P0

Uostas ir jūra

Uosto direkcijos laivyną papildys atliekų surinkimo laivas (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-07-03


Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD) pasirašė sutartį su statytoju, kuris suprojektuos ir pastatys laivą, skirtą surinkti atliekas iš kitų į Klaipėdos uostą atplaukiančių laivų. Šiuos darbus atliks „Baltic Workboats AS“, veikianti pagal jungtinės veiklos sutartį su Vakarų Baltijos laivų statykla. Laivas turi būti suprojektuotas ir pastatytas per dvejus metus. Jo kaina – 10,9 mln. eurų.

Pagal galiojančias taisykles, atplaukę ir prieš išplaukdami iš Klaipėdos uosto laivai privalo pristatyti į uosto priėmimo įrenginius juose susidariusias atliekas.

„Uosto direkcija yra įpareigota organizuoti laivuose susidarančių atliekų perdavimą jas tvarkančioms įmonėms. Siekiant didinti dėmesį šiai uoste teikiamai paslaugai buvo priimtas sprendimas modernia, nauja technika kartu kelti ir šios paslaugos kokybę. Laive turėtų būti sumontuota šiuolaikinė, aukščiausius saugos ir gaisrinius reikalavimus atitinkanti įranga, jis bus varomas elektra“, – pranešime cituojamas KVJUD generalinis direktorius Algis Latakas.

Pagrindinis uždavinys laivo statytojui – suprojektuoti ir pastatyti laivą, kuris turėtų lijalinių vandenų, nuotekų, šlamo ir šiukšlių surinkimo talpą. Laivu surinktos atliekos iš į Klaipėdos uostą atplaukusių laivų bus transportuojamos ir perduodamos į krante esančius valymo įrenginius. Laivas taip pat privalės turėti sumontuotą lijalinių vandenų valymo įrangą. Laivo ilgis neturėtų viršyti 45 metrų, plotis – 10 metrų. Planuojama, kad jis dirbs 24 valandas per 7 dienas. Įgulą sudarys 3 žmonės.

Uosto vidus kompas

Uosto direkcija statytoją įpareigojo suprojektuoti ir pastatyti hibridinį laivą. Jis bus varomas dviem elektriniais varikliais ir dyzeliniais degalais. Projektuojant jį, taip pat privalės būti numatyta galimybė įdiegti vandenilio technologijas, kad ateityje jis būtų kaip pagrindinis energijos, kuria varomas laivas, šaltinis.

Iš pradžių direkcija buvo paskelbusi, jog pirks tik dyzeliu varomą tokį laivą, bet po viešos kritikos persigalvojo ir pakeitė specifikacijas.


  2023-07-03

  Vienas komentaras apie “Uosto direkcijos laivyną papildys atliekų surinkimo laivas”

  1. AvatarDalia Žukienė (IP: 84.15.249.7)

   To dar nebuvo! Pagaliau! Tai nepaprastai reikšmingas Uosto direkcijos darbas mažinant-gelbėjant marias ir jūrą nuo begalinės taršos. Šiuolaikiškas, modernus laivas pagaliau surinks iš laivų įvairias atliekas. Ir jas transportuos į krante esančius valymo įrenginius. Lieka dėkoti Uosto direkcijai ir vadovui.Jau seniai laikas ir kitoms įmonėms vienaip ar kitaip naudojantiems K. marių vandenis, max ieškoti būdų ir įdiegti JUOS … GRIGEO.KL. tik ginasi-išsisukinėja visaip nuo baudžiamos atsakomybės.,14 žm. gręsia net kalėjimas…Tai būtų pirmas kartas Lietuvoje kad už GAMTOS teršimą būtų nubaustas ne pinigine bauda, bet laisvės atėmimu.. Tai jau yra ir BUS pamoka visiems NUSIKALTĖLIAMS už gyvenamosios aplinkos (tiek žuvims, tiek žmogui…) naikinimą.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt