P0

Politika

Speciali grupė rūpinsis būsto nuomos ir įsigijimo problemomis (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2024-02-08


Aplinkos ministerijoje nuo šių metų pradžios įkurta Būsto politikos grupė, kuri rengs būsto prieinamumo gerinimo strategiją ir ieškos būdų gerinti sąlygas įsigyti nuosavą būstą, sprendžiant ir finansinės paramos problemas, tai ketvirtadienį nekilnojamojo turto konferencijoje „Core” pranešė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

„Lietuvoje 16 proc. gyventojų turi būsto paskolas, tai nėra didelė dalis, bet daug kas nebegali gauti paskolų dėl bankų nustatytų reikalavimų. Gyvenimas keičiasi, atsiranda mobilumas, žmonės persikelia iš vienų miestų į kitus, į didmiesčius atvyks sąjungininkų kariškiai, studentai iš kitų šalių, todėl aktuali išlieka ir nuomos problema. Dėl nuomojamo būsto reikia valstybės intervencijos: ar savivaldos investicijų į tokį būstą, ar naujų statytojų ir operatorių modelių“, – pranešime cituojamas aplinkos ministras.

Anot S. Gentvilo, būsto įperkamumo problemą Lietuvoje pernai pripažino ir EBPO ekspertai: daug žmonių neišgali įsigyti ir pagerinti savo būsto, trūksta socialinių butų bei paramos būsto įsigijimui, nepakanka nuomojamo būsto, apie 20 proc. jo nuomojama šešėlinėje rinkoje.

„Būsto nuomininkas turi būti saugus, kad nebūtų išvarytas iš nuomojamo buto. Būtina skatinti, kad vystytojai plėstų nuomos rinką, sukurti saugias perėjimo iš nuosavybės į nuomą schemas“, – kalbėjo S. Gentvilas.

Praėjusių metų pabaigoje Seime priėmus Statybos įstatymą, sumažintas statybą leidžiančių dokumentų bei projektavimo etapų skaičius, racionalizuotas infrastruktūros plėtros ir statybos valstybinėje žemėje mokesčių mokėjimas, nustatytos aiškesnės pastatų paskirtys.

Nuo 2024 m. lapkričio 1 d. įsigalios reikalavimas, kad nauji visuomeniniai pastatai turi būti statomi, naudojant bent 50 proc. organinių medžiagų.

Nekilnojamo turto konferencijoje aplinkos ministras pabrėžė, kad šiuo metu taip pat rengiamas ir naujas Statybos kodeksas, kuris išgrynins ir apims visus dabar galiojančius 60 statybos techninių reglamentų.


  2024-02-08

  Vienas komentaras apie “Speciali grupė rūpinsis būsto nuomos ir įsigijimo problemomis”

  1. AvatarLiberalus cinizmas (IP: 83.179.99.168)

   Aplinkos ministerijoje ? ___Aplinkos ministerijoje nuo šių metų pradžios įkurta Būsto politikos grupė, kuri rengs būsto prieinamumo gerinimo strategiją ir ieškos būdų gerinti sąlygas įsigyti nuosavą būstą, sprendžiant ir finansinės paramos problemas, tai ketvirtadienį nekilnojamojo turto konferencijoje „Core” pranešė aplinkos ministras Simonas Gentvilas._______ P.S. KIEK KARTŲ lietuvaičiams padidės ministerijų klerkų išlaikymas ? 300 ? 🙂 Liberalumas man jau keiksmažodis . Politinės korupcijos byloje nuteistos partijos Liberalų sąjūdis deleguotas ministras įsijautė į ” rūpestingąjį ” ir spręs finansines paramos problemas ? 🙂 Kokio dydžio Liberalų sąjūdis gavo baudą ? Šimtatūkstantinę ….Po kiek dabar tarp liberalų paskolos ” gėralo ” dėžutėje ?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt