P0

Kriminalai ir nelaimės

Advokato byloje pareikšti nušalinimai teisėjams

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-08


Trečiadienį Lietuvos apeliaciniame teisme įvyko pirmasis posėdis baudžiamojoje byloje pagal prokuroro Aleksandro Kazakovo ir nuteistojo klaipėdiečio advokato Aivaro Surblio bei jo gynėjo apeliacinius skundus dėl Panevėžio apygardos teismo kovo 22 d. nuosprendžio.

Aivaras Surblys. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pirmosios instancijos teismas advokatą A. Surblį pripažino kaltu už tai, jog jis, pasinaudodamas pažintimis ir kita tikėtina įtaka, savo naudai susitarė priimti ir priėmė didesnės negu 250 MGL vertės kyšį, pažadėjęs paveikti Klaipėdos apygardos teismo teisėjus, kad šie priimtų palankų sprendimą nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje. A. Surbliui už šį nusikaltimą paskirta 2 metų ir 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Apeliaciniame skunde prokuroras prašo pakeisti pirmosios instancijos teismo nuosprendį dėl jame išdėstytų teismo išvadų neatitikties bylos aplinkybėms, o nuteistasis ir gynėjas – priimti išteisinamąjį nuosprendį arba skirti švelnesnę bausmę nei numatyta įstatyme.

Posėdžio metu prokuroras pareiškė nušalinimą visai teisėjų kolegijai – kolegijos pirmininkui teisėjui Evaldui Pašiliui, teisėjoms Virginijai Liudvinavičienei ir Jolantai Čepukėnienei, o gynėjas – tik kolegijos pirmininkui teisėjui Evaldui Pašiliui, buvusiam generaliniam prokruorui.


  2022-06-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt