P0

Miestas, Svarbu

Paskelbtas naujas didžiojo pilies bokšto statybos darbų konkursas (14)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-04-28


Klaipėdos savivaldybė dar kartą paskelbė viešąjį konkursą Klaipėdos pilies didžiojo bokšto rekonstravimo, atkuriant istorinį tūrį, darbų konkursą. Anksčiau skelbtas konkursas buvo nutrauktas atmetus vienintelio jo dalyvio pasiūlymą, nes pageidauta darbų kaina buvo didesnė nei numatyta.

UAB „Uostamiesčio projektas” vizualizacija

Tuomet konkurso sąlygose buvo numatyta, kad tiekėjo pasiūlymo kaina negali viršyti 1,75 mln. eurų su PVM. Numatoma darbų trukmė siekė 25 mėnesius.

Toks pat darbų atlikimo terminas, su galimybe jį pratęsti dar 4 mėnesius, išliko ir paskelbus naują konkursą. Tačiau dabar jau darbų kaina nenurodoma.

Pasak Ričardo Zulco, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vyriausiojo patarėjo, po nutraukto pirmojo konkurso buvo paskelbta vieša rinkos konsultacija. Jos dalyviai neturėjo priekaištų konkurso sąlygoms, tačiau abejojo kaina.

R. Zulcas teigia, kad tai natūralu – po dokumentacijos parengimo praėjo dveji metai, situacija šalyje ir pasaulyje pasikeitė.

INFORMACIJA

Šešiaaukštis pilies bokštas buvo pastatytas apie 1546 m. ir laikomas vienu seniausių renesanso mūro pavyzdžių Lietuvoje. Tai tuo metu buvo aukščiausias statinys Klaipėdoje. 15 m skersmens bokštas turėjo rūsį. Jis atliko ir kalėjimo funkciją.

Per 1756–1763 m. Septynerių metų karą Klaipėdą užėmus Rusijos imperijos kariuomenei, pilis 1763 m. buvo apleista ir pamažu nyko.

1812 m. per prancūzmetį pilyje buvo įrengtos kareivinės, arsenalas, sandėliai, ligoninė. 1821 m. iš 5 bokštų dar stovėjo du. 1840 m. pradėjo griūti pilies įėjimo skliautai, 1843 m. pašalintos Didžiojo parako bokšto liekanos, apie 1865 m. nuvirto Kunigaikščio bokštas. Po 1888 m. buvo parduoti nugriauti svarbiausi pilies mūro pastatai.

Tvarkant piliavietę jau iš dalies buvo atkurti aukščiausiojo pilies bokšto tūriai.

Miesto tarybos kolegija rinkosi iš trijų jai pateiktų variantų  – palikti esamą padėtį, atkurti autentišką mūrą, kai sienų storis siektų iki 3 metrų ir statyti bokštą iš vidaus panaudojant metalines konstrukcijas. 2018 m. kovą ji priėmė nutarimą atkurti didįjį pilies bokšto tūrį su metalinėmis konstrukcijomis.


  2022-04-28

  14 komentarai “Paskelbtas naujas didžiojo pilies bokšto statybos darbų konkursas”

  1. AvatarJudas (IP: 88.118.202.157)

   O kodėl jūros 1 neatiduodat univerui. Jaunimas miesto centre tikrai įneštų gyvybės ir žinoma apyvartų kavinukėms.. ?!

  2. AvatarVaclova (IP: 88.119.113.179)

   Nuo kada pradėjom kryžiuočių pilis atstatyti? Gal geriau Gedimino kalną suremontuokim

  3. AvatarButaforija (IP: 78.63.37.48)

   Dar palaukime kelis metus iki bus išvystytos “istorinį tūrį” atkuriančios hologramos. Dieną įjungi ir miestiečiai su svečiais gali gėrėtis “istorija”, o naktį kai visi miega, holograminė pilis taip pat eina miegoti išjungus elektrą. Per vėlai pasiūliau, nes jau išleista krūva pinigų architektams “istorinio tūrio ” projektavimui.

  4. AvatarAnti Grigeo (IP: 86.100.9.235)

   Komentatoriai kaip visada apsiverkę :))

   • Avatarsimona (IP: 78.57.83.238)

    Butaforijom -ne. Atkūrimui -taip.

   • AvatarAnonimas (IP: 90.131.39.157)

    Klausimas kam niekam taškyti pinigus? Aplinka sutvarkyta? Gatvės be lopų?

  5. AvatarKam tas pastas griaukit ir boksta murykit.... Pastas vasteik griun. (IP: 78.57.234.187)

   Darykit tam bokste pakeliama parkingo aikstele ir pigiau ir Vilniaus laivu savininkam bus kur prabangius ratus numesti… ir nereikes prie svyturio masinu daugiaaukscio statyti…
   Ta morkos parodija ir liks tik cirkas…. Arba griaukit pasta ir is plytu murykit boksta…

   • AvatarAnonimas (IP: 88.118.160.21)

    oho, …griaukit Paštą – to nei prancūzai, nei švedai ir net laukiniai rusai ir net po karo kai visko trūko neišdrįso. Gal tuo pačiu ir buvusias kareivines, ir pedagoginį – kad niekur, kaip sovietai anuomet teigė, raudonų (vokiškų) plytų neliktų?

  6. AvatarAnonimas (IP: 78.57.159.205)

   Kaip tas bokstas vienas naslaitis atrodys?

  7. AvatarT (IP: 84.15.183.9)

   Primityvumo viršūnė, provincija visame grąžume!

   • AvatarTam T (IP: 78.56.19.8)

    Rašydamas grĄžume su nosine, kažin ar apie primityvumą gali postringauti.

  8. Avatarsvarbu (IP: 213.197.131.196)

   Stabdykite tą butaforijos bokšto statyba. Nedarykite geros pries turistus. Aplinka aplink piliavietė sutvarkykite.

   • AvatarPraeivis (IP: 78.57.246.140)

    Klaipėdoje kičo bei muliažų ir taip pakanka. Apsukit iš statybinių atliekų sukaltą karkasą marška, nusipieškit a-la “šaudymo angas” ar langus ir pabus jums “bokštas”, kol praeis, pamačius “rezultatą” didysis bizas ir noras vizualiai dergti aplinką ir tyčiotis iš istorijos. Geriau pastatyti ką tikrai reikalingo, prasmingo ir nebūtinai imituojant seniai praėjusius laikus, ir nebūtinai būtent piliavietėje. Entuziazizmas tinka tvarkymosi talkoms, tačiau ten, kur reikia žinių, sveiko proto, nuovokos bei atsakomybės – nebūtinai.

   • AvatarAnonimas (IP: 88.118.160.21)

    kažkas išrenka visokių idiotų į miesto tarybą , o kažkas kitas turi eiti ” stabdyti”?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt