P0

Verslas

Igoris Udovickis teisme patyrė dar vieną pralaimėjimą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-01-25


Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LAVT) trečiadienį atmetė UAB „Ferteksos transportas“ bei verslininko Igorio Udovickio apeliacinį skundą, kuriuo jie ginčijo Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos išvadą.

Anot teismo pranešimo, ginčas kilo dėl minėtos komisijos protokolu įformintos išvados, kurioje nurodoma, jog UAB „Ferteksos transportas“ pagrindinio akcininko ir galutinio naudos gavėjo I. Udovickio turimi ryšiai kelia riziką Lietuvos nacionaliniam saugumui.

LVAT kolegija, kurią sudarė teisėjai Audrius Bakaveckas, Jolanta Malijauskienė ir Milda Vainienė, nepritarė pareiškėjų teiginiams, kad komisija, priimdama sprendimą ir nustatydama rekomendacijas drausti pervežti arba ekspedijuoti OAO „Belaruskalij“ produkciją naudojantis Lietuvos geležinkelių infrastruktūra, pažeidė Civilinio kodekso nuostatas.

Palmiros Mart nuotr.

LVAT nurodė, kad komisija nesprendė dėl sudarytos sutarties tarp AB „LTG Cargo“ ir UAB „Ferteksos transportas“ galiojimo ir nutraukimo. Buvo atliktas tik šio sandorio vertinimas dėl atitikimo Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo interesams.

Anot teismo, komisija pagrįstai įvertino, kad OAO „Belaruskalij“ kroviniai būtų vežami geležinkelių linijomis, kurios pagal Lietuvos įstatymus laikomos nacionaliniam saugumui užtikrinti strateginę reikšmę turinčia infrastruktūra. Pagrįsta pripažinta ir išvada, kad prieigos prie viešosios geležinkelių infrastruktūros suteikimas ir (ar) ekonominių sąlygų papildomoms pajamoms gauti sudarymas Baltarusijos Respublikos autoritarinio režimo kontroliuojamai OAO „Belaruskalij“ kelia grėsmę Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui.

Kolegija neįžvelgė ir pagrindo tenkinti apeliantų prašymo kreiptis į Konstitucinį bei Europos Sąjungos Teisingumo teismus.

Neskundžiamoje LVAT nutartyje taip pat pabrėžta, kad ši komisija turi Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatyme įtvirtintą kompetenciją ir diskrecijos teisę atlikti investuotojo atitikties nacionalinio saugumo interesams patikrą ir vertinimą, bei nustatyti rekomendacijas.

Pernai rugsėjį LVAT atmetė bendrovės „Gargždų geležinkelis” ir I. Udovickio prašymą panaikinti kitą Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos sprendimą, irgi susijusį su „Belaruskalij” produkcijos vežimu.


  2023-01-25

  Vienas komentaras apie “Igoris Udovickis teisme patyrė dar vieną pralaimėjimą”

  1. AvatarAsd (IP: 88.118.75.195)

   Nemėgstu Udovickio. Taip jam ir reikia.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt