Uosto kanale – civilinės saugos pratybos

Uostas ir jūra

Incidentas Klaipėdos uosto laivybos kanale. Į uostą atplaukiantis konteinervežis kliudė dujovežį, į laivą-saugyklą „Independence“ atgabenusį suskystintąsias gamtines dujas. Iš dujovežio į aplinką ėmė veržtis dujos. Aktyvuojamas Uosto direkcijos Ekstremaliųjų situacijų operacijų centras (ESOC). Tai – ketvirtadienį uoste vykstančių kompleksinių civilinės saugos pratybų dalis.

Uosto direkcijos nuotr.

„Uosto direkcijos ESOC, paprastai organizuojantis ir koordinuojantis ekstremaliųjų situacijų valdymą Klaipėdos uoste, šiandien, gavęs informaciją apie incidentą uosto teritorijoje, iškvietė vilkikus, kurie patraukė dujovežį nuo laivo „Independence“, vilkikai ėmėsi gesinti dujovežyje kilusį gaisrą ir vėsinti laivo korpusą. Iškviestas AB Smiltynės perkėlai priklausantis keltas, kuris gesinti gaisro nuplukdė gaisrinius automobilius, o Uosto direkcijai priklausantis laivas „Lotas“ pasiųstas evakuoti dujovežio ir „Independence“ laivų įgulų. Užgesinus gaisrą, dujovežis prišvartuotas prie uosto krantinių, „Independence“ laivo įgula grąžinta į darbo vietą. Pagal tokį scenarijų, kuriame svarbiausia greita reakcija ir tinkamas veiksmų koordinavimas, šiandien uoste vyko pratybos“, – pranešime cituojamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Klaipėdos uostas yra ypatingos reikšmės strateginis objektas, todėl incidentų uoste prevencijai čia teikiamas išskirtinis dėmesys. Pratybų metu pasitikrinama, ar visos tarnybos yra pasiruošusios reaguoti, kaip būtų koordinuojamas realus įvykis uoste. Šiemet Uosto direkcijai tokio pobūdžio pratybos jau trečios.

Šios pratybos organizuotos kartu su Klaipėdos miesto savivaldybe ir AB „Klaipėdos nafta“.

1 Comment

  1. Anonimas

    Kursmares pavirto i kanala … !?

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Verslas

Klaipėdos pramoninkams vadovaus Rimantas Juška 

Klaipėdos pramonininkų asociacija (KPA) ketvirtadienį vykusiame visuotiniame susirinkime išsirinko savo naują vadovybę. Martyno Vainoriaus nuotr. Dvi kadencijas – ketverius metus ...
2024-04-11
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Klaipėdą 19-ą kartą pristato kruizinės laivybos parodoje

Šią savaitę Majamyje vyksta didžiausia pasaulyje kruizinei laivybai skirta paroda „Seatrade Cruise Global 2024“. Joje jau 19 kartą dalyvaujantis Klaipėdos ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Į Klaipėdą atplauks 50 karo laivų

Birželio 4–7 d. Klaipėdoje vyks vienas iš didžiausių Baltijos regione renginių – tarptautinių pratybų „Baltijos operacija 2024“ atvykimo konferencija. Planuojama, ...
2024-04-08
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This