P0

Nuomonės

Ar bebus kam atstatyti sugriautą Ukrainą? (2)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2023-01-11


Pradžioje – keli skaičiai: 143,4 mln. ir 43,79 mln. bei 17,1 mln. kv. km. ir 603 700 kv. km.

Neversiu skaitytojų sukti galvos, ką šie skaičiai reiškia, nors, ko gero, ne vienas nesunkiai atspėtų. Pirmoji pora atitinkamai žymi oficialiai pateikiamą Rusijos ir Ukrainos gyventojų 2021 m. skaičių, antroji pora – šių šalių teritorijos plotus.

Kitu atveju gali atsitikti taip, kad nebebus kam atstatyti sugriautos Ukrainos.

Nereikia būti gabiu matematiku, kad suvoktum, jog net 100 mln. daugiau gyventojų turinti Rusija turi ir gerokai gausesnę kariuomenę, ką bekalbėti apie jos gretas nuolat papildomus mobilizuotųjų skaičius.

Oficialiai nėra žinoma, kiek konkrečiai karių iš abiejų pusių jau žuvo šiame beveik metus trunkančiame beprasmiškame kare, tačiau galima spėti, jog procentinė žuvusiųjų išraiška greičiausiai būtų ne Ukrainos naudai.

Žinant, jog pirmosiomis karo dienomis ukrainiečiai buvo užpulti nepasiruošę, jog jiems trūko ir įgūdžių, ir ginklų, pridėjus civilių žmonių, tarp kurių buvo ir kariauti galinčių vyrų, mirtis, kolaborantų išdavystes, dalies jų perėjimą į priešo gretas ir pan., kyla klausimas, kaip ilgai priešintis savo karių gyvybių negailintiems barbarams galės ukrainiečių vyrai, kurių, deja, kasdien lieka vis mažiau ir mažiau.

Tad, mano galva, vertas dėmesio būtų „Blue/Yellow“ vadovo Jono Ohmano atvirai išsakytas raginimas Lietuvos politikams siųsti mūsų šalies karius į Ukrainą padėti jai kovoti su fiziškai gerokai didesnės agresorės Rusijos kariuomene. Taip jis kalbėjo pirmadienį LRT laidoje „Dienos tema”.

„Mes ten turim būti, turim padėti, turim mokytis iš to, kas ten vyksta“, – sakė J. Ohmanas, pagalbą ukrainiečiams teikiantis nuo 2014-ųjų.

Savo ruožtu pridurčiau, jog tai turėtų daryti ir kitos šalys, prie pagalbos ginklais ir technika Ukrainai prisijungusios gana pavėluotai ir ją teikiančios per lėtai, kasdien mūšio lauke žūstant kelioms dešimtims jaunų Ukrainos vyrų.

Šiuo atveju, žinoma, neina kalba apie oficialų kitų šalių kariuomenių įsitraukimą į karą – karo specialistai geriau žino, kaip tai galima padaryti viešai nesiafišuojant.

Kitu atveju gali atsitikti taip, kaip liūdnai prognozavo Klaipėdoje gyventi pabėgėlė iš Ukrainos, jog išstūmus rusofašistus, gali tiesiog nebebūti kam atstatyti sugriautų Ukrainos miestų ir kaimų…


  2023-01-11

  2 komentarai “Ar bebus kam atstatyti sugriautą Ukrainą?”

  1. AvatarNora (IP: 78.61.174.56)

   Manau, kad tikrai bus.
   Jei kas keliavo …matė tokiose šalyse atstatytus namus, kelius.
   Jei negalima atsilaikyti, tai ladaryti koridorių iki Paryžiaus, Romos, Ženevos, Atėnų…Kue saulės daugiau ir kam lengviau duoti?

  2. AvatarLolita (IP: 78.57.233.217)

   Manau, kad bus kam atstatyti Ukrainą, nes pagelbės kitų šalių statybininkai ir , nepamirškim, kad Ukraina dar turi rašistų belaisvių. Juos turėtų įdarbinti griuvėsių ir lavonų šalinimo darbuose…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt