams valdžių padalijimo, teisinės valstybės, teisėjo ir teismų nepriklausomumo principams.

„Konstitucinio Teismo priimtas sprendimas bus reikšmingas vertinant taikytos apelianto atleidimo iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigų procedūros teisėtumo klausimą“, – teigia teisėjų kolegija.

Pernai gruodį Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs už vairavimą išgėrus atleisto A. Daugėlos, prieš tai dirbusio Klaipėdos apygardos teismo pirmininku, skundą, konstatavo, jog toks sprendimas buvo pagrįstas.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Remigijui Žemaitaičiui - ir baudžiamoji atsakomybė

Vilniaus apygardos prokuratūra praneša penktadienį baigusi ikiteisminį tyrimą, kuriame Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui pareikšti įtarimai dėl neapykantos skatinimo bei kurstymo ...
2024-04-26
Skaityti daugiau

ELTA

Eligijus Masiulis: „Teisėjai galėjo būti šališki"

Vadinamojoje „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje nuteisti buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis ir parlamentaras Vytautas Gapšys mano, kad buvo ...
2024-04-06
Skaityti daugiau

Regionas

Prokuratūra: piniginę žalą patyrusiems asmenims turi atlyginti valstybė ir Neringos savivaldybė

Generalinė prokuratūra, siekdama apginti viešąjį interesą, kreipėsi į Regionų administracinį teismą su prašymu septynių asmenų naudai solidariai iš Lietuvos valstybės ...
2024-04-05
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This