P0

Miestas, Svarbu

Rekomenduota nukelti ir „Kalaviją”, ir karių skulptūrą (69)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-05-06


Darbo grupė, sudaryta įvertinti paminklus, skirtus sovietų pergalei II pasauliniame kare įamžinti, rekomendavo miesto valdžiai nukelti 1975 metais pastatytą skulptoriaus Juliaus Vertulio sukurtą „Kalaviją“ ir 1980 metais atidengtą Rimanto Dauginčio sukurtą skulptūrinę kompoziciją, vaizduojančią Lietuvą okupavusios sovietų armijos karius.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Darbo grupei vadovauja Vitalijus Juška. „Atviros Klaipėdos” duomenimis, darbo grupėje netrūko diskusijų, tačiau rastas bendras sutarimas. Paskutinio posėdžio protokolas dar tik rašomas, tikėtina, jis bus netrukus paskelbtas viešai.

Darbo grupėje darbavosi ir istorikas dr. Vasilijus Safronovas, šių metų balandžio 7 dieną „Atviroje Klaipėdoje” rašęs, kad „memoriale rasime įvairiausių įrašų, bet tarp jų nerasime nė vieno, kuris teigtų, kad memorialas skirtas Raudonajai armijai ar juolab šlovintų Raudonąją armiją”.

Galutinį sprendimą dėl šių monumentų turėtų priimti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius. Bet dėl reikšmingumo klausimas gali būti perduotas Klaipėdos miesto savivaldybės tarybai spręsti.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas buvo sakęs, kad gavus darbo grupės išvadas planuoja paskelbti klaipėdiečių apklausą.

Šį antradienį buvo pastebėta, kad nuo vandalų nukentėjo penkiakampė Skulptūrų parke esančio II pasaulinio karo metu žuvusiems Raudonosios armijos kariams skirto memorialo žvaigždė, atlikdavusi vadinamosios amžinosios ugnies funkciją. Kažkas nudaužė šios žvaigždės galus. Policija dėl to pradėjo ikiteisminį tyrimą.


  2022-05-06

  69 komentarai “Rekomenduota nukelti ir „Kalaviją”, ir karių skulptūrą”

  1. AvatarAnonimas (IP: 188.69.208.239)

   Kokie jie ekspertai ir patarėjai, jei bandoma iskraiptyir įstoja ..tuo nujelimu jūs mazinatr miesto patrauklumą turistams, nėra čia ką nei veikti nei pamatyti. Istorinius paminklus būti a išsaugoti ateities kartoms. Nebukime mankurtais.

  2. AvatarLaikas (IP: 88.119.136.56)

   Atėjo laikas pašalinti paminklus okupantams, nes jie vėl pradėjo okupacinę veiklą, jie beviltiški !!

   • AvatarAnonimas (IP: 188.69.208.239)

    Mankurte atėji laikas suprasti kam skirti paminklai. Nenorek savo akimis pamatyti karo

  3. AvatarAndrius (IP: 188.69.194.124)

   Greičiau atsikratyti tuo šiukšlynu.

  4. AvatarVardas (IP: 89.187.161.131)

   Pala, pala, kremliniai subinlaižiai, kokios čia jums sovietinių karių kapainės? Čia memorialas! Skirkita šitas dvi sąvokas. O tikros kapinės buvo vietoj dabar esančio skulptūrų parko. Bet sovietai jas sunaikino…

   • AvatarPala pala , bukena (IP: 90.138.97.222)

    ar ne liberpatryjotai ” pirštu rodo ” į vokiečių karių kapų kuklumą ? Išsilavinimas bukalauro ? Ir ką patryjotai turi prieš memoralą žuvusiems kovoje su fašizmu , jei reikia slapčia kaip vandalams daužyti ? Mačiau filmą apie Šopeną . Lenkai prieš antrą pasaulinį jam buvo pastatę daug paminklų , tai fašistai bombardavimus taip pat ” taikė ” į paminklus . Esate beviltiški zombiai , o ne pagarbos verti patriotai . Mano jau tik tokia nuomonė liko . Aš nedalyvauju minėjime prie memorialo , bet jų ir nedaužau ar dažais nepilu ar juodais šiukšlių maišais nedangstau . Karas ir fašizmas – blogis .

   • AvatarVardas (IP: 89.187.161.131)

    Tik tu man, skeltanagi, apie fašizmą neaiškink, gerai! Putlo ne fašistas ir tai ką jis daro ne fašizmas? Nereikia tik skiesti! Visais laikais (ir carinės rusijos, ir cccp) antisemitizmas rusijoje bujojo ir bujos…

   • AvatarBukalaurui , (IP: 90.138.97.222)

    kokiam reikia būti zombiui , jei plakti į “vieną ” Putiną ir žuvusius kovoje su fašizmu . Apgailėtini bukumo pavyzdžiai . Memorialo putinui Klaipėdoje ar pasaulyje aš nežinau . Man tas pats kaip mane vadina bukapročiai patryjotai . Bukapročiai manęs nedomina 😀

   • AvatarVardas (IP: 89.187.161.131)

    Šiaip rosija su jokiu nacizmu/fašizmu niekada ir nekovojo. Kovojo tik dėl savo “šiknos” ir tikrai ne prieš fašizmą. O kovojo jie tik dėl britų ir amerikonų pagalbos, nes pastarieji iš dviejų blogių pasirinko, kaip jiems tada atrodė, mažesnį.
    O bukaprotis tarp mūsų dviejų tai tik tai tu 😉

  5. AvatarKlaipedietis (IP: 90.138.212.111)

   Ruskiai lauk su visais savo propogandoniais balvonais. Jei nepatinka pasižiūrėkit į vokiečių karių kuklias kapinės.

   • AvatarBukam , (IP: 90.138.97.222)

    skirtumo nejauti ar ” žinios ” ir kritinis mąstymas 0 ? Vokiečiai karą PRALAIMĖJO , bet jų žuvusių kapai išliko ! Ir jų , žuvusiųjų kare , kapų bukagalviai nedrąsko , šiukšlių maišais nedengia ? Kare vieni laimi , kiti pralaimi ! Ir jei “nugalėję” savo teritorijoje leido ” pralaimėjusių ” kapus palikti , juos prižiūrėti , mano jiems žmoniška pagarba . Žmoniškumas turėtų išlikti , deja … Tik bukiems nesuvokti ir ” kovoti , su paminklais .

   • AvatarDzebilėi klaipedetė (IP: 90.131.47.37)

    Jai Hitleris laimėtu. Tave dzebil…kakkka sudegintu gyva. Gal ir gerai …mažiau dze…bil
    ..u.

   • AvatarTo: Dzebilėi klaipedetė (IP: 89.187.161.131)

    Gal kontrabandinės vodkės iš “matulės rasijos” padauginai, kad jau ir Hitleris prisikėlė? Ar tu gal ir žiūrėdamas į putlerį Hitlerį matai ir tai tau žiauriai patinka 😉

   • Avatarklaipėdietis brūkšnys kaunietis (IP: 78.61.42.39)

    Kad gimines (dažną sykį lietuviškas) su savim pasiims, turtus, arba velnias žino sudegins jei nebus įmanoma. Arba liks iki galo ir kovos už gimtą žemę. Žemę vietoj sajuzų ir natų. Ir ne prie ko čia Ukraina, jog nuo pat Nepriklausomybės bandote mus išvaryt. Dėl visų nekalbu, yra bet kokioj šeimoj durnų, yra daug Lietuvoj amžinų svečių, kurie vien savo elgesiu svečiai. Vis dėlto nevarykit istorijos, kokia bebūtų, nes naujos arba alternatyvios tiek neparašysit, kiek norite išvaryti.

  6. AvatarOna (IP: 78.57.230.254)

   Kur Jūs būtumėt, jei Hitleris būtų laimėjęs. Ar tikrai šiandien laimingai gyventum,o gal būtum tapęs konclagerio gyventoju, krematoriumo kuru. Tose teorijose nebuvo skirta gyventi daugeliui tautų.

   • Avatarįdomu (IP: 86.100.132.156)

    O kur mes būtume, jei nebūtume buvę okupuoti 50 metų-neuždavėte klausimo?Pabandykite…Šiaip, šiandien švenčiame -gegužės 8, kaip visa Europa. O skiriate kapines nuo baibokų ant jų?

   • AvatarTo: Ona (IP: 89.187.161.131)

    Pirma – mieli, rusakalabiai, prašau pasirašinėkit tikraisiais vardais, nesigriežkite lietuviškų.
    Antra – rasija be Jav ir Didž. Britanijos niekada nebūtų prie Hitlerį laikėjusi.
    Viso gero…

  7. AvatarAtsibodot (IP: 88.119.41.104)

   Kiek dar triedaliuosit,atvarykit pirmadieni kraną ir traktorių ….!!

  8. AvatarV ir Gis (IP: 188.69.194.24)

   Primenu visiem edžiam,stepanam benderam ir panašiem kovotojam su okupantais.Pradekit iš eilės- nuo bažnyčių,o tai kovojom su kryžiuočiais kovojom, pardavėm Lietuvą popiežiui ir parkritę ant kelių žegnojamės . Patriotai…

  9. AvatarKlp (IP: 188.69.199.160)

   Ko cia putojasi vatnikai ir jiems prijauciantys? Apie kapiniu naikinima niekur niekas net neuzsimena- kalba eina apie sovietiniu simboliu ir kitokiu nesamoniu tose vietose pasalinima!Jei draudziami vokiečiu fašistu simboliai, tai logiska, kad reikia pasalinti ir sovietu- rusu fašistu atributika.

  10. AvatarSkaitytojas (IP: 188.69.196.75)

   Miestiečių kapines panaikino, padarė Skulptūrų parką. O karių kapines paliko.

  11. Avatarlauk (IP: 86.100.161.157)

   rusišką fašizmą ir jų amžinus karus bei okupacijas.

  12. AvatarKonservai ir liberastai (IP: 90.131.47.37)

   Kursto kara ir provokuoja kara

  13. AvatarTie kurie nori nujimti (IP: 90.131.47.37)

   Yra provokatoriai ir karo kurstytojai. Pirma skaldė paskiepyti ir ne, antra su GP ir Neturintis GP. Dabar skaldo visuomenė griauti ir negriauti. Tie kurie griaus yra konservu visuomenės skaldytojai ir karo kurstytojai

  14. AvatarI.... (IP: 45.136.155.49)

   Ryt atvarot i kapines o jūsų artimųjų paminklai nuversti, nes neatitinka šių dienų tendencijų, smiltinei sudeginkit žvejų kaimą nes tie pastatai neatitinka šių dienų tendencijų. Čia yra paminklai pastatyti tu žmonių atminčiai ir būtent taip atrodė gulintis po tais akmenim žmonės, tai kaip tai vadinti kaip ne vandalizmu? Užsiimkite geriau infliacija žlugdančia visus gyvuosius ir nustokite su mirusiais kovoti, gėda…

   • AvatarPutleris (IP: 78.57.210.150)

    Kiek galima. Susirinkit savo balvonus kapinėse, balalaikas,ožkas ir savo russkyj mir. Ir išnykit maskovijos pelkėse.

   • AvatarIr dar (IP: 85.232.138.203)

    nagi niekas tų kariautojų čia nekvietė. O kare kaip kare, pasitaiko ir žūti. Kažin ar daug lietuvių savo noru ėjo kariauti už už tai, kad vėl būtų trumpa virvele pririšti prie SSSR lagerio. Todėl Lietuvoje karas užtruko dar apie 10 metų “po karo”. Pagarba rezistentams. Be to, mirusiųjų pagerbimui yra Vėlinės, todėl kažkokia sovietinė “šventė” nereikalinga ir jos paminklai-monstrai turėtų būti kuo skubiau demontuoti, o karių palaidojimo vietose sutvarkytos atminimo lentelės kaip normaliose kapinėse, taip, kaip tvarkomasi visame pasaulyje.

   • AvatarArvydas (IP: 78.61.19.181)

    Situos stabus reikejio prie 30 metu nukelti kartu su leninu jie dergesi is musu tautos ir elgesi taipat kaip dabar Ukrainojia

  15. AvatarNekliedėkit (IP: 78.57.68.199)

   Niekas kapų neiškasinės, tiesiog bus nuimti balvoniniai propagandiniai paminklai su priešiškos mūsų valstybei simboliais: žvaigždėmis, pjautuvais su kūju, kardais ir svetimos armijos uniformomis. Labai tikiuosi kad viskas bus ištirta kas ir kur palaidota ir uždėtos nedidelės informacinės lentelės apie žuvusius karius.

   • AvatarVolodimir (IP: 90.131.35.31)

    Klausyk tu balvone.o Ukrainos vieleva visur Lt kas tai tada ,Ukraina okupavo LT taip iseina

   • Avatarto volodimir (IP: 78.57.221.230)

    “vieliava” tu neraštinga, kurią pagalbinę mokyklą lankei? Ukrainos vėliavos Lietuvoj yra Ukrainos palaikymas prieš ruskių išsigimėlių invaziją

   • Avatarneverta ginčytis su,,vieleva'' (IP: 86.100.132.156)

    Ką čia su juo kalbėt,jei nesuvokia,kodėlpas mus Ukrainos vėliavos,tai vargšelis,apgailėtinas , matyt,jis svajoja apie okupantų vėliavas, dar vis verkia

  16. AvatarEdis (IP: 85.232.128.52)

   Ko galvoti.senai reikėjo nukelti.dabar kažkoks nesusipratimas.bėgom nuo raudonos armijos,ją išvarėm,o paskui prižiūrim jų palikimą.ir taip ilgai kentėjom tą absurdą.susirinkdavo šaika netikėlių, matrioškų,ir plėšdavo dainas su šokiais.

  17. AvatarStepan Bandera (IP: 78.57.221.230)

   Primenu visiems orkams, kad ruskių armija Klaipėdoje elgėsi baisiau negu Bučoje. bet tų orkų kapų niekas nejudins, tik nugriaus betoninį monstrą, kuris teršia miesto vaizdą

  18. AvatarUrrraaaaa... (IP: 78.63.37.48)

   Siūlyčiau memorialą sulyginti su žeme ir vietoje jo pastatyti paminklą Lietuvos partizanams, kurių Klaipėdoje niekada nebuvo.

   • AvatarGaliu paaiškinti (IP: 85.232.138.203)

    Pačioje Klaipėdoje gal ir nebuvo, užtat šalia Klaipėdos, Žematijoje buvo pakankamai, kad visiems kolaborantams, stribams ir komunistuojantiems prisimetėliams ištarkuotų subines.

  19. AvatarO jo joi.. (IP: 88.119.41.104)

   Nu ir kiek dar triedaliuosit,? Kiekviena diena diskusijos tas pats per ta pati.Gal bandykit pradet dirbti.?

  20. AvatarEinarui Vildei (IP: 129.227.153.234)

   Opa, tetos Neringos violetiniai pasiuto dėl okupantų karių memorialo… Naujiena…
   Ir dar spjaudosi tokiais “šūdais” kaip: “vadinamų “Lietuvos partizanų” kapai” bei grasina susidoroti . Kaip tau liežuvis apsiverčia taip kalbėti?
   Žiūrėk, kad tik neateitų tau paskutinio teismo valanda kiek anksčiau nei tu tikiesi 😉

  21. Avatarss (IP: 54.38.159.219)

   Geda uz Lietuva uir jos valdzia , bet tauta pati renka savo vadus ir valdovus taip kaip ir RUSIJA , bET rUSIJA LIKS , O kas bus su tokia Lietuva neaisku

   • AvatarMarsas (IP: 129.227.153.234)

    Eik jau, eik jau, Vatini…
    Ir beje CAPS LOCK’as pas tave užsikirto 😀

   • AvatarWhite (IP: 78.57.252.179)

    Būtent čia ir yra dilema; Ruzzija sugrius kaip MMM, o štai Lietuva buvo yra ir bus!

  22. AvatarEinaras Vildė (IP: 62.243.119.54)

   Ruošiatės išniekinti kapines? KARIAUJATE SU MIRUSIAISIAIS? Na ka gi, – žinokite – atidarote pandoros skrynią. Ruoškitės, kad bus taipogi išniekinti taip vadinamų “Lietuvos partizanų” kapai ir memorialai. O taipogi ruoškitės, kad be atsako nebus palikti ir tie, kurie priiminės bei vykdys sprendimus, susijusius su kareivių, žuvusių antrame pasauliniame kare, kapinių išniekinimu. Kaip sakoma – AKIS UŽ AKĮ – DANTIS UŽ DANTĮ.

   • AvatarAnonimas (IP: 95.215.143.16)

    Kodėl manoma, kad sovietinių, Brežnevinio laikotarpio skulptūrų, skirtų garbinti valdžią, o ne pagerbti žmones nuėmimas yra kapų išniekinimas? Toje, aikštėje po betono plokštėmis guli Raudonosios armijos kareivukai: rusai, lietuviai, žydai, kiti, turbūt ir ukrainiečiai. Tai tarybų valdžia iš jų kapų išsityčiojo, pavertė propagandos objektu. Kartą palaidojo Donelaičio aikštėje, Kairiuose. Prireikė poligono, perkėlė, kiek surinko, nesurinko. Prireikė aikštės mitingams, išniekino kapus, užklojo betono plokštėmis, surašė pavardes, be žmonių gimimo, mirties datų, neaiškų kur palaidotų, jiems reikėjo skaičiaus. Pristatė balvonų, pakabino kardą alia Volgogrado, Staliningrao. Gal dabar Lietuva sutvarkys žmonių kapus, taip, kaip civilizuoti žmonės supranta pagarbą mirusiems, pastatys atminimo ženklelius ten palaidotiems aikštėje.

   • Avatarval (IP: 78.63.35.4)

    nereikia tokiu radikaliu priemoniu, tai negarbinga. mirusieji nekalti ir nesvarbu uz ka je kariavo. svarbu kad politikai kursta tauta ir daro sau pelna.

   • AvatarAnonimas (IP: 31.172.227.89)

    Tiesa…. Negalima taip elgtis…. Viskas atsisuks……

   • Avataro kas čia niekina kapines?tas grasintojas ? (IP: 86.100.132.156)

    Tai jau tikrai… kapų niekas niekur neliečia,o balvonai su ginklais- Grūto parke arba metalo lauže.Tik taip.

  23. AvatarV (IP: 78.57.204.222)

   Visiškai pritariu. Seniausiai reikėjo nukelti ir palikti kapines, jei jos tikros. Ukrainoje rusai visus savo karius palieka… nesurenka ir nelaidoja. Tai kas darėsi ano amžiaus viduryje? Kažkaip abejones kelia tokios kapinės, kai matai kas vyksta Ukrainoje šiandien. Kapinės ir kasmetinė agresija tikrai nelabai dera.

  24. Avatarval (IP: 78.63.35.4)

   Gaila kad taryboje nera zmoniu o tik statistai. Kovoti su paminklais smegenu daug nereikia. Tegul meta lauk savo TSRS laiku diplomus nes tai irgi TSRS propaganda ir eina studijuoti isnaujo.

   • AvatarViola (IP: 78.57.204.222)

    O, tai tau gaila ko nors? Ko tau gaila? Rusų kareivių, kurie žudė ir prievartavo prieškarinės Klaipėdos gyventojus? Ar girdėjai ką nors apie tai TSRS senbezda? Jei nieko nesusivoki, tai nors Panoramą kasdien pasižiūrėk – rodo ruskij mir kur praėjo – griuvėsiai, verkiantys žmonės ir lavonai…….

   • Avatarval (IP: 78.63.35.4)

    tarp rusu ten guli lietuviai,latviai ,estai,ukraineciai ir kiti. spjaunant i kariu kapa tik rodo savo kulturos lygi.

   • AvatarAnonimas (IP: 95.215.143.16)

    Skulptūros negalima vadinti paminklu ten palaidotiems kareivukams, tai paminklas nusikalstamo režimo armijai.

   • Avatarval (IP: 78.63.35.4)

    tai ne skulptura, tai paminklas… tauta praranda smegenys, geda.

   • AvatarPaminklas? (IP: 85.232.138.203)

    Paminklas su kirzo batais ir automatu rankoje – ne paminklas. Tai militaristinio tarybinio imperializmo atrama, o jeigu su raudona žvaigžde – rusiškojo (Kremliaus) šovinizmo simbolis. Tokių dalykų nežinoti negalima, darykite išvadas.

  25. AvatarVlada (IP: 86.100.172.241)

   Dar prieš prasidedant aptarimui darbo grupėje meras grubiai ir neetiškai padarė jai spaudimą pareikšdamas, kad paminklas turi būti pašalintas. Savo nuomonę jis turėjo išsakyti po aptarimo, tai garantuotu bent kažkokį objektyvumą. Bet kam valdininkui etika, jei gali panaudoti jėgą ir valdžią? Ir be abejo būtent meras uždegė žaliąją šviesą paminklo niokotojams veidmainiškai pareiškęs, kad gegužės 9 tikėtinos „provokacijos“ ir tuo kurstydamas nesveikas homofobiškas reakcijas. Juk apgadinto aplaužyto paminklo pašalinimą taip lengva motyvuoti – kad atseit nebūtų gadinamas estetiškas miesto vaizdas. Ar ne taip viską suplanavote, mere?

   • Avatarciocei Vladai (IP: 78.56.19.8)

    Ar pati supratai, ką parašei? Ką homofobija reiškia, ar žinai? Praleidai progą patylėti.

   • AvatarViola da Gamba (IP: 78.57.204.222)

    Homofobija:)))))))) Kokios išsilavinę tetulės rašinėja :)))) Klausyk, moteriške, Homofobija – neklinikinės kilmės terminas, apibūdinantis neracionalią baimę homoseksualams, jų vengimą ar diskriminaciją. Ar supranti, kad nepataikei?:)))

   • AvatarVlada (IP: 86.100.172.241)

    Pardon, įsiterpė klaida. Turėjau omeny ksenofobija.

  26. AvatarKlaipeda (IP: 78.61.189.40)

   Pasak pono – labai gera rekomendacija -lietuviai, kariai kurie zuvo kovoje su fasizmu pavirto balvonais. Gerai kad ne koloborantais.

  27. AvatarAnonimas (IP: 95.215.143.16)

   Seniai reikėjo nuimti, Brežnevo laikais kardo simbolis buvo įėjęs į madą, Stalingrade moteriškė su tokiu kardu, bene pirmoji, atsirado.

  28. Avatarlabai gera rekomendacija (IP: 86.100.132.156)

   Pritariame, seniiai reikėjo, kapinės yra kapinės,o balvonai-propaganda.Kapinėse nemitinguojama,neklykiama, su lozungais ir vėliavom nevaikščiojama. Šiaip, gegužės 8-pergalės prieš fašizmą diena, o gegužės 9-propagandinė SSRS diena.Ir mums tai jokia šventė.

   • AvatarE (IP: 84.15.249.41)

    Šudo gabalas tu

   • AvatarKlaipeda (IP: 78.61.189.40)

    Pasak pono -labai gera rekomendacija, lietuviai kariai kurie zuvo kovojant su fasizmu pavirto balvonais. Gerai kad ne koloborantais. Geda!

   • AvatarNesuprantu (IP: 77.79.44.40)

    Kada tose kapinėse vaikščiojo su vėliavom? Mitinguose žmonės susirinkdavo paminėti žuvusius, kalbėdavo apie tai, kad karas – tai žiauru ir kad daugiau, duok dieve, karas nepasikartuotu…Dėja…Tamsta, ar buvote nors viename iš tų mitingų?

   • Avatarto nesuprantu (IP: 86.100.132.156)

    Nebuvau ir nesiruošiu būti, o tuo labiau dabar..dĖja,pasikartojo, …okupantai nerimsta… okupacijos pradžios nešvenčiu, o kas ten renkasi-aišku,aiškiau nereikia.Paminėti yra gegužės 8,kaip visoj Europoje.

   • AvatarGerai pavadino paminklu griuovėjus PARAZITAI (IP: 90.131.47.37)

    ….//ve.lt/nuomones/teisutis-matulevicius-skaldo-mus-ne-sventes-o-parazitai

  29. AvatarKlaipėdiečiai (IP: 78.56.19.8)

   Tik pritaria tam.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt