P0

Mums rašo

Mogiliovo miestas buvo Klaipėdos partneris, nepamirškime ir paremkime mogilioviečius (2)

Virginija Jurgilevičienė
2022-05-26


Mūsų kaimynai baltarusiai, tai tauta su kuria Lietuvos valstybė niekada savo istorijoje nekariavo. Nepriklausomybės karuose XX amžiuje savo valstybės neišsaugoję, išlikę baltgudžių daliniai kartu su lietuviais savanoriais kovojo už Lietuvos valstybę prieš bendrus priešus bolševikus bei lenkus. Nors sovietizacijos gniaužtai iki šiol nepaleidžia šios tautos patiriančios nutautinimo politiką, daug tarpusavio bendrų ryšių siejo ir sieja mus. Nepamirškime, kad Mogiliovo miestas buvo ilgametis Klaipėdos partneris, paremkime mogilioviečius.

Nuo 2014 metų Ukrainoje prieš Kremliaus okupantus kaunasi ir baltarusių savanoriai. Šio karo akivaizdoje Ukrainos ginkluotojų pajėgų (ZSU) sudėtyje pradėjęs nuo taktinės kuopos iki pulko dydžio išaugo Kosto Kalinausko vardo baltarusių kovinis dalinys.

Jei Lietuvos valstybės ir savivaldybių oficiozai nutraukia ryšius su oficialiąja Baltarusijos valdžia, suteikusia savo teritoriją agresijai, nepamirškime, kad yra paprasti mūsų kaimynai savo krauju kovojantys už savo tautinės Baltarusijos valstybės atkūrimą. Šiems savanoriams likusiems be Tėvynės kaip niekada reikalinga parama iš jų godas puikiai suprantančių lietuvių.

Vilniaus Užupio, kuriame veikia vienintelė Lietuvoje katalikų gudų parapija, bendruomenės pirmininkas lietuvis Sakalas Gorodeckis jau daugiau nei dešimtmetį remia tautinius baltarusių siekius. Eilė Vilniaus gudų prisijungė prie savo kovojančių tautiečių Ukrainoje ir tapo ZSU dalinio kariais. Nuo antros karo savaitės šio dalinio logistinė parama iš Lietuvos vyksta per Užupį, telkiant ir gabenant paaukotą paramą bei tikslinius daiktų frontui užpirkimus Kosto Kalinausko pulko kariams. Šiame pulke kovoja taip pat ir savanoriai iš Mogiliovo miesto.  Mes, klaipėdiečiai, kurie esame susigiminiavę su Mogiliovo miestu turėtume paremti karius iš Mogiliovo, kovojančius ir padedančius ukrainiečiams ginti jų šalį. Prieš kelias dienas žuvo gudų kuopos vadas Pavelas „Volatas“. Pasak kai kurių šaltinių, tai jau šeštas baltarusis, kuris žuvo Ukrainoje, kovodamas su okupantais rusais.

Ar nebūtų baltarusių kariui iš Mogiliovo miesto malonu gauti siuntinį, kurį paruošė Mogiliovo gatvės gyventojai iš Klaipėdos ar  klaipėdiečiai, nes daug metų Mogiliovas – miesto partneris. Vardiniai siuntiniai kovojantiems kariams yra didžiulis džiaugsmas.

Smagu po karo būtų sulaukti Klaipėdoje Mogiliovo gatvėje karius – mogilioviečius, kuriems siuntėme siuntinius.

Mogilioviečiai, Kosto Kalinausko  pulko kariai, laukiame Jūsų Klaipėdoje.

Norintys paremti, gali tai padaryti šiais būdais: gavėjas – Užupio bendruomenė, speciali paramos banko sąskaita LT05 7300 0101 4891 8828 arba gavėjas Sakalas Gorodeckis LT23 7300 0100 7232 9923, paskirtis „Kovojančiam mogilioviečiui“.


  2022-05-26

  2 komentarai “Mogiliovo miestas buvo Klaipėdos partneris, nepamirškime ir paremkime mogilioviečius”

  1. AvatarAnonimas (IP: 193.219.187.68)

   Klaipėdoje atsirado politikų, visuomenės atstovų, kurie nenori Ukrainos pergalės, nori erzelio ir nesutarimų, todėl pasiūlė keisti Mogiliovo gatvės pavadinimą. Stop pigiai rusiškai propagandai. Slava Ukrainai, Slava Mogiliovui.

  2. AvatarArtiomas (IP: 90.131.41.213)

   Mere savivaldybės administracija, miesto taryba išgirsite, paaukokite mogiliovieciams kurie kovoja ir už mūsų laisvę
   ,

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt