P0

Mums rašo

„Norfos” plėtra: kaimynai nerimauja dėl sunkiasvorio transporto (6)

Atvira Klaipėda

Joana Paldauskienė
2022-08-21


Kai tik Klaipėdos miesto savivaldybės internetiniame puslapyje buvo paviešinta informacija, kad paruoštas projektas dėl prekybos paskirties pastato Baltijos pr. 101, rekonstrukcijos ir pakviesta visuomenė teikti projektinius pasiūlymus bei į viešą svarstymą, iškart sureagavo gyventojai, kurie gyvena šalia tos parduotuvės.

Jie raštu surašė savo pageidavimus ir rugpjūčio 16 d. įteikė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriui bei išsiuntė projekto vadovui Juliui Volungevičiui.

Vienas gyventojų prašymas buvo susitikti ir gyvai, o ne tik nuotoliniu būdu pravesti viešą susirinkimą. Iš architekto J. Volungevičiaus buvo gautas el. laiškas, kad „laikantis LR Sveikatos ministro rekomendacijų, dėl COVID-19 plitimo ribojimo, susitikti galime tik asmeniškai ne daugiau kaip 3 dalyviai.“

Gyventojai iš Baltijos pr./ Taikos pr. rajono nutarė, kad reikia apie būsimą „Norfos” parduotuvės rekonstravimą parašyti į „Atvira Klaipėdą“, nes prieš kelias dienas pasirodė straipsnis būtent šiame internetiniame laikraštyje pavadinimu „Maximos” plėtra: kaimynai nerimauja dėl sunkiasvorio transporto“ ir atskleidė įdomų faktą, kad visų žmonių, kurie gyvena šalia parduotuvių, yra tos pačios problemos. Nesvarbu, ar prie „Maximos”, ar prie „Norfos“ gyveni, bet patiri sveikatai žalingą poveikį, t.y. nuo ankstaus ryto intensyvų krovininių mašinų atvažiavimą ir prekių iškrovimą.

Prie Baltijos pr. 101 situacija dar prastesnė, nes didžioji dalis krovininių mašinų sustoja, iškrauna prekes, o vėliau manevruoja siauroje gatvelėje, kuri yra skirta gyventojams pasiekti savo gyvenamąją vietą.

Parduotuvė „Norfa“ yra tarybinis paveldas, jis buvo tinkamas, kai krovininės mašinos buvo perpus mažesnės, o dabar pasikeitus transporto gabaritams, pristatymų gausumui, projektuotojai į tai turi reaguoti ir keisti krovininių mašinų privažiavimo vietas. Prekių pristatymas į parduotuvę neturi būti vykdomas gyventojams po langais. Parduotuvių rekonstrukcija turi ne pabloginti gyvenimo sąlygas, bet pagerinti.


  2022-08-21

  6 komentarai “„Norfos” plėtra: kaimynai nerimauja dėl sunkiasvorio transporto”

  1. AvatarAnonimas (IP: 84.15.181.12)

   Kaip kaip…”Parduotuvė „Norfa“ yra tarybinis paveldas, jis buvo tinkamas, kai krovininės mašinos buvo perpus mažesnės, o dabar pasikeitus transporto gabaritams,” autoriaus mintys tarybinis paveldas… Pasidomekite kokie buna krovininių automobilių gabaritai. Prekes gali pristatyti ir trumpeniais automobiliais, erikia furu.

  2. AvatarKlp (IP: 78.57.200.219)

   Duokit zmonem ramybes!

  3. AvatarŠaunu (IP: 88.118.203.19)

   Kai gyventojai susivieniję kovoja už savo gyvenimo aplinką. Tik sunku suprasti , kodėl didžiulis namas su šimtais gyventojų turi po 5 metrus teritorijos aplink jį. Bet koks nors visuomeninis centras gauna po 2 hektarus ir deklaruoja , galintys apjuosti tvorą.

  4. AvatarT (IP: 86.100.133.193)

   Keistas noras plėsti Norfos parduotuvę,kai už namo stovi jų pačių dar viena, trigubai didesnė.

  5. AvatarArtiomui (IP: 78.56.19.8)

   Ne savininkai parduotuves projektuoja, ra architektai, yra viešas projektų aptarimas. Dalyvaukite ir būsite išgirsti.

  6. AvatarArtiomas (IP: 86.100.115.25)

   Parduotuvių savininkai, ar girdite žmonių prašymą?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt