P0

Mums rašo

„Eurovaistinėje“ – šiurkštus etikos normų pažeidimas (atnaujinta) (4)

Stasys Miliukas, Klaipėdos miesto savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos narys
2023-11-10


Bėgant metams retkarčiais tenka apsilankyti vaistinėse ir įsigyti reikiamų vaistų. Lapkričio 9 d. eilinį kartą apsilankiau „Eurovaistinėje“, įsikūrusioje BIG-2 patalpose, Taikos pr. 141. Turėjau įsigyti vaistą, kurio pavadinimas „Diaprel“.

Vaistinės darbuotoja sistemoje „e.sveikata“ perskaičiusi mano šeimos gydytojo išrašytą receptą, pasakė, jog gydytojas neteisingai apiformino receptą. Pasak vaistinės darbuotojos, jame turėjo būti nurodytas tik veikliosios medžiagos pavadinimas gliklazidas. Gydytojas ir įvardino veikliosios medžiagos pavadinimą – gliklazidas ir, aiškumo dėlei, skliausteliuose parašė vaisto pavadinimą „Diaprel“, nes gliklazidas yra veiklioji medžiaga ne tik vaisto „Diaprel“, bet ir vaisto „Gliclada“. Todėl gydytojas pasielgė visiškai teisingai ir receptą apiformino tinkamai.

Į mano įrodinėjimus gydytojo teisingumu, vaistinės darbuotoja nekreipė dėmesio ir pateikti išrašyto vaisto atsisakė. Teko kreiptis į kitą vaistinę, kur buvau maloniai aptarnautas.

Šioje „Eurovaistinėje“ ne pirmą kartą kyla toks nesusipratimas. Panašus incidentas buvo įvykęs ir prieš tris mėnesius.

„Eurovaistinės“ darbuotoja, padariusi šiurkštų nusižengimą etikos normoms, įvardinti savo pavardės atsisakė.

Rubrikoje „Mums rašo“ skelbiamos skaitytojų nuomonės

ATNAUJINTA. Norime informuoti, kad atsiliepime nurodyta informacija yra neteisinga ir menkina Bendrovės dalykinę reputaciją, kadangi Bendrovės vaistininkė, priešingai nei teigiama straipsnyje, etikos normų nepažeidė.

Paaiškiname, kad pagal Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymo „Dėl Receptų rašymo ir vaistinių preparatų, medicinos priemonių (medicinos prietaisų) ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išdavimo (pardavimo) vaistinėse gyventojams ir popierinių receptų saugojimo, išdavus (pardavus) vaistinius preparatus, medicinos priemones (medicinos prietaisus) ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones vaistinėje, taisyklių patvirtinimo“ 20 punktą, gydytojas, išrašydamas receptą pacientui, gali nurodyti tik bendrinį veikliosios medžiagos pavadinimą ir negali nurodyti konkretaus vaistinio preparato prekinio ženklo, o jeigu nurodo – turi būti papildomai nurodyta žyma „GKK sprendimu“ (GKK – Gydytojų konsultacinė komisija), kurios šiuo atveju nebuvo. Išimtis taikoma tik kelioms vaistų grupėms, tačiau minėtasis vaistas joms nepriklauso.

UAB „Eurovaistinė“


  2023-11-10

  4 komentarai “„Eurovaistinėje“ – šiurkštus etikos normų pažeidimas (atnaujinta)”

  1. AvatarJanė (IP: 88.222.4.88)

   Euro vaistinėje, kad pritaikytų vaistams nuolaidą pagal turimą senjoro kortelę, pastoviai reikalauja pirkti ne mažiau kaip tris prekes, nes perkant mažiau, nuolaidų netaiko, kai tuo tarpu kitose vaistinėse nuolaida taikoma nuo pirmos prekės, bet reklamuojasi, kad Euro vaistinė labai “draugiška” senjorams.

  2. AvatarKristina (IP: 188.69.127.81)

   Na po valdžios sumastytu eksperimentų, mamai išrašius vaistus ,nurodant tik veikliaja medžiaga ir davus kitokius nei visada vartojo, pagal sąrašą pigiausius kompensuojamus, teko vežti į ligoninės priimamaji, dėl sutrikusios sveikatos. Taigi , šiuo atveju palaikau mediką išrašiusi receptą ir žmonės kurie tuos vaistus norėjo nusipirkti.

   • AvatarPadarė nesąmonę ir kenčiam kam netinka vaistai (IP: 86.100.91.176)

    Pritariu 100%. Nuo generinių mane nubėrė.
    Perku pilna kaina
    Na valdžia tikrai taip “taupo”.
    Ačiū Verygai.
    Gaila kad tai nepakeičia. Galima būtų mokėti skirtumą, bet ne… visai nekompensuoja.

  3. AvatarCha... (IP: 90.131.38.67)

   Gal ne paciento reikalas aiškinti(-is), kas ir kaip turi išrašyti receptą. Visgi kitoje vaistinėje žmogus gavo jam reikalingus vaistus pagal tą patį receptą ⁉️ Jei vaistininkė nepažeidė etikos normų, tai bendravimo, t.y. požiūrio į žmogų ir, kad klientas visada teisus, egzamino neišlaikė!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt