P0

Kriminalai ir nelaimės

Teisėjas Evaldas Pašilis nenagrinės už prekybą poveikiu nuteisto advokato Aivaro Surblio bylos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-06-15


Lietuvos apeliacinio teismo pranešime rašoma, kad šiandien šis teismas tenkino prokuroro ir už prekybą poveikiu nuteisto advokato Aivaro Surblio gynėjo prašymą nušalinti teisėją Evaldą Pašilį nuo apeliacine tvarka nagrinėjamos už prekybą poveikiu nuteisto advokato Aivaro Surblio baudžiamosios bylos, tačiau atmetė prokuroro prašymą nušalinti teisėjas Jolantą Čepukėnienę ir Virginiją Liudvinavičienę.

Pranešime nurodoma, kad prokuroras A. Kazakovas pirmame teismo posėdyje pareiškė nušalinimą visiems kolegijos teisėjams, motyvuodamas tuo, kad teisėjos J. Čepukėnienė ir V. Liudvinavičienė šioje byloje ikiteisminio tyrimo stadijoje atliko procesinius veiksmus bei nagrinėjo skundus kitoje byloje, iš kurios išskirta pastaroji byla, o teisėjas E. Pašilis tiriant bylą ėjo generalinio prokuroro pareigas ir kontroliavo ikiteisminį tyrimą atliekančių prokurorų darbą. Nuteistojo A. Surblio gynėjas pritarė kolegijos pirmininko teisėjo E. Pašilio nušalinimui, tačiau nepalaikė nušalinimo teisėjoms J. Čepukėnienei ir V. Liudvinavičienei.

Aivaras Surblys. Martyno Vainoriaus nuotr.

Teismo pranešime rašoma, kad teisėjų kolegija konstatavo, jog nėra pagrindo nušalinti teisėjas J. Čepukėnienę ir V. Liudvinavičienę, nes teisėjos šioje baudžiamojoje byloje neatliko jokių procesinių veiksmų, kardomųjų priemonių pagrįstumo ir kitus procesinius klausimus sprendė kitoje (išskirtoje) byloje ir šių bylų proceso dalyviai tarpusavyje nėra susiję.

Pranešime cituojama teisėjų kolegijos sprendimas: „Teisėjas E. Pašilis nuo 2015 m. gruodžio 29 d. iki 2020 m. gruodžio 29 d. ėjo generalinio prokuroro pareigas ir aptariamoje baudžiamojoje byloje atliko procesinius veiksmus, trims prokurorams suteikė specialaus prokuroro statusą, dalyvavo viešose diskusijose bei informacinėse laidose apie pradėtą ikiteisminį tyrimą, todėl jis nušalinamas nuo A. Surblio bylos nagrinėjimo“. Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis baudžiamojoje byloje įsigalioja jos priėmimo dieną ir yra neskundžiama.


  2022-06-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt