P0

Švietimas

Gimnazistai susipažįsta su uosto profesijų specifika

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-05-16


Uostamiesčio gimnazistai turi galimybę susipažinti su specifinėmis Klaipėdos uosto profesijomis iš arti – visą dieną praleisti su locmanu, dispečeriu ar kitu darbuotoju. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija praneša dalyvaujanti moksleivių šešėliavimo iniciatyvoje, kai būsima profesija moksleiviai susipažįsta stebėdami dirbantį specialistą.

Uosto direkcijos nuotr.

Klaipėdos Baltijos gimnazijos inžinerinės klasės dešimtokui Andriui nauja patirtis – jis dvi dienas praleidžia kartu su Uosto direkcijos Laivų eismo tarnybos darbuotojais. Gimnazistas prasitaria, kad jo siekis buvo susipažinti su laivyba, uosto profesijomis – kas žino, galbūt tai bus profesinis jauno žmogaus kelias.

„Mūsų naujajam kolegai labai pasisekė – šiandien ypač intensyvi darbo diena, – gimnazistą sutinka Laivų eismo tarnybos vyr. operatorius Egidijus Mačernis, kuriam netyla racijos pranešimai. – Supažindinsime su laivų eismo organizavimo darbu, kokios būtinos procedūros prieš prišvartuojant laivą, stebėsime, kaip saugiai prasilenkia laivai uosto akvatorijoje, aiškinsimės, koks yra saugus laivų greitis“.

Būdami lyg darbuotojų šešėliai gimnazistai praleidžia vieną ar dvi dienas įmonėje, kur stebi įprastą tam tikros profesijos atstovo darbo dieną.

„Su Klaipėdos Baltijos gimnazija turime bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią gimnazijos moksleiviai įmonėje turi galimybę atlikti projektinius darbus, kuriuos kuruoja mentoriai. O šiemet mūsų bendradarbiavimas dar labiau prasiplėtė – dalyvaujame šešėliavimo iniciatyvoje. Matome didelę prasmę prisidėti prie jaunų žmonių edukavimo. Manau, kad moksleiviams tai yra unikali galimybė patirti uosto profesijas iš labai arti, ir svarbu, kad nors dalis jų tikslingai pasirinktų ateities karjerą, susietą su uostu ir jūra“, – pranešime pažymi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Baltijos gimnazijos moksleiviai jau turėjo galimybę susipažinti ne tik su Laivų eismo tarnybos, locmanų darbu, bet ir patirti, ką reiškia būti dispečeriu, stebėti uoste vykusias pratybas bei apžiūrėti Uosto direkcijos laivyną. O artimiausiu metu daugiau sužinos apie rinkų analizę ir statistikos labirintus. Beje, dar šį mėnesį vienas iš gimnazistų pasimatuos ir Uosto direkcijos generalinio direktoriaus kėdę.


  2022-05-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt