P0

Kriminalai ir nelaimės

Nuteisė dar vieną klaipėdietį advokatą: antrasis išgirdo jau antrą nuosprendį (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-11-29


Panevėžio apygardos teisme apkaltinamąjį nuosprendį išgirdo du buvę advokatai klaipėdiečiai ir dar 6 asmenys, kurie buvo kaltinami organizavę ir įvykdę prekybą žmonėmis, piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi siekiant turtinės ir kitokios asmeninės naudos, trukdę prokurorams, ikiteisminio tyrimo pareigūnams atlikti su ikiteisminio tyrimo atlikimu susijusias pareigas bei inicijavę melagingų parodymų davimą veikdami organizuotoje grupėje.

Teismas M. Navickui skyrė 80 tūkst. eurų dydžio baudą bei konfiskavo 3000 eurų.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2017 metais atliekant kratas vieno šios bylos kaltinamojo, klaipėdiečio Virgilijaus Valiaus namuose, teisėsaugos pareigūnai rado labai didelį kiekį – 1033,28 g kokaino.

Teismas nustatė, kad siekdamas išvengti už neteisėtą disponavimą dideliu kiekiu narkotinių medžiagų numatytos baudžiamosios atsakomybės, V. Valius kartu su jį gynusiu advokatu Aivaru Surbliu, kitu advokatu Mariumi Navicku bei dar dviem asmenimis, surado socialiai pažeidžiamą žmogų ir įkalbėjo jį prisiimti baudžiamąją atsakomybę už piniginį atlygį – 30 tūkst. eurų.

Kaltinamieji taip pat surado du klaipėdiečius ir kaunietę, kurie melagingai liudijo tyrimą atliekantiems pareigūnams, patvirtindami svetimą kaltę prisiėmusio panevėžiečio parodymus. Šioje byloje minėtiems trims asmenims buvo pareikšti kaltinimai dėl melagingų parodymų davimo.

Panevėžio apygardos teismas lapkričio 28 d. paskelbtu nuosprendžiu visus paminėtus teisiamuosius pripažino kaltais.

Kaltinamasis V. Valius, kuris siekė išvengti atsakomybės už padarytą labai sunkų nusikaltimą, pripažintas kaltu dėl prekybos žmonėmis, piktnaudžiavimo, trukdymo tyrimui, melagingų parodymų davimo organizavimo. Jam teismas skyrė subendrintą 7 metų laisvės atėmimo bausmę ir 22 tūkst. 600 eurų konfiskavimą.

Buvęs advokatas A. Surblys pripažintas kaltu dėl prekybos žmonėmis, piktnaudžiavimo, trukdymo tyrimui, melagingų parodymų davimo organizavimo. Jam teismas skyrė subendrintą 6 metų laisvės atėmimo bausmę. Iš jo taip pat bus konfiskuoti 4000 eurų.

Prieš porą dienų A. Surblys tame pačiame teisme išgirdo dar vieną nuosprendį panašioje byloje, kurioje buvęs klaipėdietis prokuroras Aidas Giniotis buvo išteisintas.

Buvęs advokatas M. Navickas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo ir trukdymo prokurorų bei ikiteisminio tyrimo pareigūnų veiklai. Teismas jam skyrė 80 tūkst. eurų dydžio baudą bei konfiskavo 3000 eurų.

Klaipėdietis E. T. nuteistas dėl prekybos žmonėmis, piktnaudžiavimo ir trukdymo prokurorų bei ikiteisminio tyrimo pareigūnų veiklai. Jam skirta subendrinta 4 m. laisvės atėmimo bausmė.

Panevėžietis O. B. nuteistas dėl prekybos žmonėmis, piktnaudžiavimo ir trukdymo prokurorų bei ikiteisminio tyrimo pareigūnų veiklai. Subendrinus su anksčiau paskirtomis bausmėmis, jam paskirta 5 m. laisvės atėmimo bausmė.

Klaipėdiečiai G. P. ir V. P., davę melagingus parodymus, nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti pagal laidavimą. Kaunietei I. V. už analogišką veiką skirta 3 tūkst. eurų bauda.

Ši byla irgi išskirta iš didelės apimties vadinamosios teisėjų korupcijos bylos, kuri šiuo metu nagrinėjama Kaune.

Nuosprendis neįsiteisėjęs, jį galima skųsti apeliacine tvarka.


  2023-11-29

  Vienas komentaras apie “Nuteisė dar vieną klaipėdietį advokatą: antrasis išgirdo jau antrą nuosprendį”

  1. AvatarTadukas (IP: 88.118.164.47)

   O E.Tautavičius vel i gaidyna varys???..Jau metus atkales buvo už “BANDOS” organizavima..kai mašinas su Moliu voge!!!..Iššukavo TA ju irštva..Molis,Blaškevičiene…Ten tai gryni NUSIKALTELIAI BUVO,klastojo bylas..dangste nusikaltelius,ėme kyšius..BANDA!!!..

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt