P0

Mums rašo

Klaipėdos operacijos jubiliejų paminėjo ir Čikagoje

Atvira Klaipėda

Ernestas Lukoševičius
2023-01-16


JAV lietuviai Čikagoje sekmadienį iškilmingai paminėjo Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-ąsias metines.

Lietuvių tautinėse kapinėse (Justice IL) amžino poilsio atgulė du kartus Vyčio Kryžiaus ordino kavalierius,1923 m. Klaipėdos žygio karinis vadas, Lietuvos kontražvalgybininkas, diplomatas, Niujorko miesto garbės pilietis plk. Jonas Polovinskas-Budrys ir jo žmona Regina Kašubaitė-Budrienė, Lietuvos slaptųjų tarnybų bendradarbė.

Organizatorių nuotr.

Mūsų čia esančių tėvynainių kukli pareiga pagerbti ir prisiminti 1923 m. įvykių Lietuvos politikus bei kariškius, savanorius ir pirmiausia prisijungimo vadą J. Polivinską-Budrį.

Lietuvos diplomatas J. Budrio draugas Vaclovas Sidzikauskas „Drauge” ( JAV lietuvių dienraštis) rašė: „Iš arti stebėjęs anais metais Klaipėdos laisvinimo vyksmą, aš galiu teigti, kad jei ne J. Budrys, jo drąsa, sumanumas ir ryžtas, tai kažin, ar tas Lietuvai gyvybinės reikšmės žygis iš viso būtų įvykęs ir pavykęs. O tatai galėjo nukreipti istoriją į priešišką Lietuvai kryptį.”

Klaipėdos sukilimo vadas, tarpukario Lietuvos kontražvalgybininkas ir diplomatas Jonas Polovinskas-Budrys, kurio palaikai prieš beveik 59 metus atgulė Tautinėse lietuvių kapinėse Čikagoje, norėjo būti palaidotas būtent Klaipėdoje. Šią velionio valią tam tikra prasme atspindi ir jo kapą ženklinantis paminklas, ant kurio iškaltas stilizuotas Klaipėdos herbas.

Tikimės ir viliamės, kad šiemet, minint Klaipėdos krašto 100-ąsias metines, jo ir jo žmonos palaikai bus pergabenti į Lietuvą ir garbingai su derama pagarba perlaidoti Klaipėdoje. Klaipėdos žygio vado paskutinė valia turi būti įgyvendinta.

Pagerbimo ceremonija organizavo LŠSI Lietuvių evangelikų liuteronų Tėviškės parapija, ceremonijoje kalbėjo šaulys V. Jurevičius, šaulys E. Lukoševičius, palaiminimą suteikė Tėviškės evangelikų liuteronų parapijos klebonas L. Miliauskas.

Sveikiname visus mūsų tėvynainius su Lietuvos pergale, o už vienintelį Lietuvos išėjimą į jūrą reikėtų dėkoti visiems 1923 m. žygio dalyviams.


  2023-01-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt