Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2023-09-25 |
Rugsėjo 21-ąją paskelbtame išsamiame straipsnyje tarptautinis kelionių gidas „Lonely planet“ kviečia keliautojus iš viso pasaulio tapti pirmaisiais, įveiksiančiais vieną iš dviejų Baltijos takų – 2 tūkst. km. besidriekiantį Miško taką nuo Lazdijų iki Talino arba 1,4 tūkst. km. Jūrų taką, prasidedantį Nidoje. Ekspertai sutaria, kad žygių populiarumas Lietuvoje ir pasaulyje kasmet auga, tačiau šiam iššūkiui kol kas dar nesiryžo niekas.
Tiek žygis jūros pakrante, tiek mišku yra rimtas fizinis iššūkis, reikalaujantis atsakingo pasirengimo, teigiama „Lonely planet“ publikacijoje. Tačiau nacionalinių parkų grožis, unikali gamta ir trijų Baltijos valstybių kultūrinis paveldas – to verti, tikina kelionių gidas.
Skaičiuojama, kad tinkamai fiziškai pasirengęs žmogus ilgesnįjį Miško taką įveiktų per 100-110 dienų, Jūros taką – per maždaug 70. Nors oficialiomis žiniomis tokiam iššūkiui kol kas niekas nėra pasiryžęs, šimtai vietinių ir atvykstančių turistų Baltijos takais kasmet žygiuoja dalimis.
„Keliauk Lietuvoje” duomenys rodo, kad žygius kaip vieną iš kelionių po Lietuvą pramogų šį sezoną rinkosi kas trečias šalies gyventojas.
„Pastebime, kad žygius kaip pagrindinę veiklą, šalies gyventojai vis dar dažniau renkasi ne ilgų kasmetinių atostogų, bet savaitgalių ar ilgųjų savaitgalių metu“, – teigia „Keliauk Lietuvoje“ atstovė Dovilė Seliukė.
Per Baltijos šalis besidriekiantys Miško ir Jūrų takai – tai tarptautinių ilgų distancijų žygiavimo trasų E9 ir E11, sukurtų Europos žygeivių asociacijos, dalis. Lietuvos atkarpos atidarytos visai neseniai – 2021-aisiais, stebint spartų žygių populiarėjimą regione.
Pasaulinė „ėjimo atostogų“ tendencija, kai keliautojai renkasi ilgus atstumus įveikti pėsčiomis, su savimi nešdamiesi visus jiems reikalingus daiktus, neišvengiamai jaučiama ir Lietuvoje.
Parašykite komentarą