P0

Kultūra

Scenos divoms skirta programa

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-07-10


Klaipėdoje Prano Domšaičio galerijoje veikianti paroda „Scenos divos“ atskleidžia įvairių kartų menininkių kūrybos ir gyvenimo istorijas. Ramutės Rachlevičiūtės kuruojamoje parodoje eksponuojama Lietuvos scenos menininkių – dramos aktorių, operos ir baleto solisčių portretų kolekcija. Kai kurie kūriniai – gerai žinomi ir atpažįstami, bet didesnę parodos dalį sudaro retai arba pirmą kartą eksponuojami kūriniai iš Lietuvos muziejų ir privačių rinkinių. Daugelis parodos šedevrų priklauso Lietuvos dailės aukso fondui. Parodą lydi įvairiapusė kultūrinė programa.

Ši paroda baigiasi liepos 23-ąją, tad galerija ragina dar jos nemačiusius susipažinti su Lietuvos artisčių portretais bei kartu sudalyvauti parodą lydinčiuose nemokamuose renginiuose.

Liepos 12 dieną (trečiadienį) 19 val. „Scenos divų“ parodos erdvę užpildys Dimos Golovanovo muzikos garsai. Kaip sako žinomas atlikėjas ir kompozitorius, džiazo pianistas, apdovanotas Muzikos sąjungos Auksiniu disku, muzika gims iš to, ką jis ir kiti lankytojai matys aplink save – veidus.

Liepos 13 d. (ketvirtadienį) 18 val. – dar viena puiki galimybė pasivaikščioti po parodą „Scenos divos“ kartu su parodos kuratore menotyrininke R. Rachlevičiūte.

Liepos 20 d. (ketvirtadienį) 18 val. menotyrininkė R. Rachlevičiūtė pristatys savo sudarytą leidinį „Olga: Schwede. Švedė. Ra. Deo. Dubeneckienė. Kalpokienė“ (2022).

Architekto Vladimiro Dubeneckio, vėliau tapytojo Petro Kalpoko žmona ir mūza buvo viena pirmųjų Lietuvos teatro dailininkių, piešė šaržus, projektavo plakatus, dirbo monumentaliosios tapybos srityje (kartu su Vladu Didžioku, Jonu Januliu, Petru Kalpoku ištapė Lietuvos banko operacijų salės lubų kesonus ir dekoravo trečiojo aukšto reprezentacines patalpas Kaune), dalyvavo dailės parodose. Daugybė jos dailės darbų saugoma Lietuvos muziejuose.

1921 m. ji įsteigė pirmąją lietuvių baleto studiją ir penkerius metus jai vadovavo, dirbo baletmeistere Valstybės teatre. Monografijos autoriai Ieva Burbaitė, Helmutas Šabasevičius ir sudarytoja R. Rachlevičiūtė įdomiai pasakoja apie O. Dubeneckienės-Kalpokienės beveik nežinomą Peterburgo studijų, meninės veiklos pradžios periodą ir įrašo ją į tarpukario šokio, baleto, teatro, dailės ir meninio gyvenimo kontekstą. Knygoje gausu naujų, mažai ar visai negirdėtų jos biografijos faktų bei daug fotografijų, juodai baltų ir spalvotų iliustracijų. Susitikimo metu bus galima įsigyti minėtą knygą.

Kultūros straipsnių vidus

O. Dubeneckienės-Kalpokienės portretas irgi demonstruojamas parodoje.

Visi renginiai nemokami. Renginius remia Klaipėdos miesto savivaldybė.


  2023-07-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt