Jūros ir žvejų šventė – Šventojoje

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-07-28

Rugpjūčio 4-6 dienomis Šventojoje vyks Jūros ir žvejų šventė, kurioje bus pagerbti Šventosios žvejai, ištikimi jūrai ir žvejiškoms tradicijoms, vyks „Žaliojo taško“ tvarus piknikas, „Vikingų“ laivų lenktynės bei kitos pramogos.

Liepos 29 d., šeštadienį, 12 val. poilsio namuose „Auksinės kopos“ (Jūros g. 30, Šventoji) bus atidaryta grupinė tapytojų kūrybos paroda „Aštuonios + 1 Šventojoje“. Parodoje pristatomi laisvai tapyba užsiimančių Astos Adamonytės, Dianos Strautniekienės, Eglės Saudargaitės, Giedrės Švedienės, Jurgos Alminienės ir Nataljos Lapinos darbai, įkvėpti jūros šlamesio ir mirgėjimo.

Paroda veiks iki rugpjūčio 13 d.

Vikingų“ laivų lenktynės ir „Žaliojo taško“ piknikas

Kasmetinėse „Vikingų“ laivų lenktynėse, kurias šiemet organizuojama Palangos sporto centras, savo jėgas galės išmėginti kiekvienas to pageidaujantis pilnametis. Tereikia suburti komandą bei užsiregistruoti. Nugalėtojai kausis ne tik išbandydami savo jėgas, bet ir dėl Mero taurės. o. Linksmos ir dinamiškos stilizuotų „Vikingų“ laivų lenktynės Šventosios upe vyks rugpjūčio 5 d. 14 val. Lenktynių treniruotės vyks rugpjūčio 4 d. 12–22 val. Registracija vykdoma iki rugpjūčio 3 d. Informacija teikiama el. paštu vikingulaivai@gmail.com, tel. +370 61426699.

Siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į atsakingą vasarojimą, pirmoji ir didžiausia pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ kartu su Palangos kultūros ir jaunimo centru kviečia jungtis prie iniciatyvos „Misija: švari vasara‘23“, kuri su šių metų šūkiu „Vasarok atsakingai – rūšiuok teisingai” ragina ugdyti vasarojimo įpročius.

Rugpjūčio 4 d. nuo 17 val. Jūros g. 11 šventės svečių lauks „Misija: švari vasara‘ 23“ žinių ir patirčių palapinė, kurioje be diskusijų apie rūšiavimą bei atsakymų į gyventojams rūpimus rūšiavimo klausimus lankytojų lauks ir praktinis žinių pritaikymas rūšiavimo turnyruose visai šeimai. Varžytuvėms nenusiteikę šventės svečiai turės galimybę jaukiai įsitaisyti „Žaliojo taško“ suruoštame piknike, kur bus patariama, kaip vasaros iškyloms pasiruošti atsakingai bei tinkamai susitvarkyti jų metu susidarančias atliekas tausojant ne tik savo ar kitų poilsiautojų laiką, bet ir gamtą.

Rugpjūčio 4-6 dienomis Jūros g. ir Pėsčiųjų aikštėje šurmuliuos mugė. Joje bus galima įsigyti šviežios žuvies, įvairių Lietuvos amatininkų ir menininkų tautodailės bei tekstilės gaminių.

Rugpjūčio 4 d. vakare 22 val. Pėsčiųjų aikštėje festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ pristatys keturių filmų programą. Čia žiūrovai susitiks su trumpametražio filmo „Blausos“ režisieriumi Arnu Balčiūnu.

Koncertuos „Pelenai”

Rugpjūčio 5 d. nuo Energetiko tiltelio prasidės „Vikingų“ laivų varžybos, o Šventosios pėsčiųjų aikštėje šventės dalyviai galės susipažinti su jūros paslaptimis dalyvaudami įvairiose edukacijose.

18 val. prie Šventosios valstybinio jūrų uosto (Prieplaukos g. 18) bus galima pasistiprinti Šventosios žvejų išvirta žuviene. 19 val. Pėsčiųjų aikštėje bus apdovanojami „Vikingų“ laivų lenktynių dalyviai bei Šventosios žvejai, kurie toliau puoselėja žuvininkystės tradicijas. Vakare 20 val. toje pačioje aikštėje visi drauge jungsis į linksmą šokių ir dainų sūkurį kartu su muzikos grupe „Pelenai“.

Rugpjūčio 6 d. 11 val. Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų žvaigždės bažnyčioje bus aukojamos Šventos mišios už žuvusius jūroje, po jų prie Šventosios gelbėjimo stoties bus pagerbti iš jūros negrįžusieji, jūroje nuleidžiant gėlių vainikus.

Šventę užbaigs paplūdimio pramogos Shark Slide terasoje (Jūros g. 28), kurioje vyks zumba šokiai ir netrūks kitų pramogų su geriausiais vasaros garso takeliais.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Renginiai

Palangoje ir Šventojoje dirbs sezoninės „Rimi“ parduotuvės

Kaip ir kasmet, prasidedant vasarai darbą pradeda sezoninės „Rimi“ parduotuvės – Palangoje durys atveriamos gegužės 23 d., Šventojoje – nuo ...
2024-05-21
Skaityti daugiau

Transportas

Rimkuose su motociklu lėkė 160 km/h greičiu

Klaipėdos kelių policijos skyriaus pareigūnai per vieną dieną – gegužės 1-ąją – skelbia Klaipėdos regione užfiksavę 145 įvairius Kelių eismo ...
2024-05-03
Skaityti daugiau

Regionas

Šventojoje - 9-asis baikerių festivalis

Jau devintus metus iš eilės Šventojoje vyksiantis tarptautinis baikerių paplūdimio ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest“ skelbia šių metų programą. ...
2024-04-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This