Už užsienietės išnaudojimą prostitucijai neteks laisvės

Kriminalai ir nelaimės

Teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį Klaipėdos gyventojui ir čia gyvenančiai Ukrainos pilietei, kaltintiems prekyba žmonėmis ir pelnymosi iš kito asmens prostitucijos. Kaltais dėl jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų pripažintiems vyrui ir moteriai skirtos laisvės atėmimo bausmės. Teismo verdiktą išgirdo ir kartu su nuteistaisiais veikusi dar viena Klaipėdoje gyvenanti Ukrainos pilietė. Jai paskirta laisvės apribojimo bausmė.

Bylos duomenimis, Klaipėdoje gyvenantys 30 m. Ukrainos pilietė ir 48 m. vyras sumanę pasipelnyti iš prostitucijos susitarė, kad už jų pasiūlytą piniginį atlygį jie nusipirks merginą, kuri bus išnaudojama prostitucijai. Šiam planui įgyvendinti jie susitarė su trečiąja bylos kaltinamąja – 23 m. taip pat Klaipėdoje gyvenančia Ukrainos piliete, jog ši suras merginą, kuri teiks seksualines paslaugas kaltinamojo surastiems klientams. Už tokį darbą jai buvo pažadėtas 200 eurų užmokestis.

Nustatyta, kad bendrininkų grupėje veikę Klaipėdos gyventojai žadėjo nukentėjusiajai pelningą administratorės-barmenės darbą ir tokiu būdu parsiviliojo ją į Lietuvą. Išvien veikę asmenys, pasinaudoję atvykusios moters sunkia materialine padėtimi, nurodė teikti seksualines paslaugas. Byloje nukentėjusiąja pripažinta užsienio pilietė prostitucijai buvo išnaudojama 2022 m. spalio–lapkričio mėnesiais.

Teismas sutiko su valstybinį kaltinimą palaikiusio Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroro pozicija ir visus tris asmenis pripažino kaltais dėl jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų.

Klaipėdos apygardos teismo paskelbtu nuosprendžiu Ukrainos pilietei ir minėtam klaipėdiečiui paskirtos atitinkamai trijų metų ir šešių mėnesių bei dviejų metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmės. Iš jų bendrai konfiskuota beveik 14 tūkst. eurų grynųjų pinigų, gautų iš nusikalstamos veikos. Trečiajai bylos kaltinamajai paskirta dviejų metų laisvės apribojimo bausmė. Per laisvės apribojimo bausmės laiką ji įpareigota neatlygintinai išdirbti 100 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

2 Comments

  1. Realybė

    Na, va, pagaliau aprašyta daug įdomesnė Ukrainos pabėgėlių moteriškių veikla. O tai vien lyrika ir skundai,kaip Lietuvoje pabėgėliams blogai, kokie lietuviai nejautrūs.

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Baigtas tyrimas dėl pelnymosi iš ukrainiečių merginų prostitucijos

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai kartu su Klaipėdos apygardos prokurorais baigė ikiteisminį tyrimą dėl prekybos žmonėmis bei pelnymosi iš ...
2023-06-27
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Sąvadautoja atsidūrė teisme

Klaipėdos apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 30-metė klaipėdietė kaltinama pelnymusi iš prostitucijos. Tyrimo duomenimis, Klaipėdoje gyvenanti moteris įkūrė ...
2023-06-07
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Prostitucijos Lietuvoje organizatorius surado Ispanijoje ir Kolumbijoje

Iš kitų asmenų prostitucijos pelnęsi, konkurentus įbauginti siekę, visuotinai pavojingu būdu svetimą turtą niokoję ir kitus nusikaltimus darę asmenys laukia ...
2023-05-16
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This