Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2022-07-25 |
Siekdama įgyvendinti vieną iš Klaipėdos gyventojų iniciatyvų, savivaldybė ieško, kas galėtų parengti mitologinės poilsinės ir žaidimų erdvės „Baltų saulės parkas“ projektą bei prižiūrėti jo vykdymą. Projektui parengti yra numatyti metai laiko ir 12 tūkst. eurų.
Šis, iš viso 50 tūkst. eurų vertės, projektas yra vienas iš daugiausiai gyventojų balsų gavusių pasiūlymų savivaldybės priemonei „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektų idėjų tvirtinimo“.
Projekto idėjos tikslas – „suteikti pelnytą dėmesį garbingam istoriniam laikotarpiui, sujungiant mistinę protėvių kultūrą su šių laikų žmonių poreikiais į darnią ir funkcionalią erdvę – „Baltų saulės parką“.
Įgyvendintas projektas turėtų spręsti viešųjų erdvių trūkumo, visų amžiaus žmonių grupių užimtumo problemą bei puoselėtų protėvių kultūrą Tauralaukio kvartale, teigia savivaldybė. O projektuotojams nubrėžtas tikslas – parengti želdyno kūrimo projektą.
Mitologinė poilsinė ir žaidimų erdvė planuojama 0,3077 ha valstybinės žemės sklype, suformuotame teritorijoje tarp Tauro 7-osios ir Tauro 8-osios gatvių.
Įrengta poilsio ir žaidimų erdvė turėtų pasižymėti baltų mitologijos tematika. Idėjos autorius identifikuoja nagrinėjamos teritorijos problemą, kad būdamas vienu iš sparčiausiai plėtojamų kvartalų, Tauralaukis yra itin skurdus viešųjų erdvių prasme, kad „tarp naujai statomų namų ir tiesiamų gatvių neatsiranda vietos pievutei, suoliukui ar vaikų žaidimų aikštelei“.
Be kita ko, parke planuojama įrengti poilsio saleles su mažosios architektūros ir lauko interjero objektais: suolais, sėdėjimo platformomis, supynėmis, paspirtukų ir dviračių stovais etc. Projektuotojai turės pasiūlyti stilizuotus meninius akcentus, susietus su baltų mitologija, o taip pat – sporto aikšteles ar įrenginius bei žaidimų aikšteles su įranga, skirta įvairaus amžiaus grupėms.
Iškeltas uždavinys ir suprojektuoti vaizdo stebėjimo kameras lauke parko perimetru su vaizdo kameroms reikalingu apšvietimu, įvertinti esamos teritorijos reljefą bei pagal poreikį suprojektuoti paviršiaus ir drenažo vandens nuvedimo tinklus ir (ar) numatyti prijungimą prie esamų tinklų.
Nuostabu! Šiame rajone daug jaunų šeimų su vaikais, o artimiausia aikštelė KarKar parke.
Dar būtų nuostabu, kad atsirastų ir pėstiesiems takai. Nes gi kaip vaikai eis iki žaidimų aikštelės? Visur tik automobilių keliai 🙁
Labai puikus sumanymas.Pagaliau baisi laukymė bus sutvarkyta gyventojų poreikiams tenlinti.