P0

Uostas ir jūra

Uosto direkcija apdovanota už „Kuršių vartus”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2022-11-25


Kruizinių laivų terminalo ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos naujo administracinio pastato projekto konkursas šiemet pripažintas darniausiu viešuoju pirkimu. Efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimus organizavo Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba.

Paskelbto viešojo pirkimo tikslas buvo nustatyti konkurso laimėtoją, kuris pasiūlytų tinkamiausius projekto sprendinius, atitinkančius aplinkosauginius, urbanistinius, architektūros ir funkcinius aspektus bei kitus reikalavimus. Konkurso dalyviams buvo keliami uždaviniai išnagrinėti sklypo užstatymo galimybes, sukurti geriausią architektūrinį–urbanistinį sprendinį, tinkantį įgyvendinti projektuojamame sklype ir atitinkantį projektuojamai teritorijai bei statiniams galiojančius reglamentus, planuojamą programą bei kokybiškos architektūros principus.

Naujajam Uosto direkcijos pastato projektui buvo keliami aukštos architektūrinės ir inžinerinės kokybės, inovatyvumo, darnumo reikalavimai. Pagal nustatytus energetinio efektyvumo reikalavimus naujo administracinio pastato energetinio efektyvumo klasė privalės būti A++, t. y. energijos beveik nenaudojantis pastatas. Inovatyviais biuro sprendimais turėtų būti užtikrintos puikios darbo aplinkos sąlygos (tiek mikroklimato, tiek estetiniais aspektais) darbuotojams. Konkurso dalyviai taip pat turėjo pateikti sprendimą, kaip sukurti patrauklią kruizinių laivų terminalo viešąją erdvę.

Viešajame konkurse dalyvavo ir savo vizijas, kaip galėtų atrodyti Uosto direkcijos administracinis pastatas ir naujai formuojama krantinė kruiziniams laivams švartuoti, pateikė 5 autoriai. Po daugiau nei mėnesį trukusio darbų viešinimo, viešojo svarstymo ir visų privalomų viešojo pirkimo procedūrų, kompetentinga vertinimo komisija, kurią sudarė Uosto direkcijos, miesto ir architektų bendruomenės atstovai, išrinko laimėtoją – projektą „Kuršių vartai“. Projekto autorius UAB Statybos inžinierių konsultantų biuras, architektai Gintaras Čaikauskas, Andrius Keizikas, Arnas Deltuva, Viktoras Čeika, Jokūbas Augutis. Su įmone pasirašyta ir jau yra įsigaliojusi projektavimo paslaugų pirkimo sutartis. Projektui parengti skirti metai.

Įgyvendinus šį projektą, miesto siluetas pasipildys naujais, darniais spaudais.

„Tai ne vien miesto vartai jūros link, bet ir jūros vartai į miestą“, – sakoma projekto aprašyme.

Projektas „Kuršių vartai“ atveria marias miestui per suplanuotą pėsčiųjų srautų ir viešų erdvių tinklą nuo pat Klaipėdos širdies į viešiems poreikiams pritaikomas krantines su nauju administraciniu pastatu. Tarp pasiūlymų – laiptai, vedantys prie vandens, kurie galėtų tapti saulės palydėjimo vieta, erdvės poilsiautojams, renginiams.


  2022-11-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt