P0

Politika

Žuvininkystės vystymui – per 87 mln. eurų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-09-23


Lietuviai turėtų valgyti penktadaliu daugiau žuvies, o didesnė jos dalis turėtų būti užauginta tvariai akvakultūros fermose, o ne sužvejota jūroje. Tam artimiausiais metais iš viso planuojama skirti daugiau kaip 87 mln. eurų.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) Europos Komisijai oficialiai pateikė galutinį Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2021-2027 metų programos projektą. Lietuvos žuvininkystės sektoriui planuojama skirti daugiau kaip 61 mln. Eur ES paramos lėšų. Kartu su nacionalinėmis lėšomis programos biudžetas sieks daugiau kaip 87 mln. Eur.

Programoje akcentuojama žuvininkystės produktų gamybos įvairovė, daugiau dėmesio skiriama didesnės vertės rūšims, pridėtinei vertei kurti, recirkuliacijos sistemoms ir trumpoms maisto grandinėms.

Tvariai ir ekonomiškai perspektyviai akvakultūros veiklai numatyta skirti trečdalį visų lėšų – beveik 30 mln. eurų. Šiam sektoriui tenka vis svarbesnis vaidmuo mažėjant natūraliems jūrų ir vandenynų ištekliams.

Prioritetas taip pat skiriamas žuvininkystės regionų vystymuisi – bus skatinamas verslas, investicijos į atsinaujinančią energetiką, remiamas žvejybos ir akvakultūros turizmas, pagalba parduodant vietinį laimikį ir didinant jo pridėtinę vertę. Tam numatyta 13 mln. Eur.

Beveik 15 mln. Eur numatyta žuvininkystės kontrolės užtikrinimui ir stiprinimui.

Pasak ŽŪM pranešimo, pradėti įgyvendinti programą planuojama dar šiemet – iki šių metų pabaigos bus paskelbti pirmieji kvietimai teikti paraiškas paramai.


  2022-09-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt