P0

Svarbu, Transportas

Nepavyko nusipirkti elektrinių autobusų (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2022-08-26


Uostamiesčio savivaldybės valdoma UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ (KAP) nutraukė naujų elektrinės traukos autobusų viešojo pirkimo konkursą. Bendrovė norėjo nusipirkti 12 tokių transporto priemonių, nustatydama bendrą pirkimo vertę – 8,9 milijono eurų.

KAP iki šiol naudojasi tik dviem elektrobusais.  Martyno Vainoriaus nuotr.

Konkursas nutrauktas „siekiant pritraukti didesnį dalyvių skaičių, didinti tiekėjų konkurenciją ir gauti maksimalią ekonominę naudą”.

Bendrovė paskelbė, kad yra taisytini paskelbto konkurso techninėje specifikacijoje numatyti reikalavimai „galios agregatams“.

Viešojo pirkimo konkurso sąlygose buvo nurodoma, kad transporto priemonė turi būti trijų ašių, nauja, pagaminta ne anksčiau nei 2022 metais, rida – ne didesnė nei 6000 km. Visos siūlomos transporto priemonės turėjo būti vieno gamintojo ir vieno modelio, surinktos naudojant tą patį technologinį procesą. Sėdimų vietų skaičius – ne mažiau 45-ių be vairuotojo darbo vietos. 

Vairuotojo kabinoje turėjo būti antialkoholinis variklio užraktas. Pageidauta, kad vieną kartą 100 procentų įkrautais akumuliatoriais autobusas turi nuvažiuoti ne mažiau nei 300 kilometrų, o akumuliatoriai turi būti įkraunami ne ilgiau nei per 6 valandas.

Tokių autobusų pirkimas būtų finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

Liepos viduryje KAP pranešė, kad sėkmingai įvykdė viešųjų pirkimų procedūrą ir pasirašė sutartį su UAB „Vėjo projektai“ dėl 10 elektra varomų autobusų veiklos nuomos. Šios bendrovės pagaminti du elektriniai autobusai „Dancer“ jau daugiau nei dvejus metus kursuoja uostamiesčio gatvėmis.

Pagal Klaipėdos miesto politikų patvirtintą planą, iki 2030 m. KAP turi įsigyti 50 elektra varomų autobusų miesto keleivių pervežimams. Tokį sprendimą įtakojo ES aplinkosauginės direktyvos, numatančios, jog centrinėmis miesto gatvėmis nekursuotų iškastiniu kuru varomas viešasis transportas.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2022-08-26

  Vienas komentaras apie “Nepavyko nusipirkti elektrinių autobusų”

  1. AvatarAnonimas (IP: 78.62.151.7)

   Ne perseniausiai meras buvo ir džiaugėsi pasikeitusias liepojabet pamiršo visiems pasakyti kokie puikūs tramvajai važinėja mieste.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt