„Atvira Klaipėda” atjaunėjo tik trumpam

Svarbu

Balandis, apie kurį šįkart pateikiu skaitytojams ataskaitą, „Atvirai Klaipėdai” buvo gana turiningas.

Mėnuo prasidėjo su vieno iš žurnalistikos studentų, kuriems praėjusiais mokslo metais man teko dėstyti Klaipėdos universitete, Ryčio Laurinavičiaus startu „Atviros Klaipėdos” gretose. Buvom sutarę, kad Ryčiui garantuosiu galimybę darbuotis metus laiko, tačiau po mėnesio jis prisipažino supratęs, kad tekstų rašymas visgi jam ne prie širdies. Esu įsitikinęs, kad gyvenime kiekvienas turėtų dirbti tik tą darbą, kuris jam mielas, nes kitaip pirmiausiai kankina save, tad nuoširdžiai linkiu Ryčiui sėkmės atrandant sau labiausiai tinkančią sritį.

Taigi gegužę ir vėl autentišką „Atviros Klaipėdos” turinį nuolat kuriame tik trys „veteranai” – Palmira, Artūras ir aš. Tikriausiai taip bus ir toliau, nes su turimais finansiniais resursais persivilioti kitus puikius kolegas, išėjusius į viešuosius ryšius ar dirbančius kitur, tikrai nepajėgsiu. Bet pažado, duoto šeimai, stengsiuosi laikytis, ir leisiu sau nebeiti ten, kur anksčiau visada eidavau, taip pat leisiu sau dažniau pasakyti žodį „ne”.

Nuo balandžio „Atvira Klaipėda” pradėjo bendradarbiauti su seniausia mūsų šalies naujienų agentūra ELTA, tad savo skaitytojus galime palepinti ir jos pranešamomis naujienomis.

Balandį pasirašėme ir tris sutartis su Klaipėdos miesto savivaldybe dėl kultūrinių projektų įgyvendinimo. Viena iš jų tęstinė – kolegė Dovilė Ringis ir šiemet kurs video siužetus apie Klaipėdos istoriją. Pasirodys dar aštuoni pasakojimai iš ciklo „Istorinės Klaipėdos pėdos”. Džiugu, kad paraiškas vertinę ekspertai teigiamai įvertino ir dar vieną jos idėją, tad šiemet „Atviroje Klaipėdoje” bus dar daugiau video turinio – Dovilė sukurs laidų ciklą „Laiškai iš jūros. 100 jūrinių akimirkų“.

Džiugu ir dėl to, kad šie ekspertai nusprendė, jog tęsinio vertas projektas „Urbanistiniai jubiliejai”. Tęsiant jį jau papasakojome apie tiltų į Kurių neriją idėjos gimimą ir jos likimą, apie Klaipėdos žydų bendruomenės ir jos kapinių istoriją, paskelbti jau ir pirmieji rašiniai apie naftos pramonės atsiradimą ir vystimąsi Klaipėdoje bei klaipėdiečių kovą už pajūrį ir Girulių girią.

Pabaigai, kaip visada skaičiai. Balandį VšĮ „Klaipėda atvirai” gavo 33 158 Eur pajamų: 2715 Eur pervedė juridiniai asmenys už paskelbtas nuorodas ir banerius; 3500 Eur sudarė juridinių asmenų, 494 Eur – fizinių asmenų parama; 4150 Eur projektui „Reliable information for the Russian-speaking Klaipeda community and the deconstruction of popular soviet myths” pervedė Vokietijos ambasada Lietuvoje; 1651 Eur projektams „Ką pasakoja archyvas III” ir „Centrinis archyvas: kodas – Klaipėda II” pervedė Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas; 20 648 Eur projektams „Urbanistiniai jubiliejai”, „Istorinės Klaipėdos pėdos” ir „Laiškai iš jūros. 100 jūrinių akimirkų“ pervedė Klaipėdos miesto savivaldybė.

Balandį išleidome 5347,89 Eur:

Atlyginimas žurnalistams – 2423 Eur
Bankiniai mokesčiai – 12 Eur
Mobilusis ir interneto ryšys – 52,28 Eur
Duomenų saugyklų nuoma – 10,4 Eur
Autobuso bilietai – 52 Eur
Paramos administravimo paslaugos – 0,93 Eur
Vertimo į rusų kalbą paslaugos – 685,32 Eur
Kuras – 86,44 Eur
Buhalterijos paslaugos – 80 Eur
Sodros mokesčiai – 422,08 Eur
Gyventojų pajamų mokestis – 347,83 Eur
Alga redaktoriui – 1000 Eur
Serverio nuoma – 140,82 Eur
Archyvinės nuotraukos – 34,79 Eur.

2 Comments

  1. C7

    Jei 2/3 biudžeto sudaro savivaldybės pinigai ar natampate kišenine savivaldybės įstaiga kaip KL? Ar jaučiatės nepriklausomi?

    Reply
    • Martynas Vainorius

      Pirmiausia, tik 2/3 vieno mėnesio pajamų. Kitas dalykas, šie pinigai yra skiriami konkretiems kultūriniams projektams, kurių turinio savivaldybė visiškai neįtakoja – temos, jų išpildymas priklauso nuo redakcijos. Atsiskaityti metų gale turime tik už faktą, ar įgyvendinome tai, ką patys įrašėme sutartyje. Trečia, šie pinigai yra iš bendro kultūrniams projektams skirto „katilo”, o ne skirtomi politikų valia, kaip kad yra viešinimo „konkursų” atveju, kai kiti leidiniai juos gauna beveik identiškomis sumomis ir vėliau skelbia konkretų savivaldybės arba jos įmonių užsakytą turinį. Kažkuriais metais gavome paramą penkiems tokiems kultūriniams projektams, užpernai nė vienam, pernai – dviem, ir dirbome taip, kaip dirbę buvo tokie pinigai ar nebuvo. Reziumuojant. Taip, jaučiamės nepriklausomi.

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu

„Atviros Klaipėdos“ rėmėjams - ypatingai gimusios dovanos

Kovo mėnesį, apie kurį ši tradicinė „Atviros Klaipėdos“ ataskaita, nutiko tai, ką aš vadinu stebuklu. Būtent jo dėka galėsime padaryti ...
2024-04-16
Skaityti daugiau

Svarbu

Prisidėkite prie „Atviros Klaipėdos" gyvavimo neišleisdami nė cento

Deklaruojant 2023-ųjų pajamas (tai reikia padaryti iki iki gegužės 2 d.) kaip paramą galima ir skirti dalį sumokėto Gyventojų pajamų ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija, Svarbu

Dalis „Atviros Klaipėdos“ virto knyga

Vasaris, apie kurį šį tradicinė ataskaita skaitytojams, išsiskyrė tuo, kad dalis „Atviros Klaipėdos“ įgavo kitokį pavidalą. Vasario 15-ąją, Klaipėdos krašto ...
2024-03-15
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This