P0

Politika, Svarbu

Miesto bei ministerijos taikikliuose – „Branda LT“ ir „Grigeo Klaipėda“ (4)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2023-08-04


Su Klaipėdos meru penktadienį popiet susitikęs aplinkos ministras Simonas Gentvilas tikina, kad rudenį aplinkosaugininkai atliks auditus dėl nesiliaujančių kvapų, o bioskaidžias atliekas tvarkanti bendrovė „Branda LT“ esą sulauks naujo reglamentavimo.

Mero komandos ir ministro bei jį lydėjusių specialistų pasitarimas už uždarų durų truko daugiau nei pusantros valandos.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Pasiplanavome, ką mes galime padaryti kartu su savivaldybe dėl Klaipėdoje nesibaigiančių kvapų ir taršos. Rudenį padarysime auditus per potencialius teršėjus ir neigiamus kvapus su Aplinkos apsaugos agentūra ir Aplinkos apsaugos departamentu. Deja, „Branda“ nesusitvarko ir rudenį sugrįšime su ministro tvarkomis, kad tokio pobūdžio bioskaidžias atliekas tvarkančios įmonės turi tai daryti po uždaru stogu“, – po susitikimo komentavo ministras.

Kartu jis pripažino, jog teks palaukti kol toks reglamentavimas įsigalios.

„Kai verslo reguliavimas ateina, turi būti pereinamasis laikotarpis, reikia duoti protingą terminą kada tas investicijas padaryti. Įstatymai negali įsigalioti rytoj, bet sutarėme su meru per rudenį priimti teisės aktus, kad tokios įmonės veiktų po stogu ir kvapai būtų sprendžiami ne pasklidai, pagal vėjo kryptį, o per filtrus ir kvapų naikinimo priemones“, – sakė S. Gentvilas.

„Brandos LT“ direktorius Evaldas Stakė šią savaitę BNS teigė, kad uždaras kompostavimas bus privalomas nuo 2025 metų, įmonė tam esą ruošiasi.

„Mes pasistatėme statinį 600 kvadratų, kur kompostuosime“, – teigė E. Stakė.

Anot jo, bendrovė artimiausiu metu planuoja keisti atliekų tvarkymo technologiją taip, kad kvapų neliktų.

„Metų pabaigoje, kitais metais planuojame keisti pačią technologiją, įvesti tokį sanitizavimo procesą, kurio metu bus pašalinti kvapai“, – sakė E. Stakė.

A. Vaitkus savo ruožtu pabrėžė, jog su ministru buvo kalbama ir apie „Grigeo Klaipėda“ į miestą skleidžiamus kvapus.

„Ministras pasakė, kad vyksta kalba ir mes turime rodyti daugiau iniciatyvos, susitikti ir pakalbėti apie tų kvapų neutralizaciją. Geras pavyzdys yra „Klaipėdos nafta“, ji įdiegė daug priemonių ir tuos kvapus degina. Su „Grigeo“ yra noras pasiekti, kad tų kvapų, ypač sieros vandeninio atspalviai nebesklistų po miesto teritoriją ir neerzintų žmonių“, – sakė meras.

Anot jo, miestas nesilaiko kokios nors išankstinės nuostatos ar pozicijos, esą galbūt galima ieškoti ne tik kelio per baudas, bet ir galimybės toms įmonės padėti, pagelbėti.

„Gal yra ir galimybių, resursų iš valstybės pusės rasti sąlyčio taškus su „Grigeo“ sprendžiant padarytos žalos kontekstą ir rasti sprendimo būdą, kaip jį realizuoti naudingiausiu būdu Klaipėdai ir klaipėdiečiams“, – kalbėjo A. Vaitkus.

Pasak jo, nemaža dalis susitikimo laiko buvo skirta ir aptarti Smiltynės sutvarkymo perspektyvoms.

„Mes, valdančioji dauguma, norime padaryti gražią promenadą, sutvarkant nuo Senosios perkėlos iki Jūrų muziejaus, paverčiant dideliu traukos objektu. Ministro buvo geri pasiūlymai ir pamąstymai dėl esamų sklypų, dėl galimybės įrengti žmonėms būtinas paslaugų kompleksą, maitinimo paslaugos, kad būtų patrauklu vaikščioti, gal ten padaryti be automobilių zoną, nes turime dideliu žmonių srautus vasarą. Paliesta buvo ir teisinė dalis dėl kurortinės dalies įteisinimo, kokius namų darbus turime pasidaryti“, – teigė meras.


  2023-08-04

  4 komentarai “Miesto bei ministerijos taikikliuose – „Branda LT“ ir „Grigeo Klaipėda“”

  1. AvatarPetras (IP: 219.100.37.240)

   Kokie dar auditai? 2023-08-29 10:50 Klaipėda: bitumo gamykla toki didelį smarvės debesį, kad smirdėjo 20 minučių. Ir kaip tas auditas tai užfiksuos? Juk jie netiki žmonių nosimis, o prietaisų palikti tarkim metams jie nesugeba. Prieš kažkiek metų apsaugos viceministras nukirto bet kokius tolimesnius tyrimus – pasakė, jog viskas gerai.

  2. AvatarMeškė (IP: 90.131.36.23)

   Gėda skaityt sapatkiones. Viskas jo rankose, prieš rinkumus tikrintojus atsiųs. ŠLYKŠTU. Sklypai rūpi Smiltynės labiausiai. Čia pliusiukas prie viešbutuko būtų ar ne? Eik šūdą Aplinkos betvarkése kuopti. Ar tiesa, kad miškų urėdiją ruošiat prichvatizavimui?

  3. AvatarAnonimas (IP: 188.69.99.147)

   Naiviai mąstote, kad nvestuotojams rūpi mero kabineto dizainas. Rimtų investuotojų atstovų taip pat visiškai nedomina mero kostiumo brangumas ar panašūs blizgučiai. Investuotojui savivaldybėje iš esmės rūpi du dalykai : perspektyvinis miesto planavimas ir tai, kiek miestas gali prisidėti savo infrastruktūra prie planuojamos investicijos.

  4. AvatarKeistas (IP: 88.119.156.187)

   tas ministras. Lyg būtų ne klaipėdietis, lyg nieko apie Brandą nežinojęs, lyg mero patarėju nedirbęs ir kaip iš Vilniaus dangaus nukritęs. Vėl žada, vėl darys auditus 🙂 . Ir merui gal laikas pagalvoti ir apie naują savivaldybės pastatą pritaikytą miesto žmonėms. Ir apie savo kabinetą – dabar labai jau primena…vietoj miesto herbiuko pakabink leniną ar staliną ir bus 80metų partkomas ar kolūkio pirmininko kabinetas. Tiek naujų planų, bet į miestą atvykę nauji investuotojai gali nesuprasti tokio miesto vadovo kabineto stiliaus ir paties vadovo.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt