„Neringos vandens” istorija tęsiasi

Regionas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2023-04-07

Rinkiminės kampanijos metu gana garsiai nuskambėjusi Neringos savivaldybės valdomoje įmonėje „Neringos vanduo” nutikusi istorija su rinkimais nesibaigė.  

Teisėsauga tebedirba aiškindamasi kurorto savivaldybės pareiškimo pagrįstumą, o pirmos instancijos teisme jau atsidūrė civilinis ieškinys.  

Martyno Vainoriaus nuotr.

Peripetijos „Neringos vandenyje” į viešumą iškilo sausio pabaigoje, kai „Atvira Klaipėda” gavo Neringos savivaldybės tarybos nariams pateiktą Savivaldybės administracijos Centralizuotos vidaus audito tarnybos atlikto įmonės audito ataskaitą. Neringos meras Darius Jasaitis „Atvirai Klaipėdai” tada aiškino, kad auditą buvo nuspręsta pradėti dėl to, kad buvęs įmonės vadovas Dangeras Aleksandrovas, su kuriuo buvo atsisveikinta šalių susitarimu, esą neperdavė visų įmonės materialinių vertybių, buvo sulaukta ir kitokių signalų. 

Auditoriai skelbė, kad atliktus bendrovės materialinių vertybių inventorizavimą buvo nustatyta, kad jų trūksta už 28 584,85 Eur. 

Esant „korupcijos pasireiškimo tikimybei”, jie rekomendavo Savivaldybės administracijos direktoriui kreiptis dėl D. Aleksandrovo veiksmų į teisėsaugos institucijas – Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą, prokuratūrą. 

Vėliau tokiai pozicijai pritarė ir Neringos miesto tarybos Kontrolės komitetas.  

Pats D. Aleksandrovas po kelių dienų „Atvirai Klaipėdai” atsiuntė išsamų tekstą, kuriame dėstė abejones dėl atliktos inventorizacijos bei teigė, jog kaltinimai, kad jis neva įmonei neperdavė kažkokių darbų ar daiktų yra netiesa.  

„Šis oponentų suorganizuotas skandalas buvo reikalingas tam, kad atsiimčiau dokumentus ir pasitraukčiau iš rinkimų kovos. <…> Tiesa ta, kad smūgį mano sąrašo kolegoms buvo lengviausia suduoti per mane, nes sąraše esu vienintelis kandidatas, kuris užėmė Neringos savivaldybės įmonės direktoriaus pareigas, todėl prieš mane lengviausiai fabrikuoti kaltinimus”, – tikino D. Aleksandrovas, savivaldos rinkimuose dalyvavęs su Liberalų sąjūdžio komanda (meras Darius Jasaitis yra Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos” Neringos lyderis). 

Minėto sausio pabaigoje vykusio Neringos miesto tarybos Kontrolės komiteto posėdžio metu Savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Šakalys, esantis formaliu savivaldybės įmonių akcijų valdytoju, informavo, kad dėl susiklosčiusios situacijos jau kreiptasi į teisėsaugos instancijas.

Klaipėdos apygardos prokuratūros atstovė spaudai Viktorija Raštutytė „Atvirai Klaipėdai” teigė, kad pagal gautą Neringos savivaldybės administracijos pareiškimą Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl didelės vertės turto pasisavinimo bei piktnaudžiavimo siekiant turtinės ar kitokios asmeninės naudos.

Šiuo metu esą vis dar renkami tyrimui svarbūs duomenys. Įtarimai dar niekam nėra pareikšti.

Už didelės vertės turto pasisavinimą yra numatytas laisvės atėmimas iki dešimties metų, už minėtą piktnaudžiavimo formą – bauda arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

„Bet kuriuo atveju bus ir civilinė byla”, – Kontrolės komiteto nariams tada sakė D. Jasaitis.

Pasak mero, taip ir buvo pasielgta – „Neringos vanduo” parengė ieškinį ir perdavė jį teismui. Savivaldybė šioje byloje bus trečiuoju suinteresuotu asmeniu.

Jau yra numatytas ir parengiamasis šios bylos posėdis. Iš pateikiamų duomenų matyti, kad šioje byloje D. Aleksandrovą atstovaus advokatas Tomas Bagdanskis, kuris jam padėjo įrodyti, jog tuometinės Klaipėdos savivaldybės valdytos įmonės „Gatvių apšvietimas” valdyba jį iš generalinio direktoriaus pareigų atleido pažeisdama teisės aktus. Tuo metu „Neringos vanduo” ir savivaldybė šiai bylai yra pasisamdžiusi skirtingose kontorose dirbančius klaipėdiečius advokatus.

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Savivaldybė sudarė milijoninį vidaus sandorį su „Klaipėdos paslaugomis“

Uostamiesčio savivaldybė sudarė 1,2 mln. eurų vertės vidaus sandorį su savo kontroliuojama bendrove „Klaipėdos paslaugos“ dėl uostamiesčio viešųjų erdvių, gatvių ...
2024-06-12
Skaityti daugiau

Regionas

STT pareiškė įtarimus dviem Neringos politikams

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

Regionas

Neringa laikinai nepasiekiama dviračiais

Vykstant Kuršių nerijos pėsčiųjų ir dviračių tako ruožo rekonstrukcijai, Neringos savivaldybė prašo keliautojų susilaikyti nuo kelionių dviračiais į Neringą. Šiuo ...
2024-05-03
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This