Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2024-03-07 |
Klaipėdos „Akropolyje“ pristatoma Klaipėdos universiteto (KU) parengta paroda, kurioje eksponuojami akademiko prof. habil. dr. Vlado Žulkaus ir povandeninių archeologų komandos atradimai Baltijos jūroje – reliktinio miško medžių dalys.
Mokslinių tyrimų etapą praėję unikalūs radiniai, kuriems gali būti nuo 9 iki 11,5 tūkst. metų, pirmą kartą visuomenei parodyti praėjusių metų birželį KU Aula Magna auditorijų komplekse. Vėliau ekspozicija keliavo į Vilnių, į Valstybės pažinimo centrą. Povandeninių archeologų trofėjai eksponuoti ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje.
Povandeniniai archeologai jūroje aptiko net 6 buvusio miško vietas ir tai jiems leidžia teigti, jog daugiau nei prieš 11,5 tūkstančių metų Baltijos jūros Joldijos laikotarpio pakrantės tarp Nidos ir Šventosios buvo nuo 15 iki 50 km toliau į vakarus už dabartines. Kylant Baltijos vandens lygiui visos ankstyvojo mezolito žmonių gyvenvietės, egzistavusios prie to meto jūros krantų, atsidūrė po vandeniu.
Prof. habil. dr. Vlado Žulkaus teigimu, prieš tūkstančius metų užlieti kraštovaizdžiai povandeninei archeologijai ir kitoms mokslo sritims – didelė erdvė tyrimams ir naujiems atradimams, tereikia tik entuziastų, kuriuos domintų sudėtinga, bet menkai pažįstama jūros vandenų saugomo paveldo tyrimų erdvė.
Paroda Klaipėdos „Akropolyje“ bus eksponuojama iki kovo 31 d., ją lankytojai ras erdvėje šalia knygyno „Pegasas“.
Parašykite komentarą