Skulptūrų parko krepšinio aikštelė dar nepalaidota? (7)

Miestas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2023-08-08

Pernai daliai miestiečių pasipiktinus, kad Klaipėdos savivaldybė Skulptūrų parko rekonstrukcijos metu nebeketina įrengti čia suprojektuotos naujos krepšinio aikštelės ir išlindus galams apie jau anksčiau neįvykdytą infrastruktūros plėtros sutartį, visi bandymai aiškintis situaciją baigėsi niekuo.

Naujai savivaldybės Antikorupcijos komisijai vadovaujantis konservatorius Aidas Kaveckis sako, jog prie šio klausimo bus grįžta, jei kolegoms jis pasirodys aktualus.

Tuo metu Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus tikina, jog dės pastangas, kad būtų sutvarkyta žymiai platesnė aplinkinė teritorija, o tokių darbų dalimi gali būti ir nauja krepšinio aikštelė.

Senoji krepšinio aikštelė buvo išardyta, o nauja taip ir neįrengta. Martyno Vainoriaus nuotr.
Vietoje, kurioje buvo suplanuota aikštelė, paliktas žolynas. Martyno Vainoriaus nuotr.
Liberalui nepatogus klausimas?

Pernai rugsėjį „Atvira Klaipėda” aprašė, kaip Savivaldybės administracija, mėtydamasi tarp versijų, galiausiai nusprendė, jog rekonstruojamame Skulptūrų parke, toje jo dalyje, kurioje nebuvo kapinių, nebeliks čia suprojektuotos krepšinio aikštelės. Esą ji bus įrenginėjama kitu etapu, kai bus tvarkomas ir Sovietų sąjungos karių memorialas.

„Atvirai Klaipėdai” aiškinantis visus šios istorijos niuansus pavyko aptikti ir faktą, jog tokią aikštelę ir kitą infrastruktūrą jau seniai turėjo įrengti šalia parko statybas planavę kaimynai.

2008 m. vasario 28 d. Klaipėdos miesto tarybos patvirtinto sklypo S. Daukanto g. 40A detaliojo plano 2-jame priede yra numatyta, kad iškėlus esamą šunų dresiravimo aikštelę, šio sklypo savininkai, kooperuodamiesi su kaimyninių sklypų S. Daukanto g. 40 ir 40B savininkais, jos vietoje turi įrengti universalią krepšinio – tinklinio aikštelę, vaikų žaidimo aikštelę, suoliukus, trinkelių takus ir gazoną su teritorijos apšvietimu.

Statybų leidimas statyti gyvenamąjį namą sklype S. Daukanto g. 40A bendrovei „Ferteksos transportas” buvo išduotas 2016 m. gruodžio 21 dieną, o UAB „Pajūrio kargas” leidimą pradėti statyti gyvenamąjį namą sklype S. Daukanto g. 40B buvo gavusi beveik mėnesiu anksčiau.

Žinomas verslininkas Igoris Udovickis iš jo kontroliuojamos UAB „Ferteksos transportas” sklypą S. Daukanto g. 40A su dar nebaigta statyba įsigijo 2017-aisiais. 2018 m. rugsėjo 4 d. jis su Klaipėdos savivaldybės administracija, atstovaujama direktoriaus Sauliaus Budino, pasirašė infrastruktūros plėtojimo sutartį, kurioje iš verslininko buvo pareikalauta kaimynystėje, valstybinės žemės sklype, įrengti tik septynių vietų automobilių stovėjimo aikštelę. Detaliajame plane numatytas reikalavimas įrengti krepšinio – tinklinio aikštelę, vaikų žaidimo aikštelę, suoliukus, trinkelių takus ir gazoną su teritorijos apšvietimu į ją neatgulė.

Verslininkui įvykdžius gerokai sumažintus įpareigojimus, neliko jokių kliūčių įteisinti užbaigtas statybas – deklaracija apie statybos užbaigimą buvo patvirtinta 2019-ųjų vasarą.

Po pirmosios „Atviros Klaipėdos” publikacijos krepšinio aikštelės pradanginimo tema miesto tarybos Antikorupcijos komisijos posėdžio darbotvarkėje tuometinio jos pirmininko, liberalo S. Budino iniciatyva atsirado klausimas „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos įgyvendinamo Skulptūrų parko rekonstrukcijos projekto bei priimtų sprendimų dėl krepšinio aikštelės naikinimo ir kt.”. Posėdžio metu buvo nuspręsta, kad atskiro tyrimo yra vertas ir epizodas dėl infrastruktūros plėtros sutarties. Komisija kreipėsi į savivaldybės administraciją, jog ši pateiktų visus reikiamus dokumentus bei paaiškinimus, kad šios sutarties atsiradimo klausimą būtų galima nagrinėti artimiausioje darbotvarkėje.

Tačiau „artimiausia darbotvarkė“ taip ir negimė iki pat rinkimų ir net po jų, nepaisant to, kad šį klausimą bandė judinti kai kurie šios komisijos nariai. Darbotvarkės sudarymas ir posėdžio sušaukimas pagal komisijos nuostatus priklauso tik jos pirmininko kompetencijai. Kadangi S. Budinas buvo liberalų kandidatas į merus, tad neoficialiai buvo kalbama, jog toks klausimas specialiai buvo „užmirštas“.

Naujosios kadencijos miesto Taryba jau patvirtino ir naują Antikorupcijos komisijos sudėtį. Į ją dabar įeina miesto Tarybos nariai konservatorius A. Kaveckis, valstietis Jurandas Altuchovas, socdemas Vytautas Grubliauskas, liberalas Saulius Liekis, „Laisvės ir teisingumo“ atstovas Sergej Mažūga ir mero komandos narys Arūnas Tuma bei du seniūnaičiai – Renaldas Kulikauskas ir Tomas Meškinis.

Komisijos pirmininkas, kartu su liberalais dabar opozicijoje esantis konservatorius A. Kaveckis, paklaustas, gal imsis užmiršto klausimo, neturėjo tvirto atsakymo.

„Susitiksime su kolegomis ir aptarsime šį klausimą. Jei bus aktualumas, jį pakelsime“, – sakė A. Kaveckis.

Atsiras kada nors ateityje?

Pernai rugsėjį tuometinis Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis aiškino, kad diskusijos dėl Skulptūros parko sprendinių buvo karštos ir „elementai, kurie kelia diskusiją, atidėti kitam etapui”, o jis numatomas, kai bus tvarkomas sovietinis memorialas, parko prieigose esantis tualetas.

UAB „Plungės lagūna“ atlikta Skulptūrų parko rekonstrukcija, nors ir buvo atsisakyta terasos, krepšinio ir automobilių stovėjimo aikštelių, pabrango nuo 2,99 iki 4,05 mln. eurų. Ji oficialiai buvo baigta birželio pabaigoje. Ta proga savivaldybės platintame pranešime cituotas meras A. Vaitkus tikino, kad „pasverti siūlymai“ dėl automobilių stovėjimo bei krepšinio aikštelių gali būti įgyvendinti vėliau. Taip pat ir siūlymas privačiomis lėšomis atsodinti istorinę liepų alėją nuo buvusios slaugytojų mokyklos iki gynybinio šanco.

„Skulptūrų parkas išties yra unikali, sakrali vieta – tai ir parkas, ir prieš du šimtmečius įkurtos senosios miesto kapinės. Ši istorinė vieta turi savo aurą, savo energetiką, atitinkamą lankytojų auditoriją, todėl buvo įgyvendinti tie projekto siūlymai, kurie nekėlė diskusijų. Tačiau tai nereiškia, kad ateityje Skulptūrų parke neatsiras naujų, apgalvotų lankytojų traukos taškų, naujų iniciatyvų“, – cituotas meras.

Dar prieš Skulptūrų parko rekonstrukcijos pabaigtuves, gegužės pabaigoje, finišavo ir Antrojo pasaulinio karo Sovietų sąjungos karių palaidojimo vietos pertvarkymo projekto idėjos konkursas, kurį laimėjo architektų Ramūno Amšiejaus ir Mantės Černiūtės-Amšiejienės pasiūlyta vizija. Su jais turėtų būti pasirašyta ir techninio projekto parengimo sutartis, tačiau tai dar iki šiol nepadaryta.

Meras A. Vaitkus, paklaustas, ar bus tas kitas Skulptūrų parko tvarkymo etapas su nauja krepšinio aikštele, „Atvirai Klaipėdai“ sakė, jog ji yra didesnių užmojų dalis.

Anot mero, jis jau kalbėjosi ir dėl minėtosios infrastruktūros sutarties įgyvendinimo klausimų, taip pat išreiškė pageidavimus, kad pajudėtų teniso kortų sutvarkymo reikalai. 2003-2004 metais šiuos kortus valdė bendrovė Klaipėdos „Žalgirio” teniso aikštynas, vėliau čia šeimininkavo UAB „Kleta”, bendrovės „Nordsekas” ir BJK, kol galiausiai 2018 m. kortus įsigijo „Ferteksos transportas“. Šios bendrovės savininkas I. Udovickis 2021-ųjų vasarį kalbėdamas su „Atviros Klaipėdos” žurnalistu buvo priminęs, kad naujų statybų šioje vietoje projektas buvo sustabdytas dėl parlamentarės, konservatorės Agnės Bilotaitės skundų.

Teniso kortai ir jų aplinka. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Padarėme puikų projektą, kad būtų galima vykdyti respublikinio ar net tarptautinio lygio varžybas. Pernai sausį jau turėjo prasidėti statybos, bet ponia Bilotaitė nusiuntė prašymą, kad reikia viską tikrinti – visus mano projektus, taip pat ir mano nuosavo namo. Taip buvo nutraukta teniso kortų statyba, į kurią planavome investuoti apie 1,5 milijono eurų, jau buvome gavę statybų leidimą. Ir tai buvo skirta ne man. Kam man penki kortai, nors ir mėgstu tenisą? Tai turėjo būti skirta miestui, norėjau, kad vaikai užsiiminėtų, nes čia tų 1,5 milijono niekada neatidirbsi. Ką dabar turi miestas? Turėjome perdaryti visus dokumentus, padarėme tai, bet nebeturiu noro statyti tuos kortus, nes akivaizdus juodas nedėkingumas”,  – tada dėstė verslininkas.

A. Vaitkus sakė, jog jo noras yra, kad neliktų ir prastai atrodančių tvorų, juosiančių Klaipėdos valstybinės kolegijos sklypą.

Martyno Vainoriaus nuotr.
Martyno Vainoriaus nuotr.
Martyno Vainoriaus nuotr.

Jis esą ketina kalbėtis ir su šalia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos filialu esančio didžiulio tuščio sklypo savininkais. Trys ketvirtadaliai šio sklypo yra valstybinė žemė, kurią panaudos sutartimi valdo minėtoji akademija, o likusi dalis priklauso UAB „Nidos turtas“ ir dviem fiziniams asmenims.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Yra vizija patraukliai sutvarkyti visas šias teritorijas“, – sakė meras.

Žymos: | | | | | | | | | | | | |

Komentarai (7):

Atsakymai į “Skulptūrų parko krepšinio aikštelė dar nepalaidota?”: 7

 1. Petras parašė:

  Netikiu, tik imituos , kad svarsto ir viskas. Juk vieša paslaptis ,kas priešinosi ir kas taip uoliai pasirūpino, kad neatsirStų.

  • .... parašė:

   Ne nepaslaptis kas priešinosi ? Ir jei petrai sugebėtų tekstą suvokti , tai taip pat žinotų ? tik panašu kai kuriems suvokti yra beviltiška …

 2. Nezabitauskas parašė:

  Tas „didžiulis tuščias sklypas” yra buvęs mokyklinis stadionas. Gaila, kad jo niekam nereikia, kad studentų fizinė forma ir sveikata šiais laikais niekam neberūpi. Akademija, kuriai stadionas priklauso panaudos teise, jį visiškai apleido. Štai tą plotą ir reikia skirti krepšinio aikštelei. Neprotingos pastangos įgrūsti ją į parką, kur tokiai aikštelei nebėra vietos (čia akmenukas ir AK pusėn!). O kaip į stadioną koją įkėlė „Nidos turtas” ir privatūs anonimai? Bjauru, kad visuomenei priklausančią ir visuomenei reikalingą teritoriją kažkas patyliukais parceliuoja.

 3. Julija parašė:

  Viso Naujamiesčio jaunimo vardu, prašome Klaipėdos mero Gerb. Arvydo, sugrąžinti krepšinio aikštelę į skulptūrų parką arba rasti galimybę ją padaryti koncertų salės parkelyje. Ačiū Jums.

 4. Na apie liberalo Budino veiksmus parašė:

  šiuo klausimu kalbėti nebereikia , kada paskaitai ” kaip vyko ” , tik panašu ir konservatoriams aikštelė nerūpėjo ? ___
  Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis aiškino, kad diskusijos dėl Skulptūros parko sprendinių buvo karštos ir „elementai, kurie kelia diskusiją, atidėti kitam etapui”, o jis numatomas, kai bus tvarkomas sovietinis memorialas, parko prieigose esantis tualetas.

 5. ? parašė:

  Grubliauskas, Tuma, Kaveckis tiesiog yra gimę kovoti su korupcija. Krikštolas prieš juos rūko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Švietimas

Įtarimai pasirodžius girtai darbe – dar vienai direktorei 

Klaipėdoje per pastaruosius metus fiksuotas dar vienas atvejis, kai švietimo įstaigos vadovė darbe pasirodė galimai neblaivi. Tokie įtarimai dabar krito ...
2024-05-23
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Parkingo rinkliavos reforma: senamiesčio likimą užgožia automobilių dalijimasis (atnaujinta)

Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto, kuris pirmasis ėmėsi svarstyti mero siūlymą dėl parkingo rinkliavos keitimo, posėdžio metu ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Miestas

Paryžiaus komunos gatvę suremontuos iki Kalėdų?

„Yra nusiteikimas dar šiais metais pabaigti”, – taip optimistiškai apie Paryžiaus komunos gatvės kapitalinį remontą, kuris dar nėra pradėtas, trečiadienį ...
2024-05-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This