P0

Svarbu, Verslas

Klaipėdos LEZ – naujos gamyklos restartas (3)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-05-03


Praėjus daugiau nei ketveriems metams po pirmojo pranešimo apie Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) planuojamas 10 mln. EUR investicijas į naują gamyklą, UAB „Capella Baltica“ paskelbė dar vienus projektinius pasiūlymus.

Panevėžio statybos tresto vizualizacija

2018-ųjų vasarį Klaipėdos LEZ valdymo bendrovė paskelbė, kad ši Ispanijos maisto ir kosmetikos pramonės tiekėja naujojoje gamykloje ketina įdarbinti iki 40-ies inžinierių, biochemikų ir kitų specialistų, o produkciją eksportuoti į ES, JAV, Kanados ir Azijos rinkas. Skelbta, kad įmonė Klaipėdoje gamins ekstraktus maisto ir kosmetikos pramonėms naudodamasi inovatyvia dimetilo eterio ekstraktų gamybos technologija.

2019-ųjų pradžioje jau buvo patikslinta, kad bus statoma gamykla, kurioje iš šaldytos gyvulinės kilmės žaliavos išgaus taukus ir baltymus. Planuojamos investicijos esą sieks iki 13 mln. eurų.

Visgi tokie planai sulaukė dalies gyventojų pasipriešinimo – 2019-ųjų sausį daugiau nei pora dešimčių pietinės miesto dalies gyventojų pasirašė asociacijos Klaipėdos Marių bendruomenė parengtą kreipimąsi į institucijas, kuriame buvo užduodami klausimai ir išreiškiamas nepritarimas tokiai investicijai.

Pirmieji gamyklos projektiniai pasiūlymai buvo pristatyti 2019-ųjų liepą. Tų pačių metų lapkritį buvo surengtas jau trečiasis poveikio visuomenės sveikatai vertinimo ataskaitos viešas svarstymas, nesudominęs nė vieno klaipėdiečio. 2019 m. gruodį jau buvo gautas ir statybų leidimas.

Dabar jau skelbiami AB Panevėžio statybos trestas parengti projektiniai pasiūlymai, kuriuose paaiškinama, kad viešinimas rengimas dėl 2019 m. parengto projekto koregavimo.

„Projektas koreguojamas, nes užsakovas, turintis patirtį ir patentą numatytai gamybos technologijai, patobulino gamybos procesą ir pateikė
naują techninę užduotį, pagal kurią keičiasi statinių esminiai rodikliai: pastatų ir statinių gabaritai, aukščiai, padėtis sklype”, – rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

12 602 kv. m ploto sklype Pramonės g. 35 numatoma statyti 2637 kv. m bendro ploto gamyklos pastatą, kurį sudarys produkcijos ir žaliavų sandėliai, pakavimo patalpa ir administracinės bei buitinės patalpos. Gamykloje numatoma įrengti technologinio garo katilinę, azoto gamybos įrenginių patalpą.

Skaičiuojama, kad pamainoje dirbs 33 žmonės.

Iki 2020-ųjų lapkričio vieninteliu bendrovės „Capella Baltica“ akcininku buvo Malagoje (Ispanija) gyvenęs Evgeny Strazding Zolotov, kuris ir dabar yra bendrovės vadovas. Nuo 2020-ųjų lapkričio visas bendrovės akcijas valdo įmonė „Sociedad de Responsabilidad Limitada CAPELLA ATLANTICO, S.L.”, įregistruota Las Palme, Ispanijoje.

INFORMACIJA

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima iki gegužės 13 d. Pramonės g. 35, Klaipėdoje, darbo dienomis darbo valandomis iš anksto susitarus tel. (8 686 )90284 arba internetinėje svetainėje https://www.klaipeda.lt/pp

Pasiūlymus galima teikti iki gegužės 13 d. raštu AB Panevėžio statybos trestas, Ukmergės g. 219, Vilnius, arba el. p. ruslanas@pst.lt

Viešas susirinkimas vyks gegužės 16 d., 17 val., nuotoliniu būdu.


  2022-05-03

  3 komentarai “Klaipėdos LEZ – naujos gamyklos restartas”

  1. AvatarMarina (IP: 90.131.32.215)

   Laba Diena , labai geras proektas , Lietuvos gyventuojai tures darba , Marina , Klaipeda

  2. AvatarGeografas (IP: 90.138.212.111)

   Iš Klaipėdos į Ameriką, Kanada, Aziją arčiau nei iš Ispanijos :-)))

   • AvatarAuditorius (IP: 88.118.166.87)

    Ne, bet cia dzin del oro tarsos, o Ispanijoje grazu ir fainiai.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt