P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Kruizinių laivų turistai labiausiai nusivilia Palanga (4)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2022-10-13


Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, vertindama šių metų rezultatus, konstatuoja, kad kruizinė laivyba jau atsigavo po COVID-19 ribojimų.

Žinia, 2020 metais Klaipėdoje nebuvo nė vieno kruizinio laivo, o pernai lankėsi tik du. Šiemet tokių laivų skaičius lyginant su 2019 m. augo 20 proc. – iki 61, o keleivių – 31 proc. – iki 46,8 tūkst.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Daugiausia – 65 – kruizinių laivų Klaipėdos uostas buvo sulaukęs 2007 metais. Daugiausiai keleivių – 74,7 tūkst. – buvo suskaičiuota 2017-aisiais.

Pasak Uosto direkcijos generalinio direktoriaus Algio Latako, šiemet iš kruizinės laivybos uostas gavo rekordinę finansinę naudą – 913 tūkst. eurų rinkliavų. Tai lėmė ir padidinimas. Tuo metu Klaipėdos turizmo, kultūros ir informacijos centro direktorė Romena Savickienė teigi, jog tyrimai parodė, kad vidutiniškai vienas kruiziniu laivu atplaukęs turistas išleidžia mieste apie 40 eurų, tad šiemet Klaipėda dėl to gavo apie 1,8 mln. eurų pajamų.

Uosto vidus kompas

A. Latako teigimu, šiais metais 12 kruizinių laivų į Klaipėdą atplaukė pirmą kartą. 42 laivai buvo didesni nei 200 m ilgio, o tokiems jau reikia specialios infrastruktūros. Apie dešimt laivų negali atplaukti, nes jiems nepakanka esamos infrastruktūros.

„Matyt, tas skaičius tik didės, nes statomi vis didesni laivai”, – sakė uosto vadovas, paminėjęs, kad ilgesnius nei 300 m kruizinius laivus bus galima priimti naujoje krantinėje ties „Memelio miestu”, kuri kartu su nauju direkcijos pastatus gali atsirasti apie 2026-2027 metus.

O kol kas direkcija investuoja į esamo Kruizinių laivų terminalo krantinę. Jos remonto darbų iki šio sezono pradžios nebuvo pavykę užbaigti. Pasak A. Latako tai lėmė „daug nenumatytų darbų”, o pati didžiausia bėda buvo tai, kad dėl pandemijos užstrigo reikiamos įrangos tiekimas, buvo suvėluota su dažymo, siūlių užtaisymo darbais, kurių negalima atlikti žiemos periodu.

„Tada priėmėme sprendimą sustabdyti darbus, kiek įmanoma sutvarkyti, kad nejaustų turistai diskomforto”, – sakė A. Latakas.

Pasak jo, iš viso šiek darbai atsieis apie 1,5-1,7 mln. eurų. Šios rekonstrukcijos metu bus įrengtas ir nuotekų priėmimo taškas, tad nebereikės jų perduoti į specialius laivus.

Direkcijos atlikto tyrimo metu 62 proc. apklaustų keleivių vizitą į Klaipėdą įvertino aukščiausiais balais. 2019 metais tokių buvo 46 proc.

Prasčiausiai vertinamos ekskursijos į Palangą, senamiesčio pramogos ir ekskursijų pasirinkimas. Geriausiai vertinama švara, saugumas, draugiškumas. Į Klaipėdą rekomenduoja atvykti 54 proc. turistų.

„Šiemet mažiau keleivių rinkosi ekskursines programas, matyt, tai pandemijos pasekmė, kai žmonės įprato keliauti individualiai, o ne grupėmis. Iššūkis buvo ir gidai, nes per pandemiją nemažai jų pakeitė savo profesiją”, – sakė R. Savickienė.

Pasak jos, turistų atsiliepimai apie Klaipėdą yra tikrai geri, bet vis dar pasigendama daugiau viešųjų tualetų, nors juos esą tikrai galima rasti.


  2022-10-13

  4 komentarai “Kruizinių laivų turistai labiausiai nusivilia Palanga”

  1. AvatarKODĖL STRAIPSNIO PAVADINIMAS APIE PALANGĄ? (IP: 78.56.191.134)

   Jis galėjo būti ir gerokai kiitokesnis, ir visiškai tik apie Klaipėdą: apie nesamas Klakpėdos senamiesčio pramogas, apie tualetų stoką Klaipėdoje ir ekskursijų pasirinkimą toje pačioje Klaipėdoje.

  2. AvatarIrena (IP: 78.63.105.245)

   “Į Klaipėdą rekomenduoja atvykti 54 proc. turistų” – baisus rezultatas.

  3. AvatarMelagė (IP: 89.116.143.44)

   Na dėl išleidžiamų pinigų tai ponia, turizme “nepakeičiamoji”, vėl prisimelavo.
   Turistai geriausiu atveju nusiperka gintarėlį.
   Į barus retas, kuris užsuka.
   Uždirba čia tik uostas

   • Avatar>melage (IP: 46.249.191.78)

    o iš kur tamsta žinote, kas ko ir už kiek nusipirko? iš paskos sekiojote? negražu…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt