P0

Konsultacijos

Kvotos viešajame sektoriuje padės žmonėms su negalia integruotis į darbo rinką

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-12


Šiemet reikšmingų pokyčių atnešusi žmonių su negalia užimtumo reforma įgauna pagreitį. Viešojo sektoriaus įstaigos jau nuo sausio turės didesnį dėmesį skirti savo komandų įvairovei ir personalo planavimo procesams.

Kvotos žmonėms su negalia kitais metais atsiras tose įstaigose, kuriose dirba ne mažiau nei 25 darbuotojai, ir sudarys ne mažiau 5 procentus  bendro darbuotojų skaičiaus. Ši nauja nuostata atsiras įsigaliojus Asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymui.

„Mūsų laukia nemaži iššūkiai –  pirmiausia įvertinsime viešojo sektoriaus poreikį, turėsime organizuoti naujų darbuotojų parengimą šiam sektoriui arba  jų perkvalifikavimą, kad sudarytume tinkamas sąlygas žmonėms su negalia įgyti kvalifikaciją bei dirbti“, – pabrėžė Užimtumo tarnybos Priemonių organizavimo įgyvendinimo skyriaus vedėja Vaida Kamandulienė.

Tikimasi, kad šie pokyčiai palengvins tokių žmonių padėtį darbo rinkoje, o įdarbinimas valstybiniame sektoriuje prisidės prie įsisenėjusių stereotipų jų atžvilgiu šalinimo. „Manau, tai bus naudinga ir viešajam sektoriui, kuriam dažnai trūksta darbuotojų“, – pridūrė V. Kamandulienė.

Oficialūs sprendimai įsigalios po kelių mėnesių, todėl Užimtumo tarnyba ragina viešojo sektoriaus įstaigas, įvertinus darbuotojų su negalia poreikį, jau dabar registruoti laisvas darbo vietas informacinėje platformoje, siūlyti galimybę darbo ieškantiems asmenims įsidarbinti. Taip pat šio sektoriaus darbdaviams siūloma bendradarbiauti su Užimtumo tarnybos specialistais vykdant darbuotojų atrankas. Esant poreikiui – organizuoti atrinktų kandidatų mokymą.  

Akivaizdu, kad žmonių su negalia spartesnės integracijos į viešąjį sektorių galima bus pasiekti tik glaudžiai bendradarbiaujant su įstaigomis, kurioms taikomas reikalavimas asmenų su negalia kvotai.

„Ir visuomenei, ir organizacijoms, vienijančios asmenis su negalia, noriu priminti apie mūsų tarnybos teikiamas paslaugas, įdarbinimo galimybes ir sąlygas, laisvų darbo vietų registravimą, darbuotojų atranką ir  profesinio parengimo galimybes“, – sakė V. Kamandulienė.

Užimtumo tarnyba viešojo sektoriaus įstaigoms padės įdarbinti reikiamos kvalifikacijos žmones su negalia. Jei šios įstaigos neturės tinkamos kvalifikacijos darbuotojo, yra pasirengusi organizuoti darbuotojų perkvalifikavimą, kad įgytų trūkstamų kvalifikacijų ar kompetencijų.

Į profesinio mokymo teikėjų sąrašą įtraukta per 160 mokymo paslaugų teikėjų, kurie siūlo daugiau kaip 400 formaliojo profesinio mokymo programų. Čia yra ir mokymo programų, tinkamų ketinantiems dirbti viešajame sektoriuje.

Pačioje Užimtumo tarnyboje šiuo metu dirba 1,2 tūkst. žmonių, iš jų – 5,4 proc. turi negalią.

„Pas mus ne vienerius metus dirbantys kolegos su negalia yra konkurencingi specialistai, jie gali dirbti įvairius darbus – ir klientų aptarnavimo, ir administravimo srityse, užimti įvairias pareigas, prisidėti savo patirtimi ir žiniomis prie įstaigos kuriamos vertės“, – teigė skyriaus vedėja.

Rugsėjo 1 d.  Užimtumo tarnyboje buvo registruota daugiau nei 10 tūkst. asmenų su negalia, iš jų – tik 2,7 tūkst. yra įgiję aukštąjį  išsilavinimą ir galėtų pretenduoti į laisvas darbo vietas viešajame sektoriuje.  Didžiausia pasiūla atrankai yra Vilniaus mieste (24 proc.).


  2023-09-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt