P0

Uostas ir jūra

Vizito į Taivaną tikslas – didinti Klaipėdos uoste krovinių srautus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-08-11


Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas ir Lietuvos verslo delegacija šią savaitę vieši Taivane, kur susitiko su šalies Transporto ir komunikacijų ministerijos viceministru, konteinerinės linijos „Yang Ming“ atstovais ir valdybos pirmininku, tarptautine Taivano uostų korporacija, įvairių šioje šalyje veikiančių verslo įmonių vadovais ir valdybų pirmininkais.

Susitikimo su konteinerinės linijos „Yang Ming“ atstovais ir valdybos pirmininku metu diskutuota, dėl kokių priežasčių pastaraisiais metais krovinių srautai mažėjo, kaip juos būtų galima padidinti. Susitikimo metu taip pat aptartos Klaipėdos uosto vystymo kryptys, vykdomi ir planuojami plėtros projektai.

Pasak Uosto direkcijos pranešimo, jos vadovas Taivane taip pat susitiko su tarptautinės Taivano uostų korporacijos nariais. Susitikimo metu aptartas galimas Klaipėdos ir Taivano uostų bendradarbiavimas, taivaniečiams pristatytas vienintelis Lietuvos jūrų uostas, jame vykdomos veiklos, teikiamos paslaugos, taip pat vystymo kryptys, atliekami ir planuojami projektai.

Delegacija iš Lietuvos taip pat lankėsi Taichung išoriniame vėjo jėgainių parke. Šiuo metu Lietuva rengiasi 700 MW vėjo jėgainių parko statyboms Baltijos jūroje Lietuvoje, o Klaipėdos uostas turėtų tapti svarbia šiam projektui reikalingų išteklių platforma, mat numatoma vėjo jėgainių komponentus krauti uoste, čia juos transportuoti, sandėliuoti ir surinkti.

Uosto vidus kompas

INFORMACIJA

2020 metais Lietuvos eksportas į Taivaną siekė 19 mln. eurų, o importas sudarė 66,1 mln. eurų. Lietuva eksportavo gan įvairią produkciją, o iš Taivano daugiausiai buvo importuojami įvairūs įrenginiai ir technika.


  2022-08-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt