P0

ELTA

Nuo trečiadienio streikuos per 3 tūkst. mokytojų

Irtautė Gutauskaitė, Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)
2023-11-20


Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininko Andriaus Navicko teigimu, trečiadienį prasidėsiančiame mokytojų streike dalyvaus per 3 tūkstančių pedagogų. Kol kas, anot jo, nėra nuspręsta dėl konkrečios mokytojų streiko trukmės.

Oresto Gurevičiaus (ELTA) nuotr.

„Aš manau, kad streike dalyvaus virš 200 ugdymo įstaigų. Džiaugiamės, kad prisijungė naujų ugdymo įstaigų, kai kurios gal visgi nedalyvaus, kurios dalyvavo. Tai tas skaičius bus šiek tiek didesnis, virš 3 tūkstančių mokytojų streikuos. Tikimės, kad dauguma jų atvyks ir į mitingą prie Seimo“, – žurnalistams po susitikimo su švietimo, mokslo ir sporto ministru Gintautu Jakštu teigė A. Navickas.

Paklaustas, kiek laiko profsąjunga planuoja tęsti pedagogų streiką, A. Navickas teigė konkrečios trukmės nenusprendęs.

„Nesame dabar tiksliai nusimatę, mes galvojame, kad 22 dieną pradėsime streiką, stebėsime Seimo sprendimus, Seimo balsavimus ir tada reaguosime į tai. Galbūt vėl darysime pertraukas, vėl streikuosime“, – kalbėjo LŠDPS pirmininkas.

„Tikrai šauksime tarybos posėdį ar net visuotinį narių susirinkimą ir žiūrėdami į jų elgseną ar pakeitimus darbotvarkės, ir mes elgsimės labai lanksčiai“, – pridūrė A. Navickas.

Taip pat dar nėra nuspręsta, ar trečiadienį planuojamas mitingas prie Seimo bus vienintelė streikuojančių mokytojų akcija.

„Kol kas turime pirminį planą – mitingas ir streiko pradžia, o paskui vertinsime situaciją ir jeigu reiks, priimsime tam tikrus sprendimus ir dėl kitų akcijų“, – teigė A. Navickas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas apgailestauja, kad Andriaus Navicko vadovaujama pedagogų profesinė sąjunga neatsitraukia nuo planų tęsti streiką ir mitinguoti prie Seimo. Ministras teigia, kad derybos tarp Vyriausybės ir profesinės sąjungos yra išsisėmusios, todėl ragina pedagogus nedalyvauti streike.

„Labai gaila, kad būtent ši viena profesinė sąjunga pasirinko tokį ultimatyvų kelią, kad jeigu nėra tiek, tai tada nėra nieko. Suprantame, pripažįstame ir gerbiame norą streikuoti prie Seimo, nes kaip ir pati profesinė sąjunga įvardina, derybos su Vyriausybe ir ministerija yra išsisėmusios“, – žurnalistams po susitikimo su A. Navicku teigė G. Jakštas.

Todėl ministras ragina mokytojus netrikdyti ugdymo proceso.

„Raginame nestreikuoti. Suprantame, kad vyko jau streikas nuo rugsėjo galo iki rugsėjo pradžios, nuo to nei kiek niekas nepasikeitė, neatsirado nei daugiau pinigų nuo to, neatsirado nei kažkokios geresnės sąlygos. Buvo tik sutrikdytas ugdymo procesas, nukentėjo tik mokiniai ir kiti mokytojai“, – sakė jis.

„Vietoje to tikrai būtume galėję prasmingiau praleisti laiką, sprendžiant problemas, kurias mato mokytojai. Tad labai tikiuosi, kad ir dabar mokytojai įsivertins, kad nuo streiko lėšų daugiau neatsiras ir tikrai nėra prasmės trikdyti ugdymo procesą“, – pridūrė ministras.

Pats G. Jakštas teigia neketinąs atvykti į prie Seimo vykstantį streikuojančių pedagogų mitingą.

„Gavau kvietimą šiandieną, tačiau tuo metu yra numatytas renginys, kuriame pažadėjau sveikinti inovatyviausius mokytojus, tad tikrai neplanuoju atsisakyti savo įsipareigojimo“, – sakė G. Jakštas.

„Nemanau, kad yra vilties išgirsti kažką naujo. Tas problemas žinome ir siekiame jas spręsti, tačiau sprendimai suprantame, kad negimsta aikštėse“, – pažymėjo ministras.

ELTA primena, kad rugsėjo 29–spalio 12 d. vyko pedagogų streikas, organizuotas švietimo darbuotojų profesinės sąjungos. Spalio 12 dieną streikui perėjus į pasyviąją fazę, mokytojai grįžo darbuotis į klases. Vis dėlto, grįžti į aktyvųjį streiką planuojama lapkričio 22 dieną.

Grįžimas prie streiko lapkričio pabaigoje yra grindžiamas tuo, jog tuo metu Seime bus pradėtas svarstyti kitų metų valstybės biudžetas. Tikimasi, kad parlamentarai išgirs profesinės sąjungos prašymą kitais metais didinti mokytojų atlyginimus ne 21 proc., kaip yra numačiusi Švietimo ministerija, o 32 procentais.

A. Navicko vadovaujamoji švietimo darbuotojų profsąjunga dar prieš pradedama pirmąjį streiką pareikalavo šiais metais pakelti mokytojų atlyginimus 20 procentų, o kitais metais – dar 30 proc.

Visgi galiausiai streikuojantys mokytojai pasiūlė Vyriausybei derėtis dėl atlyginimų didinimo 30 proc. – po 15 proc. nuo kitų metų sausio ir rugsėjo.

Derybų metu Švietimo ministerijos dar rugsėjį pateiktas pasiūlymas kitais metais pedagogų darbo užmokestį didinti 21 proc., nuo sausio atlyginimus pakeliant 10 proc., nesikeitė. Todėl sutarimas dėl šio profsąjungos reikalavimo nebuvo rastas.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama


  2023-11-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt