P0

Fotoreportažai, Uostas ir jūra

Klaipėdos uoste vėl sulaukta Vokietijos karių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-10-05


Trečiadienį į Lietuvą per Klaipėdos uostą atvyko Vokietijos 41-osios tankų brigados 413-ojo pėstininkų bataliono (vok. Jägerbataillon 413) kariai ir apie 80 karinės technikos vienetų.

Po išsilaipinimo jūrų uoste kariai išvyko į Ruklą (Jonavos r.). Maždaug 250 vokiečių karių su karine technika dalyvaus pratybose „Greitas grifonas” (angl. „Fast Griffin“), pirmosiose bendrose pratybose po birželį pasiekto susitarimo dėl Vokietijos brigados priskyrimo Lietuvai.

 Ievos Budzeikaitės nuotr.

Brigados valdymo elementas nuolatiniam buvimui yra dislokuotas Lietuvoje nuo rugsėjo pradžios, brigados vienetai dislokuoti Vokietijoje ir yra pasirengę nedelsiant atlikti kovines užduotis. Brigados valdymo elementas planuos bendras pratybas su Lietuvos kariuomenės padaliniais siekiant užtikrinti aukštą pasirengimo ir sąveikos lygmenį.

Pratybos „Greitas grifonas“ vyks Gaižiūnų poligone, su sąjungininkais iš Vokietijos treniruosis Lietuvos kariuomenės Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai. Bendrų pratybų tikslas – Vokietijos brigados karių integraciją į Lietuvos gynybos planus.

Vokietija vadovauja 2017 metais įsteigtai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Rukloje, investuoja į Lietuvos karinę infrastruktūrą bei prisideda prie Lietuvos kariuomenės modernizavimo.


  2022-10-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt