P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdos baseino brokas: bando susitaikyti (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-06-07


Po daugiau nei dviejų metų bylinėjimosi dėl naujojo Klaipėdos baseino broko uostamiesčio savivaldybė ir rangovas – „Axis Industries“  –  nusprendė pabandyti ginčą baigti taikiai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

16,57 mln. eurų atsiėjęs naujasis baseinas buvo atidarytas 2018-ųjų birželį – nepašalinus daugybės defektų, kurie buvo užfiksuoti atitinkamame akte. Vėliau jų atsirado dar daugiau ir galiausiai Klaipėdos savivaldybė 2019-ųjų pavasarį kreipėsi į teismą, kad šis įpareigotų rangovus – „Axis Industries“ ir jau bankrutavusią bei išregistruotą UAB „Deglas“ – atlikti atitinkamus darbus.

2020 m. kovą vykusio pirmojo parengiamojo posėdžio metu „Axis Industries“ advokatė Lina Šimė pateikė priešieškinį savivaldybei dėl esą neteisėtai gautos per 100 tūkst. eurų dydžio bankinės garantijos grąžinimo, o savivaldybei byloje atstovaujantis advokatas Gintaras Aleknavičius paprašė skirti baseino ekspertizę. Galiausiai buvo atliktos net dvi ekspertizės ir savivaldybė pakeitė ieškinio reikalavimą – prašo priteisti 1,15 mln. eurų defektams šalinti ir 8 proc. metinių palūkanų.

Byla iš esmės buvo pradėta nagrinėti tik šį sausį. Po to kai posėdžiuose pasisakė šalys, buvo apklausti ekspertai bei liudytojai, teismo nutartimi byla buvo perduota mediacijai – to paprašė ir savivaldybė, ir rangovas. Abi šalys pasiūlė vienodas kandidatūrą – mediatorę teisėją Danutę Žvinklytė, kuri sutiko imtis šio šalių sutaikymo proceso.

Jis turėtų baigtis šio mėnesio viduryje, bet esant būtinumui, terminas gali būti pratęstas.


  2022-06-07

  2 komentarai “Klaipėdos baseino brokas: bando susitaikyti”

  1. AvatarPinigų taškymas (IP: 78.62.147.40)

   Būtent Saulius Budinas( taip norisntis tapti meru) buvo atsakingas. Brokas, sąlygos kitus nesklamdumuas, taigi bus amžins bėdos.

  2. AvatarNuomonė (IP: 89.116.143.44)

   Aš girdėjau iš ten dirbančių darbuotojų ir vadovų kiek ten begalė broko:(
   Pasirašė startui tuometinis vadovas budinas! Labai abejoju, kad jis nežinojo apie brokus. Jei ir nežinojo, kas labai neįtikima, tai kaip miesto vadovas turėjo išklausyti daugiau pusių.
   Ir štai, dar besitęsiant teismų karuselei, jis vėl žada bandyti laimę į valdančiuosius. Tai tiesiog jau nebesveika.
   Gėda neapsakomą turint tokius niekšus Klaipėdos valdzioje.
   Klaipėdos baseinas – tiksinti nelaimės bomba:( o valdžiažmogiai springsta turtuose, atneštuose dežutėse

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt