P0

Veidai

Arvydo Daugėlos likimą lems ir Konstitucinis Teismas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-04-12


Lietuvos apeliacinis teismas antradienį sustabdė bylos nagrinėjimą, kurioje iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pareigų atleistas klaipėdietis Arvydas Daugėla siekia tokį atleidimą pripažinti neteisėtu ir gauti kompensaciją už priverstinės pravaikštos laiką.

Arvydas Daugėla

Anot teismo pranešimo, byla stabdoma kol Konstitucinis Teismas išnagrinės kelių teismų pateiktus ir į vieną bylą sujungtus prašymus dėl aukščiausiųjų teismų teisėjų atleidimų procedūroje priimtų aktų atitikties Konstitucijos normoms bei konstituciniams principams ir priims sprendimą.

Konstitucinis Teismas jau yra priėmęs Lietuvos apeliacinio teismo prašymą ištirti, ar prezidento dekretas, kuriuo buvo kreiptasi į Teisėjų tarybą patarti dėl teikimo Seimui atleisti kitą Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėją iš pareigų, savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą, neprieštarauja Konstitucijai, konstituciniams valdžių padalijimo, teisinės valstybės, teisėjo ir teismų nepriklausomumo principams.

„Konstitucinio Teismo priimtas sprendimas bus reikšmingas vertinant taikytos apelianto atleidimo iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo pareigų procedūros teisėtumo klausimą“, – teigia teisėjų kolegija.

Pernai gruodį Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs už vairavimą išgėrus atleisto A. Daugėlos, prieš tai dirbusio Klaipėdos apygardos teismo pirmininku, skundą, konstatavo, jog toks sprendimas buvo pagrįstas.


  2022-04-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt