„Baltijos” atgimimas: jau ėmėsi detaliojo plano (atnaujinta) (3)

Svarbu, Verslas
Avatar photoMartynas Vainorius
2024-01-26

Pernai spalį dar 1995-ųjų rugsėjį sudegusį buvusio kino teatro „Baltija” pastatą įsigiję verslininkai jau ėmėsi žadėtų veiksmų – keisti žemės sklypo naudojimo būdą, kad naujame pastate būtų galima vietoje viešbučio įrengti butus.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Iki praėjusio rudens po gaisro likusias pastato konstrukcijas valdė jas 1999 m. įsigijusi Šiauliuose įsikūrusi UAB „Fisanta“. Per visą tą laiką ši įmonė, po konflikto su paveldosaugininkais, sugebėjo tik susitvarkyti dokumentus ir 2020-ųjų liepą gauti statybos leidimą viešbučiui, tačiau darbų taip ir nepraėjo. 2022-ųjų vasarą buvo pasirodęs skelbimas, kad objektas parduodamas už beveik milijoną eurų. Anot kai kurių interneto komentatorių, vėliau kaina buvo sumažinta iki 700 000 eurų.

Pastato pardavimo sandorį „Fisanta“ su Klaipėdoje registruota „Simonsita“ sudarė pernai spalį. Po šio sandorio „Simonsitos“ akcijas per savo bendrovę „Danės projektai“ valdantis architektas Valentas Lucenko „Atvirai Klaipėdai“ sakė, jog tai yra patraukli vieta, be to norima išspręsti problemą, kurios galo nematyti jau beveik 30 metų.

Anot jo,  statybas norima pradėti kuo greičiau pagal turimą leidimą, o lygiagrečiai statyboms bus užsiimta ir detaliojo plano keitimo procedūromis, nes norima čia įrengti ne viešbutį, o gyvenamosios paskirties patalpas.

„Senamiesčiui reikia žmonių. Be to, ši gatvė viena pagrindinių, vedanti turistus link „Meridiano“, čia būtina kuo greičiau susitvarkyti“, – tada sakė verslininkas.

Penktadienį Klaipėdos savivaldybė paskelbė, kad planuojama rengti žemės sklypo Žvejų g. 3 Klaipėdoje, detaliojo plano, patvirtinto dar 2006 m. liepą, korektūrą. Šios korekcijos tikslas – keisti žemės sklypo naudojimo būdą. Korektūros rengimo iniciatoriumi nurodoma UAB „Simonsita“, o organizatoriumi yra Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius. Bendrovei pastarojo įsakymu yra nurodyta finansuoti tokius darbus ir užtikrinti viešumo procedūras.

Pasiūlymus dėl planavimo tikslų Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriui galima teikti iki vasario 9 d. (įskaitytinai) elektroniniu paštu info@klaipeda.lt arba planavimas@klaipeda.lt.

ATNAUJINTA. V. Lucenko penktadienį „Atvirai Klaipėdai“ sakė, kad statybiniai darbai gali būti pradėti jau ir po keleto savaičių.

„Viskas priklausys nuo to, kada mus pasieks speciali seisiminė įranga, kurios pagalba norime stebėti, kas vyksta su gretimais namais. Lietuvoje jos nepavyko gauti, teko užsisakyti JAV. Saugumas yra svarbiausia“, – sakė pašnekovas.

Žinia, ankstesni „Baltijos“ savininkai buvo kalbėję neva statybos gali kelti grėsmę šalia esančiam Kurpių gatvės namui.

Pasak V. Lucenko, iki šiol jau spėta pasidaryti ir naujus geologinius tyrimus, taip pat susirastas rangovas, kuris demontuos senąsias konstrukcijas.

INFORMACIJA

„Simonsita“ Klaipėdoje jau yra pastačiusi savo spalva išsiskiriantį naują pastatą S. Daukanto gatvėje (statybų metų rekonstruotas ir istorinis statinys), užsiima statybomis buvusioje Tauralaukio dvaro teritorijoje.

Žymos: | | | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “„Baltijos” atgimimas: jau ėmėsi detaliojo plano (atnaujinta)”: 3

  1. Vytautas L. parašė:

    Pagaliau paprastas, Senamiesčiui labai tinkamas ir pasitūrinčių žmoniu labai laukiamas sprendimas..!

  2. Joris Martynui parašė:

    Norėčiau kiek pataisyti, Tauralaukyje statybas Lucenko jau kaip ir baiginėja, butai įpusėti parduoti, čia galima pamatyti kaip statiniai atrodo: https://www.aruodas.lt/butai-klaipedoje-tauralaukyje-klaipedos-g-butas-su-terasa-ir-zemes-sklypu-klaipedoje-1-3317969/#gallery-thumb4

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Valdžios pradėta kova Labrenciškėje tęsis 

Beveik 9000 mokesčių mokėtojų eurų pirmoje instancijoje prakišusi Klaipėdos savivaldybė eina va bank ir toliau bando įrodyti savo tiesą ginče ...
2024-04-23
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Labrenciškės sklypo istorija: savivaldybei - beveik 9000 eurų sąskaita

Dabartinių Klaipėdos valdančiųjų pagimdytoje byloje, kurios epicentre buvo visuomeninės paskirties sklypas Labrenciškėje, miesto valdžiai teko nuryti karčią piliulę.  Pirmos instancijos ...
2024-03-19
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

„Ignitis renewables“ kviečia išsaugoti Baltiją

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ palaiko ekspediciją „Išsaugokime Baltiją“ ir kviečia atkreipti dėmesį į jūros ekologinę būklę ir drauge ...
2024-03-14
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This